Навчальний тиждень №20: здобуваємо корисні вміння, творимо красу
Школярики досліджуватимуть зимове довкілля, демонструватимуть знання з вивчених тем й опановуватимуть нові мистецькі техніки.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Зимові розваги». У межах проєкту першокласники дізнаються багато нового про природу в січні, вплив погодних умов на здоров’я людини й життя тварин.
На уроках математики діти презентуватимуть навчальний проєкт «Як вимірювали величини в минулому» і виконають вихідний селфі-аудит.
На заняття з арт-технологій знадобляться: папір або картон блакитного кольору (для основи малюнка), кілька свіжих листочків (наприклад, з куща кімнатної троянди тощо), гуаш, пензлик і ватна паличка.
Учитель запросить у клас психолога й медсестру. Утрьох вони дослідять тенденції розвитку дітей і підготують індивідуальні рекомендації для батьків.
Залежно від безпекових умов учитель проведе офлайн- або онлайн-екскурсію до лісопаркової зони. Діти спостерігатимуть за зимовою природою, годуватимуть білок, птахів тощо. Отож приготуйте для дитини зручні й відповідні до погоди одяг і взуття.
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему зими й сезонних змін у природі й житті людини. У межах проєкту вчитель може запропонувати влаштувати екскурсію в лісопаркову зону.
Цього тижня на уроці математики діти напишуть діагностувальну роботу.
Стартує навчальний проєкт «Мій улюблений дитячий письменник» (українська мова).
На урок арт-технологій підготуйте таке:
1) аркуш білого картону, рідке мило, парафінову чи воскову свічку, чорну або темно-синю гуаш, товстий (широкий) пензлик, стек (з набору для ліплення);
2) циліндр від рулону паперових рушників або туалетного паперу; кухонна «повстяна» серветка, чорний фломастер, ножиці, клей ПВА, пластмасові «очка» і різнобарвні ґудзики з дірочками, тканинна або паперова стрічка.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему зими й відповідних сезонних змін у природі й житті людини. У межах проєкту вчитель може запропонувати влаштувати екскурсію на природу.
На уроках української мови відбудеться презентація навчального проєкту «Книжка-саморобка «Збірка ігор зі словами», а на заняттях зі всесвіту — проєктів «Тварини на рушниках і вишиванках», «Хто живиться нектаром?», «Яку людину називають жайворонком, а яку — совою і чому?», «За які риси й чому людину можуть називати хамелеоном?».
Далі діти виконають вихідні селфі-аудити, а затим — діагностувальні роботи з української мови й всесвіту.
На урок арт-технологій підготуйте таке:
1) білий або кольоровий папір для малювання, гуаш, пензлик, котушку ниток;
2) товсті шерстяні чи акрилові нитки, картон, ножиці.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему зими й відповідних сезонних змін у природі й житті людини. У межах проєкту вчитель може запропонувати влаштувати екскурсію до лісопаркової зони.
Цього тижня на заняттях з української мови діти захищатимуть проєкт «Казка про частини мови», виконають вихідний тематичний селфі-аудит, а також напишуть діагностувальну роботу.
У разі можливості вчитель організує екскурсію, під час якої діти спостерігатимуть за сезонними змінами в природі. Якщо погода сприятиме, четвертокласники влаштують конкурс снігових скульптур.
На урок арт-технологій підготуйте таке:
1) вовну для фелтингу, стек і ножиці;
2) моток товстих ниток для в’язання на пальцях (макраме).
Порада тижня: Навчайте дітей правильно братися за проєкти великого обсягу
Як воно буває: спочатку дитина запалюється ентузіазмом, будує наполеонівські плани, але коли завдання виявляється більшим, ніж можна зробити за один прийом, натхнення десь зникає. Так серветка залишається недошитою, пазл — нескладеним, шафка з торішніми зошитами й саморобками — невпорядкованою.
Проблема не в наполегливості, працьовитості чи сили волі дитини! Просто вона ще не вміє розбивати великі завдання на посильні частини. Пам’ятаєте жартівливу загадку: «Як з’їсти слона? Відрізаючи за один раз по маленькому шматочку»? Настав час вашому школярику освоїти цю непросту, але дуже корисну науку.
Ось кілька порад для батьків про те, як навчити дітей розбивати великі завдання на посильні частини:
Почніть з оцінювання обсягу проєкту. Поговоріть із дитиною про його характер і масштаб, щоб вона краще зрозуміла, якого результату від неї очікують.
Визначте менші завдання. Розбийте проєкт на менші частини, кожну з яких можна виконати за один раз.
Встановіть цілі. Визначте чіткі цілі (очікувані результати) для кожного меншого завдання, а також терміни виконання його.
Зосереджуйтеся на одному етапі проєкту за раз. Побачивши список завдань, дитина може подумати, що проєкт занадто масштабний (очі бояться). Аби вона не почувалася перевантаженою, попросіть її зосереджуватися лише на поточному етапі (завданні).
Винагороджуйте проміжні результати. Заохочуйте й хваліть дитину після завершення кожного завдання. Визнавайте її зусилля й прогрес і пропонуйте винагороду, щоб підтримувати ентузіазм, мотивацію та позитивне ставлення до роботи.
Надавайте підтримку. Будьте готові прислужитися дитині порадою; допомогти в тому, чого вона за віком ще не здатна зробити самотужки; похвалити й підбадьорити її.
Розбиваючи великі проєкти на менші, керованіші завдання, школярики вчаться братися до складної роботи впевнено, відчуваючи свій контроль над ситуацією. Вони зосереджуються на кожному окремому завданні за раз, не турбуючись увесь час про загальний розмір проєкту. Підбадьорюючи дитину й винагороджуючи кожне її досягнення, ми заохочуємо її ставити масштабні цілі й поетапно, терпляче досягати їх.
Поступово ваша дитина навчиться самостійно керувати навіть найскладнішими проєктами!
Маленький секрет: цей метод «поїдання слонів» спрацьовує і в дорослих ;).
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації:
Як вивчальне читання може покращити успішність вашої дитини
Поділіться цією сторінкою
25.01.2024