Навчальний тиждень №11: свята, селфі-аудити й саморобки
Хто з крилатиків писатиме діагностувальні? Які проєкти презентуватиме ваша дитина? Які екскурсії запропонує класовод?
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Листопад святковий». Першокласники дізнаються багато цікавого про календарні, професійні, міжнародні, а також народні свята останнього місяця осені. А ще в класі привітають із днем народження всіх, хто святкує його в листопаді.
На уроках математики стартує навчальний проєкт «Ярмарок чисел у межах 10».
Учитель може запропонувати дітям екскурсію до театру або місцевого театрального гуртка.
На заняттях з арт-технологій діти робитимуть аплікацію з паперу й інших матеріалів. Зазирніть на останні сторінки свіжого посібника-журналу й дізнаєтеся, що саме підготувати.
У разі можливості вчитель організує для батьків консультацію з психологом і/або медиком про вплив засобів масової комунікації (телебачення, інтернету) на фізичне й психічне здоров’я дитини.
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему календарних, професійних, народних й інших свят листопада. Заплановано виготовлення вітальних листівок, подарунків, підготовка й проведення ігор, конкурсів, вікторин тощо
Цього тижня на уроках математики діти:
- презентуватимуть проєкт «Цікава лічба»;
- виконають вихідний селфі-аудит;
- напишуть діагностувальну роботу.
На одному з уроків усесвіту вчитель може влаштувати екскурсію в ліс, парк, сквер тощо. Діти спостерігатимуть за сезонними змінами в природі.
На заняттях з арт-технологій діти робитимуть аплікацію з паперу, ґудзиків й інших матеріалів. Зазирніть на останні сторінки свіжого посібника-журналу й дізнайтеся, що саме підготувати.
Упродовж цієї чверті вчитель може відвідати ваш дім, щоб вивчити умови життя вашої дитини, її захоплення, стосунки з іншими членами родині тощо.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено святам листопада. У межах проєкту вчитель може запропонувати екскурсію на місцеву радіо- або телестанцію.
Навчальний проєкт «Різдвяний календар» стартує на занятті з англійської мови.
На уроках української мови відбудуться:
- діагностувальна робота;
- презентація навчального проєкту «Зрозумій мене»;
- вихідний селфі-аудит;
- ще одна діагностувальна робота.
Під час уроків математики цього тижня третьокласники:
- презентуватимуть проєкт «У світі захопливих обчислень»;
- виконають вихідний селфі-аудит;
- напишуть діагностувальну роботу.
У програмі вивчення предмета «Всесвіт» цього тижня передбачено екскурсію за маршрутом, прокладеним на плані населеного пункту (якщо мегаполіс, то району міста). Діти навчатимуться основ орієнтування на місцевості.
На заняттях з арт-технологій дітям знадобляться: альбом / папір для малювання, кольорові олівці або фломастери. А ще підготуйте по 30 ґудзиків із двома дірочками двох контрастних кольорів (наприклад, 30 синіх і 30 жовтих), бісерний дріт.
Класовод може запропонувати вам долучитися до батьківського патронату / вебінару на тему «Як стати справжнім другом власної дитини».
У 4 класі
Соціокультурний проєкт присвячено сезонним особливостям і святам листопада. У межах проєкту вчитель може влаштувати екскурсію на місцеву радіо- або телестанцію.
Цього тижня на заняттях з української мови діти:
- захищатимуть проєкт «Вікторина з теми “Речення”»;
- виконають вихідний селфі-аудит;
- напишуть діагностувальну роботу.
На уроках математики:
- презентуватимуть навчальний проєкт «Населення міст-мільйонників України»;
- виконають вихідний тематичний селфі-аудит;
- напишуть діагностувальну роботу.
У межах вивчення предмета «Всесвіт» школярі:
- захищатимуть проєкт «Таємниці космосу» або «Зміни земної поверхні (виверження вулканів, робота вітру, води), їхні причини й наслідки. Землетруси»;
- пройдуть вихідний селфі-аудит;
- виконають діагностувальну роботу.
Для уроків арт-технологій підготуйте зо два десятки ґудзиків із двома дірочками різних кольорів (добираючи кольори, уявіть, що ґудзики — це квіти). А ще знадобляться різноколірний гофрований папір, тонка паперова або тканинна стрічка, моток бісерного дроту, невеликий картонний циліндр (наприклад, з-під рулону з кулінарної фольги), пластилін, 30-сантиметрова лінійка, ножиці.
Учитель може провести зустріч із батьками, під час якої порадить кілька правил ефективного й безконфліктного спілкування в родині.
Порада тижня: не вдосконалюйте дитячих саморобок!
Коли дитина під час уроку арт-технологій не встигає чогось домалювати, доклеїти, доробити в якийсь інший спосіб, багато мам відчувають, що просто мусять допомогти їй закінчити / вдосконалити саморобку.
Цього тижня у 2–4 класах учитель може запропонувати учням створити декоративну річ, яку вам, можливо, дуже захочеться поліпшити або завершити замість дитини.
Уклінно просимо, не робіть цього, якщо в інструкції до саморобки не сказано: «Попроси дорослого про таку-то допомогу». Автори навчальної програми «Світ чекає крилатих» дібрали це завдання спеціально, щоб учні, виконуючи його, опанували чи закріпили кілька специфічних мікровмінь. Ключове з-поміж них — пришивати й/або закріплювати ґудзики з двома дірочками. Погодьтеся, кожному школярику дуже корисно опанувати це вміння!
Як правило, коли дитину навчають пришивати ґудзики, то тренують її на клапті тканини або старій сорочці. Це, відверто скажемо, НЕЦІКАВО, а тому не приносить позитивних емоцій ані учню, ані наставнику.
Саме тому окрилені педагоги й вигадали саморобки, завдяки яким ваші сини й доньки в ігровій формі, непомітно для себе гарантовано навчаться:
пришивати ці ґудзики;
працювати з бісерним дротом (навички нанизування, розплутування нитки, зав’язування вузликів / бантиків);
знаходити застосування вторинним матеріалам, економлячи сімейний бюджет, тощо.
Якщо ви завершите проєкт замість дитини, то зазначені вміння засвоїте / поліпшите саме ви, а не вона. У результаті цей урок арт-технологій мине для крилатика марно, а вам доведеться в майбутньому виділяти час, запасатися терпінням і навчати сина / доньку цього вміння ще раз. Навіщо?
Отож зекономте свій час і нерви. Хай дитина завершить саморобку сама, навіть якщо результат, на ваш погляд, міг би бути кращий. Так, можна підказати, що і як покращити. Можна показати якусь додаткову техніку пришивання / закріплення ґудзика, а затим дати школярику змогу власноруч удосконалити виріб.
Пам’ятайте, результат будь-якого проєкту не мусить бути досконалим. Головне, щоб завдяки роботі над ним ваша дитина навчилася нового.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
13.11.2023