Навчальний тиждень №4: діагностувальні роботи й екскурсії
Хтось цього тижня святкуватиме осіннє рівнодення, інші долучаться до буккросингу, а до когось завітає логопед
Нагадуємо: подана нижче інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Вересень святковий». Діти виконуватимуть проєкт, присвячений святам і пам’ятним датам місяця. Детальніше про користь від цього виду проєктів читайте нижче — у рубриці «Порада тижня».
Заплановано вихідний селфі-аудит з української мови. Пам’ятайте: у класах, які навчаються за освітньою системою «Світ чекає крилатих», діти самостійно оцінюють власний прогрес і порівнюють свій останній результат із попередній, щоб усвідомити, як багато нового вони дізналися!
На урок образотворчого мистецтва підготуйте папір / альбом для малювання і фарби. Першокласників навчатимуть основ техніки плямографії.
Дітей ознайомлять зі шкільними чи місцевими спортивними секціями. Можливо, у вашої дитини виявлять нахил до певного виду спорту?
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему свят і пам’ятних дат вересня. Як і в першому класі, діти добиратимуть різноманітну інформацію, вивчатимуть вірші, пісні, танці, виготовлятимуть подарунки, а також вітатимуть однокласників, які святкують у вересні дні народження й іменини.
Цього тижня на уроках української мови діти презентуватимуть проєкти «Класна бібліотечка» і «Як спілкувалися раніше», виконають вихідний селфі-аудит і напишуть діагностувальну роботу.
Стартують навчальні проєкти: «Сонячний зайчик» (всесвіт) і «Книжка-саморобка про осінь» (українська мова).
На одному з уроків усесвіту вчитель може влаштувати екскурсію з метою спостереження за сонцем і визначення сторін горизонту.
На заняття з арт-технологій знадобиться папір для гофрування й матеріали для створення панно. Зазирніть на останні сторінки свіжого посібника-журналу й уточніть у вчителя, що саме підготувати.
Учитель може запропонувати дітям створити чи поповнити класну бібліотечку й/або влаштувати буккросинг. А ще ознайомить зі шкільними й місцевими гуртками, спортивними секціями, музичними школами.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня теж присвячено святам (державним, народним, міжнародним, професійним) і пам’ятним датам вересня.
На уроках української мови відбудуться презентація навчального проєкту «Цікаве про абетки», вихідний селфі-аудит з української мови, а затим — діагностувальна робота.
У межах вивчення предмета «Всесвіт» учитель може влаштувати екскурсію в лісопаркову зону. Якщо ситуація для цього несприятлива, діти запропонують віртуальну подорож або просто перегляд анімаційного / науково-популярного фільму про ліс і його працівників
Дітям запропонують доєднатися до поповнення класної бібліотечки, зокрема поділитися книжками й журналами — для буккросингу.
Третьокласників можуть ознайомити з гуртками, музичними школами, а також зі спортивними секціями, що діють у школі й/або населеному пункті.
По змозі вчитель проведе заняття за участю логопеда. Той має виявити дітей, яким потрібна його допомога.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено дню осіннього рівнодення і святам і пам’ятним датам вересня.
Цього тижня на заняттях з української мови діти захищатимуть проєкт «Челендж із читання творів усної народної творчості», виконають вихідний тематичний селфі-аудит, а також напишуть діагностувальну роботу.
Четвертокласникам запропонують долучитися до акції буккросингу в межах класу, а також запросять на екскурсію до шкільної бібліотеки.
По змозі вчитель організує екскурсію, під час якої діти спостерігатимуть за роботою машин і механізмів, а також за матеріалами в довкіллі.
Пояснення тижня: навіщо ваші діти щомісяця виконують проєкт про свята
1. Для розширення світогляду. Виконуючи проєкт про свята чергового місяця, зокрема міжнародні, ваші діти дізнаються багато нового. І не лише про різні культури й традиції, а і про те, що це свято вшановує. Наприклад, день народження Тараса Шевченка стане приводом прочитати один-два вірші поета й дізнатися основні факти з його життя, а День Європи - чудовою нагодою ознайомитися з історією і сучасністю ЄС, вивчити назви країн-членів, їхні столиці тощо.
2. Для розвитку творчих здібностей. Виконання проєктів про різні свята стимулює креативність вашої дитини. Вони зможуть виготовляти різні речі, малюнки, моделі, що стосуються конкретного свята. Це допоможе розвинути їхню уяву, фантазію і творчі навички.А ще це весело! Уявіть - можна відсвяткувати День мильних бульбашок або День ескімо!
3. Для засвоєння навичок дослідження. Виконуючи проєкти про різні свята, ваші діти навчаться шукати інформацію, зокрема самостійно, використовувати різні джерела: дитячі енциклопедії, журнали, інтернет-довідники тощо.
4. Для розвитку навичок спілкування і співпраці. Ваша дитина працюватиме над проєктом у групі з іншими дітьми. Вони зможуть спілкуватися, обмінюватися ідеями, учитися одне в одного.
5. Для того, щоб гідно привітати однокласників, друзів і родичів, які святкують дні народження й іменини впродовж місяця. Щоразу в межах проєкту першокласники виготовляють поробки-сувеніри, які потім можуть подарувати. А ще вивчають правила етикету: як бути шанобливим гостем і чемним господарем свята, як вручати й, навпаки, приймати подарунки, сервірувати стіл і користуватися різними столовими приборами тощо.
Отже, виконання проєктів про різні свята в першому класі допоможе вашим дітям розвиватися і навчатися нових речей. Вони щомісяця дізнаватимуться дедалі більше про світ, тренуватимуться додержувати правил етикету в різних життєвих ситуаціях і розвиватимуть свої здібності.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
25.09.2023