Шкільний тиждень № 3: навчаємо дітей берегти себе
Цього тижня навчання набирає "повних обертів". Учні початкової школи актуалізували раніше набуті знання й уміння і тепер починають вивчати нові теми на всіх предметах. Ми сподіваємося, що і батьки, і діти, вже звикли до школи, навчилися правильно розподіляти час і вже встигають зробити все заплановане. До чого мають бути готові батьки цього тижня? Даємо підказки для класів, які працюють по системі "Світ чекає крилатих".
1 клас
Темою тижня для першокласників стало збереження життя і здоров'я. Ця тема так чи інакше "виринатиме" на всіх предметах і торкатиметься будь-яких аспектів життя дитини - від слів, які вона вчитиме на англійській мові, до фізкультури, де школярі брутимуть участь в естафетах з правил дорожнього руху. До речі, при нагоді погугліть правила дорожнього руху для пішоходів - ви маєте про них знати хоча б стільки ж, як ваш малюк!
А ще під час уроків дитині часто будуть потрібні кольорові олівці! Тож подбайте, аби в пеналі завжди були кілька вигострених олівців основних кольорів.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Селфі-аудит для вашої дитини уже потроху стає звичним. Пам ятайте: рівень знань на початку вивчення теми у першому класі очікувано має бути майже або й зовсім нульовим. Головне, аби дитина наприкінці тижня могла пишатися тим, скільки вона встигла вивчити всього за один шкільний тиждень. Обов'язково нагадуйте їй про це!
- На уроках арт-технологій ваша дитина спробує зробити гольницю й ознайомиться з різними видами театру. Не забудьте запропонувати їй наприкінці тижня погратися у тіньовий театр і розповісти про пальчиковий.
- Наприкінці тижня стартує навчальний проєкт, присвячений таємницям всесвіту. Обов'язково розпитайте дитину про нього!
2 клас
Другокласники розпочнуть творчий проєкт "Подорож країною здоров'я". Що робитиме ваша дитина, залежатиме від спільного завдання для групи, до якої вона належатиме. Проєкт підсумують у п'ятницю. Запитайте у вчителя: чи можливо зробити фото- чи відеозвіт для батьків?
Три головні речі, які мають знати батьки:
- З дітьми проведуть бесіду щодо профілактики інфекційних захворювань, зокрема правил безпеки під час пандемії COVID-19. Вам теж не завадить зайти на сайт МОЗ чи Національної служби здоров'я і повторити ці правила - щоб інформація, яку отримує дитина від вас, не суперечила тій, яку вона отримує в школі.
- Цього тижня діти озеленятимуть шкільну кімнату. Уточніть у вчителя, що саме планується і чи потрібна допомога від батьків.
- На інформатиці ваш школярик дізнається будову комп'ютера, навчиться підключати до нього монітор, клавіатуру і мишку, вмикати, вимикати і перевантажувати різні електронні ґаджети. Отож вдома дитина може вам показати, чого навчилася. А ще на уроці діти зроблять аудіозапис. Це може бути музична композиція, прочитаний уривок книжки тощо.
Бонус для батьків другокласників:
завантажте список речей, які знадобляться вашій дитині на уроках образотворчого мистецтва і хенд-мейду.
3 клас
Третьокласників теж цього тижня навчатимуть цінувати здоров'я. Їх ознайомлять із правилами загартовування, навчать відрізняти корисні та шкідливі звички.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- На інформатиці діти будуть створювати колаж або інтерактивний плакат на тему історії комп'ютерів. Заодно вони ознайомляться на практиці з "периферійними" пристроями: сканером, принтером, модемом, роутером, гарнітурою тощо.
- Перевірте, чи є в дитини гуаш, акварель, пензлики та стакан-непроливайка: вона малюватиме натюрморт. А ще на уроці хенд-мейду дітям можуть запропонувати зробити годинник-тренажер.
- Дітей вчитимуть обережності не лише у плані збереження здоров'я. Учитель проведе бесіди щодо безпечного переходу вулиці, як поводитися з незнайомцями та про правила поведінки, коли перебуваєш удома сам. Можливо, ви при нагоді проведете аналогічну бесіду вдома - і додасте до цих правил щось своє (приміром, комусь доведеться нагадати, що не слід знімати кришку з акваріуму, бо рибками може поласувати кіт).
4 клас
У четвертому класі з понеділка стартує проєкт, присвячений здоровому майбутньому. А ще діти візьмуть участь у квесті про безпечне довкілля та в Олімпійському дні. Тримайте напоготові спортивну форму!
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Ваша дитина братиме участь у груповому проєкті - робитиме презентацію якогось виду спорту. Можливо, їй буде потрібна ваша допомога в пошуку ілюстрацій зі спортивних журналів чи цікавих фактів.
- Обов'язково розпитайте школяра про челлендж з читання творів усної народної творчості. Дитині знадобиться книжка народних казок, легенд чи пісень.
- Якщо у вашої дитини ще немає електронної скриньки чи акаунту в соціальній мережі - цього тижня на уроці інформатиці вона їх реєструватиме. Поцікавтесь у вчителя подробицями - можливо, вам потрібно буде налаштувати баткьівський контроль!
Кілька практичних порад і застережень для батьків
Тиждень здоров'я у школі - привід поговорити про те, що найбільше нині тривожить батьків - COVID-19, а точніше, як діяти у складній ситуації, коли дитина виявляє ознаки ГРВІ і ви не знаєте, чи це застуда, чи грип, чи ТЕ САМЕ. Стаття
Сезон COVID-19: що робити, якщо в дитини з'явилися тривожні симптоми COVID-19 відповість принаймні на деякі ваші запитання.
Ще одне питання, яке потребує роз'яснення: що зобов'язана зробити шкільна адміністрація, якщо в одного з учнів у класі виявили підозрілі симптоми? Коротке і зрозуміле пояснення, що буде робитися і чому - у нашій статті У дитини виявили COVID-19:
що має зробити школа.
Більш оптимістична і водночас дуже корисна для батьків "оздоровча" тема - чому вчитель перериває уроки фізкультхвилинками. Наша стаття
Яку користь дають дітям усього п'ять хвилин незвичайних вправ допоможе вам зрозуміти науку і досвід, приховані за щотижневим комплексом вправ для дитячої постави, очей і пальчиків.
Без повноцінного сну дитина не зможе повноцінно - ефективно, на весь свій потенціал - навчатися. Чому оцінки залежать від якості сну і як допомогти стати дитині відмінником, трішечки скоригувавши її вечір, читайте у статті
Солодкий сон: простий спосіб допомогти дитині краще вчитися.
Цитата тижня
Ми живемо у дуже складний час. Навіть ті, хто на початку пандемії вважав її масштабною аферою, нині поволі приходять до розуміння: кожен з нас ризикує здоров'ям і навіть життям, якщо нехтує елементарними правилами профілактики захворювань, недосипає, не дослухається до порад лікарів. Всесвітньо відомий кардіохірург Микола Амосов писав:
«Добути і зберегти своє здоров'я може тільки сама людина».
Бажаємо здоров'я вам і вашим близьким!
14.09.2020