Навчальний тиждень №7: ростимо ерудованих митців
У класах пануватиме атмосфера підготовки до свята. Водночас на дітей чекають селфі-аудити й діагностувальні роботи. Які саме — читайте у статті
Нагадуємо: подана нижче інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих» за стандартним графіком.
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Жовтень святковий». Нагадуємо, щомісяця діти працюють над проєктом, присвяченим різноманітним святам і пам’ятним датам, а також дням народження й іменинам друзів і близьких. Так вони навчаються традицій і дізнаються більше про історію, науку, культуру й мистецтво України й всього світу.
Для уроків математики заплановано презентацію проєкту «Геометричні фігури в довкіллі», а також вихідний тематичний селфі-аудит.
Стартує навчальний проєкт з усесвіту «У природи немає поганої погоди». Учитель може провести екскурсію!
На заняття з арт-технологій знадобляться акрилові або шерстяні (товсті) нитки, кольоровий папір і картон, ножиці, клей ПВА й пензлик. Першокласники робитимуть аплікацію з ниток.
Учитель проведе патронат для батьків дітей, що мають нахил до музики й малювання.
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему свят і пам’ятних дат жовтня. У межах проєкту діти ознайомляться з особливостями професії лікаря, учителя, художника, кухаря і кулінара, автомобіліста, музиканта, поштового працівника.
Стартує навчальний проєкт з інформатики «Запис аудіо (пісні, мелодії, інтерв’ю тощо)».
На уроці арт-технологій діти малюватимуть аквареллю, а також виліплюватимуть фігурне печиво. Класовод влаштує так, щоб тісто підготували на весь клас. Вашій дитині на урок знадобиться фартушок, пластиковий (разовий) ніж, трубочка для напоїв, паличка від морозива й виделка. А ще, по змозі, родзинки, горішки, різноколірні цукати або їстівні прикраси для печива.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено святам жовтня. У межах проєкту діти дізнаються більше про професії, представників яких вітають цього місяця: лікаря, учителя, художника, кухаря і кулінара, автомобіліста, музиканта, поштового працівника.
На уроках арт-технологій дітям знадобиться приладдя для малювання фарбами (гуаш або акварель). А ще — продукти для приготування й декорування бутербродів. Учитель заздалегідь попередить, що кому принести.
У межах вивчення предмета «Українська мова» класовод може влаштувати екскурсію до місцевої бібліотеки чи книгарні.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено пам’ятним і святковим датам жовтня. Діти дізнаються більше про професії лікаря, учителя, юриста, художника, кухаря і кулінара, автомобіліста, музиканта, поштового працівника.
Цього тижня на заняттях з англійської мови діти презентуватимуть навчальний проєкт «Лист другові-крилатику» й виконають вихідний тематичний селфі-аудит. Діагностувальну роботу заплановано наступного тижня.
Презентація проєкту «Інтерв’ю в літературного персонажа», вихідний тематичний селфі-аудит і діагностувальна робота відбудуться на уроках української мови.
На заняттях з арт-технологій четвертокласники освоюватимуть різні способи ліплення й виготовлятимуть канапки. Уточніть у вчителя, що підготувати до уроку кулінарії!
Порада тижня: уроки мистецтва насправді дуже важливі для майбутнього вашої дитини… і, можливо, навіть для вас!
Сподіваємося, ви не належите до тих, хто вважає, що уроки образотворчого мистецтва й хендмейду — просто розвага для дітей, які не виявляють яскравих художніх здібностей.Адже це зовсім не так! Вивчення основ мистецтва, різних творчих технік у дитинстві може стати вирішальним для успіхів і добробуту ваших синів і доньок у дорослому житті!
Низка професій, пов’язаних з образотворчим мистецтвом, мають попит і надзвичайно дохідні. Уявіть свою дитину архітектором, що проєктує неймовірні будівлі й споруди, або ілюстратором, який прикрашає сторінки книжок і рекламні матеріали.
Це тільки два приклади з безлічі можливостей, які відкриваються для дітей, зацікавлених у мистецтві! Воно не обмежується лише малюванням, ліпленням й аплікацією на папері, а має безліч традиційних і новітніх, сучасних напрямів. Якщо дитина нічого не знатиме про напрями й тенденції в мистецтві, то просто не бачитиме відчинених перед нею дверей до різноманітних і цікавих кар’єрних можливостей!
А якщо школяр не має художніх здібностей? По-перше, у початковій школі про це ще рано категорично заявляти. Талант може прокинутися пізніше. По-друге, навіть ті школярі, яких природа не обдарувала художніми здібностями, мають від арт-уроків чималу користь. Вивчаючи різні мистецькі напрями, жанри й техніки, вони розвивають естетичний смак, творчість, креативне мислення, емоційний інтелект, комунікаційні навички й уміння працювати в команді. Ці якості допомагають дітям стати ерудованими дорослими, які не пасують перед складними проблемами, вміють генерувати нові ідеї, легко знаходять спільну мову з людьми, а також мають розвинений естетичний смак.
Люди, які знаються на мистецтві, можуть, навіть не маючи таланту художника, ставати дизайнерами одягу, архітекторами, ілюстраторами, графічними дизайнерами. Навіть у сфері сучасних технологій без знань про естетику, мистецькі стилі, різноманітні художні техніки не обійтися! Наприклад, для розроблення вебсайтів і створення графіки потрібне розуміння кольору, форми й композиції тощо. Основи цього окрилені школярики засвоюють на уроках образотворчого мистецтва зараз і вивчатимуть набагато детальніше в класах «Ліги крилатих».
Ми живемо в часи, коли ключем до успіху є здатність придумувати оригінальні й цікаві ідеї. Для їхнього втілення з’явилися, без перебільшення, фантастичні інструменти. Не можеш малювати сам? Поясни свій задум штучному інтелекту — він стане твоїм мольбертом, палітрою і пензликом. Головне — твоя оригінальна ідея! Але щоб ця ідея народилася, щоби була по-справжньому гарною і неповторною, її автор має бути творчою та обізнаною в мистецтві особистістю. Навички, що їх окрилені школярики здобувають на уроках образотворчого мистецтва й хендмейду, дають змогу здобути необхідний культурний багаж і водночас розвинути вміння мислити нестандартно. Саме це зробить нинішніх учнів початкової школи конкурентоспроможними!
Словом, вивчення різних напрямів мистецтва сприяє успіху й високому доходу в дорослому житті. Закликаємо вас надавати вашій дитині всі доступні можливості розвивати свій творчий потенціал. А ще — разом із нею вчитися розуміти мистецтво й отримувати задоволення від нього. А раптом і для вас самих нові мистецькі знання відкриють шлях до нової кар’єри, успіху й добробуту?
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
15.10.2023