Шкільний тиждень № 5: головне в житті — родина
Цей тиждень у 1–4 класах, що навчаються за програмою «Світ чекає крилатих», присвяченій родинним цінностям. Тож і на уроках, і в колективному проєкті тижня діти обговорюватимуть тему сім’ї, родинної історії та традицій. Хороший привід подивитися на свою родину свіжим поглядом і зрозуміти, що вона — справді найдорожча й найважливіша у вашому житті!
1 клас
Першокласники будуть влаштовувати в класі виставку «Золоті руки». На ній воні представлять витвори своїх батьків, дідусів і бабусь. А ще візьмуть участь у грі «Чи добре я знаю свою родину?«Тож при нагоді непомітно перевірте, чи може правильно назвати ваш школярик вашу професію та пояснити, чим конкретно ви займаєтеся на роботі; чи знає він дні народження, вік, улюблені страви і квіти, захоплення та інтереси всіх членів вашої родини.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Якщо хтось у вашій родині має прикладне хобі (наприклад, вишиває чи різьбить із дерева, малює тощо), дитина може попросити надати якийсь із витворів для класної виставки. Не забудьте детально розповісти про цей виріб і про саме захоплення. Тоді ваш школярик зможе гідно представити «сімейну реліквію» однокласникам.
- До вашої домівки може завітати вчитель, аби надати консультацію з обладнання робочого місця школяра.
- Цього тижня на занятті з театрального мистецтва вашій дитині запропонують вправи на відгадування емоції за мімікою. Чудовий привід усій родині ввечері трохи побавитися — пошукати індивідуальних відмінностей у міміці. Наприклад, коли мама замислюється, вона примружує очі, ніби щось роздивляється.
2 клас
У класі стартує проєкт «Традиції та реліквії моєї родини». Тож дитина може звернутися до вас по допомогу. Якщо у вас якесь прикладне хобі — надайте для класної виставки один із ваших витворів. А ще обов’язково в подробицях розкажіть про свою професію!
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Чекайте від учителя запрошення на онлайн-конференцію з батьками чи навіть візиту від нього до вас додому: обов’язок учителя початкової школи — пересвідчитися, що взаємини батьків і дітей у родині нормальні.
- Ваша дитина візьме участь у презентації проєкту «Раз задача, два задача», а також розпочне роботу над новим — «Книжка-саморобка про осінь».
- Цього тижня на занятті з хенд-мейду діти вчитимуться складати столові серветки — і паперові, і з тканини. Попросіть школярика «поділитися кількома прийомчиками» і візьміть на олівець: віднині, щоразу, коли прийматимете гостей, дитина може допомогти правильно сервірувати стіл і прикрасити його красиво складеними серветками!
3 клас
Тема тижня для третьокласників — «Я серед людей». У фокусі уваги школярів буде родина, друзі, соціальні ситуації (наприклад, поведінка на вулиці чи в магазині тощо). Ця тема буде порушуватися на заняттях, їй буде присвячена низка виховних заходів.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Психолог школи може провести для класу тренінг «Як приборкати себе», а соціальний педагог — бесіди про взаємини з однолітками, родиною та знайомими.
- Перевірте, чи є в дитини гуаш. Цього тижня вона малюватиме портрет або автопортрет.
- На інформатиці третьокласникам пояснять особливості операційних систем Windows, Linux, MacOS, iOS, Android та навчать основам роботи з графічним редактором.
4 клас
Четвертокласники впродовж цього тижня вивчатимуть різні аспекти спілкування і взаємин з іншими людьми — як із найближчими, так і малознайомими. На англійській мові вони вивчатимуть правила листування фізичною та електронною поштою, на арт-технологіях намалюють комікс «Правила поводження в гостях». Школярам можуть запропонувати зняти відеопослання від дітей до дорослих. А ще цей тиждень буде присвячений вшануванню людей похилого віку.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Дітей ознайомлять із ресурсами дистанційного навчання, які можна використовувати для підготовки до занять у так званому «перевернутому класі».
- На арт-технологіях діти дізнаються, як у театрі створюють спектакль. Присвятить вільний вечір сімейному перегляду якої-небудь дитячої вистави онлайн — українські театри виклали чимало записів своїх постановок в YouTube.
- Ваш учитель-класовод може вас запросити до участі в батьківській інтернет-конференції, а дітей — на груповий тренінг із психологом школи.
Бонус для батьків: корисний список та кілька порад
Новий термін для батьків першокласників: блок-карта. І ні, загуглити це слово не вийде — це розробка освітнього проєкту Анжеліки Цимбалару. А в посібниках, які щотижня ваші діти приносять зі школи, ці блок-карти — на сторінках усіх предметів! Що це таке й навіщо — читайте в статті
Що таке блок-карта
Турбуєтеся, що планшет чи смартфон згубно впливає на здоров’я дитини? Зі статті Перед екраном: чи не забагато часу дитина проводить за гаджетами?
П’ять підказок для батьків ви дізнаєтеся про тривожні ознаки, а головне — що робити, коли ви їх помітили.
Стурбовані, що ваша дитина часто забуває взяти шкільну форму, поінформувати вас про важливі події в школі й марнує час уранці? У статті
Допоможіть дитині стати організованою ви знайдете кілька корисних порад!
Батькам учнів 4 класу, які навчаються за освітньою системою «Світ чекає крилатих», ми даруємо PDF-список інструментів і матеріалів, необхідних вашій дитині на уроках образотворчого мистецтва й хенд-мейду впродовж цілого року. Цей список можна завантажити в нашій статті
Підготуйте дитину до уроків арт-технологій у 4 класі.
Цитата тижня
Ми вирішили закінчити наш сьогоднішній дайджест цитатою на тему нового шкільного тижня — про родину. Навіть якщо ви не дивилися жодної серії культового мультфільма «Сімпсони», то зрозумієте:
— Іноді мені здається, що ми найгірша сім’я в місті.
— Може, нам варто переїхати в більше місто?
У житті кожної родини бувають світлі й темні смуги, хороші та відверто невдалі дні. Та навіть якщо ви сьогодні «спрацювали» як мама чи тато не найкращим чином, це не означає, що ви «провалили» екзамен на батьків року. Завтра буде новий день, нові труднощі — але обов’язково й нові успіхи. Головне — вміти вчасно по-доброму усміхнутися!
28.09.2020