Навчальний тиждень №6: знайомимося з малою батьківщиною
Анонсуємо нові проєкти, селфі-аудити, діагностувальні роботи й екскурсії для окрилених школяриків
Нагадуємо: подана нижче інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
В 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Краще рідного краю немає». Дитині може знадобитися ваша допомога в пошуку пісень, віршів, прислів’їв, приказок, висловлювань відомих людей про рідний край.
Стартує навчальний проєкт «Моя улюблена дитяча газета / дитяча сторінка в місцевій чи районній газеті» (українська мова)
По змозі вчитель (вчителька) організує екскурсію до місцевого краєзнавчого музею.
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на краєзнавчу тему. Це чудова можливість для дитини й вас дізнатися більше про населений пункт, у якому мешкаєте.
На уроці всесвіту другокласники виконають діагностувальну роботу, наприкінці тижня — вхідний селфі-аудит, а затим візьмуться вивчати нову тему.
Стартує навчальний проєкт «Математика в довкіллі» (математика).
Цього тижня вчитель (вчителька) може влаштувати екскурсію до місцевого музею, пам’ятників, історичних місць.
На урок арт-технологій підготуйте матеріали й інструменти для аплікації. Скільки чого знадобиться, підкаже новий посібник-журнал, а також учитель (учителька).
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено темі малої батьківщини й видатних людей, які тут народилися.
Чекайте на діагностувальну роботу з математики. Пізніше цього ж тижня третьокласники розпочнуть нову тему: виконають вхідний селфі-аудит і візьмуться до чергового навчального проєкту «Ярмарок чисел у межах 1000».
Учитель може влаштувати екскурсію історичними місцями вашого населеного пункту, до музею, пам’ятників тощо.
У 4 класі
Черговий соціокультурний проєкт тижня присвячено цікавим місцям України.
Цього тижня на заняттях із математики й усесвіту четвертокласники виконають вхідні тематичні селфі-аудити, а також розпочнуть навчальні проєкти: «Математичний калейдоскоп» і «Таємниці космосу».
Дитині знадобляться маленькі ножиці для виготовлення витинанки з паперу.
За сприятливої ситуації класовод організує екскурсію до музею, пам’ятників, історичних місць вашого міста чи села.
Роз’яснення тижня: чому крилатиків залучають до постановки коротких п’єс
Декому може здатися, що репетиції дитячої вистави «за рахунок уроків» марнують час учителя й учнів. Запевняємо: цей час заздалегідь передбачено в типових навчальному й виховному планах. Адже це теж невіддільна частина навчання й розвитку дитини. Вивчаючи основи акторської майстерності й долучаючись до постановки п’єси, дитина прискорює формування в себе основних життєвих компетентностей. Яких саме?
Підвищення впевненості в собі. Це одна з головних переваг сценічного дебюту. Участь у театральній виставі дає школярику нагоду поспілкуватися з публікою, виступити перед нею і отримати свою частку аплодисментів. Це допомагає перебороти сором’язливість, страх перед публічним виступом, що гальмують кар’єрне зростання багатьох чудових професіоналів.
Розвиток соціальних навичок. У театрі діти вчаться спілкуватися й працювати в команді. Вони навчаються організовувати свою роботу, слухати одне одного, ділитися ідеями, розвивають емпатію і здатність співчувати. Виражати свої почуття, думки й ідеї, а також активно слухати інших.
Розвиток творчих здібностей та уяви. Діти навчаються створювати й утілювати власні ідеї, виражати думки й емоції. Розвиток креативного мислення (тобто вміння вигадувати багато варіантів розв’язання проблеми) стане важливим чинником успіху дитини в її майбутньому дорослому житті.
Поліпшення навичок комунікації. Юні актори й режисери навчаються чітко й виразно висловлюватися, використовувати жести, вираз обличчя, інтонації для передавання ідей та емоцій. Одночасно діти тренуються розуміти мову тіла, а отже й емоції оточення, передбачати реакцію інших людей на свої слова й дії.
Словом, ознайомлення з основами акторської майстерності й участь у постановці коротких дитячих п’єс — це незамінний елемент початкової освіти, що сприяє розвитку в дітей упевненості в собі, соціальних навичок, творчості й уяви, а також навчає здобувати друзів і впливати на людей.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
09.10.2023