6 способів зробити звичайну прогулянку цікавішою для дитини
Що робити, коли школярик не хоче йти на прогулянку? От як ви можете зробити прогулянку захопливою пригодою
Звісно, диван перед телевізором може здаватися привабливішим за годину ходіння алеями парку чи стежками в полі. Особливо коли дитині частенько стає нудно на природі. Деякі батьки, аби заохотити дитину витримати цю виснажливу справу, обіцяють їй наприкінці атракціони чи морозиво.
Але так дитина сприйматиме прогулянку чи пішохідну екскурсію як неприємну справу, за виконання якої їх чекає винагорода! А ми ж хочемо, аби діти полюбили активний відпочинок, правда?
Діти обожнюють пригоди, челенджі та дослідження. Якщо запропонувати їм цікаве заняття, вони неодмінно виявлять ентузіазм! Для ігор на свіжому повітрі, які ми хочемо вам запропонувати, не потрібно якогось складного обладнання — все, що знадобиться, у вас точно є. Головне, будьте готові й самі гратися разом з донькою чи сином.
«Я шукаю…»
Що шукати - залежить лише від вашої фантазії. Приміром, 10 речей червоного кольору. 5 котів. 7 будинків з дахом цікавої форми. 10 різних пташок. Знайти по предмету всіх кольорів веселки…
Виграє той, хто набере потрібну кількість першим. І ні, вказувати на ту саму річ двічі не можна. Хто перший побачив і вказав — тому вона і зараховується!
Вигадувати, що шукати, можна на ходу. Головне, аби ці речі можна було легко знайти, але траплялися вони не надто часто. Гра не має бути аж занадто легкою!
«Фотополювання»
Прогулянка на природі — чудова нагода навчити дитину основ фотографування. Знайдіть ваш старенький цифровий фотоапарат чи просто зарядіть на 100% смартфон — і вперед. Навіть селфі-палиці не потрібно.
У пошуках цікавих об’єктів для фото і фонів для селфі дитина і не помітить, як плине час і скільки вона пройшла!
Після прогулянки обов’язково вивантажте фото на комп’ютер. Хай дитина відбере кілька, на її думку, найвдаліших (саме вона! У тому й була суть фотополювання). Ваше завдання — роздрукувати їх на кольоровому принтері й вручити дитині. Можна подарувати школярику фотоальбом, аби він міг вкладати туди фото, прикрашати сторінки й писати, коли та де це фото зробили. Це може стати вашою сімейною традицією, а дитина заведе цікаве хобі.
Світ під збільшувальним склом
У вас вдома є лупа? Візьміть її на прогулянку з дитиною. У парку, лісі, навіть на сільській вулиці дитина знайде, що роздивитися під лупою. Навіть тріщини на сусідському паркані здаватимуться їй каньйонами, а якщо в лісі ви натрапите на цікавого жука…
Ви можете йти собі й насолоджуватися краєвидами, а дитина нарізатиме кола навколо вас, роздивляючись під лупою кору дерева, мурашник, крихітну нірку в землі чи просто піщинки на стежці. Звісно, старайтесь брати активну участь у цьому занятті. Хіба вам не цікаво роздивитися щелепи цього жука? А як виглядає вербовий «котик» у багатократному збільшенні?
Якщо лупи немає, завантажте додаток на смартфон: наберіть у рядку пошуку свого магазину слово «лупа» і отримаєте багатий вибір безкоштовних програм. Деякі з них можуть не лише збільшувати, а й фотографувати отримане зображення! Можна наробити таких фото, а потім влаштувати конкурс для родини «Хто впізнає, що це таке?»
«Збираємо відбитки»
У доцифрову епоху дітлахи розважалися, накриваючи папером монетку чи будь-яку рельєфну поверхню і заштриховуючи цей папір олівцем. Виходив цікавий відбиток.
Візьміть із собою на прогулянку маленький блокнотик на пружинах чи просто зошит (головне, аби папір був тонкий, як у звичайному шкільному зошиті, та не дуже гладенький, а трохи пористий). Ще вам знадобляться кілька м’яких олівців.
Кора дерева, поверхня пенька, рельєфний листок дерева чи куща, різьблений камінь, ажурна металева сітка можуть залишити дуже цікаві відбитки на папері! Такі відбитки можуть стати основою для нового колажу вашого маленького митця.
Карту в руки — і вперед!
Відправляєтеся на прогулянку до парку чи просто сільською місцевістю? Відкрийте на смартфоні Google-карту. Так, вам знадобиться мобільний інтернет-зв’язок, але справа того варта.
Дайте телефон у руки дитині — хай відповідає за маршрут, який ви обрали для прогулянки. Вона відчує, що ви їй довірили важливу дорослу справу! Тепер її увага буде сфокусована на тому, в який бік коли повертати, на які дороги, стежки, будівлі та інші дороговкази орієнтуватися.
Ви, своєю чергою, пояснюйте дитині, що означає та чи та позначка на карті. За кілька прогулянок ваш школярик навчиться читати карту, а з часом освоїть уміння визначати своє місцезнаходження, прокладати маршрут, визначати необхідний на його проходження час. Погодьтеся, це не лише цікаве заняття, а й корисне в реальному житті.
«Орел і решка»
Ця гра підходить для прогулянки лише добре знайомою вам місцевістю (інакше ви ризикуєте заблукати). Тож якщо ви вже не раз обійшли ваш улюблений парк чи містечко вздовж і впоперек, додайте елемент пригоди: візьміть із собою монетку!
На кожному розгалуженні стежки підкидайте монетку: орел — ліворуч, решка — праворуч. На перехресті монету можна спочатку підкинути, щоб визначити, убік чи вперед іти, а коли випало йти вбік, визначте у такий самий спосіб, ліворуч вам чи праворуч.
Ваш маршрут буде несподіваним для вас самих! І ви, і ваша дитина отримаєте нагоду побачити знайомі місця під новим кутом зору. А ще ви точно помітите те, чого не помічали до того.
Сподіваємося, зібрані в нашій публікації ідеї для прогулянки з дітьми на свіжому повітрі стануть вам у пригоді. А ще ми впевнені — ви придумаєте власні надзвичайно цікаві та пізнавальні заняття для сімейних піших мандрівок. І коли ваші діти виростуть, то обов’язково згадуватимуть їх як напрочуд щасливі моменти свого дитинства!
07.04.2021