Навчальний тиждень №26: демонструємо досягнення
Крилатики опрацюють останній у цій чверті посібник-журнал, презентують кілька проєктів, виконають селфі-аудити й діагностувальні роботи
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Посвята в читачі». Його мета — викликати в дітей цікавість до художніх текстів, прищепити потребу в читанні, виховувати їх на прикладі персонажів літературних творів, навчати дбайливо ставитися до книжок.
Заплановано презентації виконаних навчальних проєктів: «Моя улюблена книжка» (українська мова), «Математика у віршах» (математика), «Город на підвіконні», «Мій домашній улюбленець», «Професії моїх батьків» (всесвіт).
Також на першокласників чекають вихідні селфі-аудити з української мови, математики й усесвіту.
Залежно від того, очно чи дистанційно навчається ваш клас, учитель улаштує офлайн або онлайн-екскурсію до бібліотеки, а також запропонує створити класну бібліотечку.
Підготуйте на урок арт-технологій: папір / альбом для малювання, ножиці, простий олівець і стиральну гумку, кольорові олівці.
Вас запросять на батьківський консиліум, де обговорюватимуть виховання справжнього читача.
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено читанню як виду сімейного дозвілля й вихованню в другокласників любові до книжок. У межах проєкту вчитель може організувати буккросинг й/або екскурсію до місцевої бібліотеки (у разі очного навчання).
Цього тижня на заняттях з української мови школярики презентуватимуть проєкт «Саморобна дитяча газета: весняний випуск», з математики — «Де і як у житті ми використовуємо дроби», зі всесвіту — проєкт «Вирощування кристалів».
Діти також виконають вихідні селфі-аудити й діагностувальні роботи з української мови, математики й всесвіту.
На урок арт-технологій підготуйте:
1) альбом / папір для малювання, гуаш, тонкий і товстий пензлики;
2) тонкий папір (для ремонтування книжок), ножиці, клей ПВА, стиральна гумка.
Учитель може запросити вас на батьківський консиліум, де обговорюватимуть способи залучення дітей до читання.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено розвитку ерудиції в дітей. У його межах третьокласники дізнаються багато цікавого про звичайні, повсякденні речі, а основним джерелом цієї інформації будуть книжки!
Цього тижня очікуйте на таке:
- презентації навчальних проєктів: «Диспут» (українська мова), «Дроби в побуті» (математика), «Е-добавки», «Національні українські страви», «Славетні українці, їхній внесок у культуру, історію, науку, мистецтво, спорт і риси їхнього характеру» (всесвіт);
- вихідні тематичні селфі-аудити з української мови, математики, всесвіту;
- діагностувальні роботи з англійської мови, української мови, математики й всесвіту.
На уроки арт-технологій підготуйте:
1) дві пластикові ложки (бажано яскравого кольору), пластикове яйце з-під кіндер-сюрпризу, кілька квасолин або жменьку твердої крупи (це наповнення для маракаса), вузька й широка клейкі стрічки (скотч), ножиці, маркер, лінійка й сім різноколірних товстих пластикових трубочок для коктейлю;
2) папір / альбом для малювання, акварель / гуаш, пензлики, простий олівець зі стиральною гумкою, чорна гелева ручка.
Класовод запросить батьків на консиліум, під час якого вони дізнаються нові лайфхаки для заохочення пізнання й навчання, а також зможуть поділитися власним досвідом виховання юних читачів й ерудитів.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено темі незвичайного у звичайному. Школярики добиратимуть у книжках цікаву інформацію про повсякденні речі, які оточують їх. Проєкт має на меті посилити інтерес дітей до читання й поліпшити їхні навички роботи з різними джерелами інформації.
У плані на п’ятиденку:
презентації навчальних проєктів: «Шифрувальники» (українська мова), «Дріб у мистецтві» (математика), «Екскурсії материками» (всесвіт);
вихідні тематичні селфі-аудити з української мови, математики, всесвіту;
діагностувальні роботи з англійської мови, української мови, математики й усесвіту.
Для занять з арт-технологій підготуйте:
1) бісер різних кольорів (спойлер: має вийти метелик), дріт / волосінь для бісероплетіння, лінійка, ножиці;
2) папір / альбом для малювання, гуаш, пензлики, простий олівець зі стиральною гумкою, кольорові олівці й фломастери.
Класовод запросить батьків на консиліум, де вони дізнаються нові лайфхаки для заохочення пізнання й навчання, а також зможуть поділитися власним досвідом виховання юних читачів й ерудитів.
Порада тижня: перевірте, чи зберегли ви всі отримані посібники-журнали «Світ читає крилатих»
Наступного тижня вчитель не видаватиме дітям нових посібників-журналів. Чому? Цьогоріч школи відвели останній тиждень третьої чверті на подолання освітніх втрат і шкільний компонент.
Освітні втрати — це прогалини в знаннях і вміннях у великої кількості українських учнів, спричинені зовнішніми чинниками: зривом уроків через повітряні тривоги, технічними негараздами з дистанційним навчанням, наслідками тривалого воєнного стресу в дітей, епідемією грипу, ковіду й інших ГРВІ в багатьох регіонах тощо.
Тож учні початкової школи (за винятком тих 1 класів, які в цей самий час підуть на додаткові канікули) упродовж останнього тижня ІІІ чверті працюватимуть над своїми прогалинами в знаннях. Учителі вже мають план ліквідації цих прогалин для кожного свого учня!
А що ж таке шкільний компонент? 20 відсотків загального навчального часу відводиться на поглиблене вивчення дітьми предметів понад основну навчальну програму. Це додаткові години на опанування деяких дисциплін і факультативні заняття для тих дітей, які виявляють здібності в тій чи тій сфері й/або прагнуть вивчати певний предмет глибше.
Словом, упродовж цього тижня класоводи будуватимуть кожне заняття так, щоб допомогти одним учням надолужити індивідуальні прогалини в знаннях, а іншим, чиї знання й уміння вже на належному рівні, — ще більше розширити освітні обрії.
Отож радимо вам перевірити, чи зберегли ви всі посібники-журнали, отримані під час навчання дитини за програмою «Світ чекає крилатих». Зокрема зберіть складіть послідовно видані вам цьогоріч. Під час повторення деяких тем учитель проситиме дітей виконати завдання з того чи того випуску. Хай ваша дитина не гаятиме часу на пошук потрібного примірника!
Увага! Наступний огляд тижня (№27) вийде вже після весняних канікул — у понеділок 1 квітня.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
11.03.2024