Незвичайні свята жовтня
Познайомте дітей із цікавими й незвичайними святами другого місяця осені.
3 жовтня — День технаря
Це свято працівників технологічних галузей, зокрема комп’ютерної. Вітайте всіх, хто проєктує, виготовляє, ремонтує й наглядає за роботою різноманітних машин, приладів і пристроїв. Наприклад, системного адміністратора, який наглядає за комп’ютерами та мережею вашої школи, майстра з ремонту пральних машин, фахівця з підключення охоронної/пожежної сигналізації, техніка СТО тощо.
5 жовтня — День, щоби зробити що-небудь хороше
Щороку в усьому світі святкується день, упродовж якого людей закликають цілеспрямовано зробити добру справу. І не важливо, яку — головне, аби людина зробила це щиро, просто так і принесла цим радість іншій людині.
10 жовтня — Всесвітній день каші
Як запевняють британці, саме вони започаткували свято всіх каш. Адже саме англійці традиційно починають свій ранок із вівсянки та привчили до цього мало не весь світ.
Дієтологи підтримують цю традицію: каші зранку дають багато енергії, а до складу круп входять багато мікроелементів та вітамінів.
Цього дня в багатьох країнах світу організовуються благодійні заходи для допомоги голодуючим дітям. У ресторанах та кафе готують оригінальні страви з круп. А які каші їдять чи вміють готувати ваші учні?
11 чи 25 жовтня або 25 листопада — День плюшевого ведмедика
Інша його назва — день іграшкового ведмедика Тедді. Ідея його створення «народилася» в листопаді 1902 року. Саме тоді Теодор Рузвельт, тодішній президент США на полюванні вирішив не стріляти у ведмедя. Через це глава американської держави став мішенню для численних карикатур і жартів, одним із яких стало виготовлення іграшки — плюшевого ведмедика на ім’я Тедді (зменшувальне від Теодор). Досі іграшкових ведмедиків ніхто у світі не робив, і Тедді сподобався дітям.
З тих часів плюшевий ведмедик став класичною м’якою іграшкою-подарунком для новонароджених, а також від хлопців — коханим дівчатам. У день народження ведмедика Тедді дорослі та діти беруть своїх плюшевих ведмедиків на роботу, у дитсадок та школу. А те, що день народження має три можливі дати, пов’язано з тим, що на роль найпершого творця ведмедика претендують одразу три виробники іграшок!
13 жовтня — Всесвітній день зомбі
Багато ваших учнів уже знайомі з кумедною й зовсім не страшною комп’ютерною грою «Овочі проти зомбі», а також мають хоча би приблизне уявлення, про що йдеться в серіалі «Ходячі мерці». Тому не маємо сумніву — їм сподобається розповідь про це свято.
Народився день зомбі, який пізніше оголосили всесвітнім, в американському місті Піттсбург 2006 року, а точніше — у торговельному центрі Монровіл Молл, де знімали культовий фільм жахів «Світанок мерців».
Цього дня в кількох американських і європейських містах проводять марші мерців: люди, загримовані під зомбі, йдуть вулицями міста. Учасники маршу збирають кошти для благодійних організацій, що борються з голодом, та будь-яку їжу, яку потім віддають у притулки для безхатьків. Це цілком логічно, адже зомбі — уособлення голоду.
15 жовтня — Міжнародний день сільських жінок
Святкується цей день щорічно 15 жовтня, починаючи з 2008 року. У такий спосіб ООН визначає неоціненну роль сільських жінок та їхній внесок у розвиток сільського господарства, підвищення продовольчої безпеки та боротьбу з бідністю на селі.
Якщо ваша школа знаходиться в сільській місцевості, цей день — привід привітати всіх жінок: мам, бабусь, родичок і знайомих, які проживають у селі та мають городи, худобу чи працюють у сфері сільського господарства.
16 жовтня — День бездомної кішки
Кожна кішка заслуговує мати домівку й доброго господаря. Цього дня волонтерські та зоозахисні організації проводять акції на захист кішок-безхатченків та з пошуку «добрих рук», яким можна довірити безпритульне кошеня.
Слід пам’ятати: бездомні коти не просто бродять вулицями міст і сіл. Вони полюють на мишей і щурів, а також відганяють від околиць дрібних диких тварин: тхорів, лисиць, зайців, які заходили б у населені пункти, крали свійську птицю чи псували грядки, а ще заражали би людей небезпечними хворобами: наприклад, сказом.
17 жовтня — День яскравого одягу
Дерева вбралися у яскраво-жовті та червоні відтінки. Попереду похмурий, коричнево-сірий листопад і чорно-біла зима. А настрій та енергійність людини багато в чому залежить від обраного нею одягу.
Яскравий колір додасть гарного настрою, рішучості, приверне увагу людей навколо. А це дуже важливо, щоби не впасти в передзимову «сплячку». Прикрасьте свій стриманий костюм хоча б яскравим шарфиком — додайте яскравості у будень!
21 жовтня — День балаканини та День перерахунку ґудзиків на одязі
День ґудзика — привід повправлятися в математичних діях для першачків. До речі, дітям буде цікаво дізнатися, як закріплювали одяг до того, як людство винайшло ґудзики.
У Європі їх не було до ХІІІ століття, одяг там закріплювали шнурками та металевими заколками. А от на території України циліндричні застібки з петельками й гудзики, дуже схожі на сучасні (круглі, пласкі з двома дірочками), виробляли і повсюдно використовували ще в часи Трипільської культури!
Цього дня святкують також День балаканини. Дітям можна нагадати, що балаканина — чудове заняття для перерви. А вже тоді влаштувати змагання балакунів: хто перерахує більше слів на якусь літеру, швидше вимовить скоромовку тощо.
29 жовтня — День народження цементу
Так-так, у цього будівельного матеріалу є власний день народження. Хоча суміші, схожі за властивостями, використовувалися ще за три тисячі років до нашої ери, цементу в сучасному розумінні трохи менше 200 років. 29 жовтня 1824 року американець Джозеф Аспдін запатентував суміш «портландцемент», який став використовуватися для виробництва бетону сучасного типу.
31 жовтня — День чарівництва, Хелловін
Хеловін родом із Великої Британії. Точніше, це свято напередодні католицького Дня всіх святих, яке замінило собою поганський Самайн, чи Савань.
Стародавні кельти вірили, що рік ділиться на дві частини — темну і світлу. У ніч на 1 листопада починалася темна частина року. Пізніше це свято почали асоціювати з мертвими та нечистою силою.
Святкуючи Хеловін, католики вшановують померлих (яким прикро, що на землі живих про них майже не згадують) та намагаються відігнати від своїх домівок відьом та інші злі надприродні сили. Для цього засвічують ліхтарі, вирізані з гарбузів, а також влаштовують карнавал, переодягаючись примарами, відьмами, вовкулаками тощо.
06.10.2020