Збирайте колекцію метеликів… створених вашою дитиною
В освітній системі «Світ чекає крилатих» є дуже красива й мудра традиція. У цій статті ми розкриємо її секрет...
Щороку на останньому уроці арт-технологій діти виготовляють метелика. у першому і другому класі навіть шаблон для нього друкують на останній сторінці посібника-журналу! Радимо зберігати кожного цього метелика.
Метелик — то не випадково. Це крилатий символ не лише польоту, а й метаморфози — тобто якісного, стрімкого розвитку, що змінює до невпізнаваності.
Як метелик перетворюється з гусениці на прекрасну крилату, надзвичайно вправну в польоті істоту, так і наші діти змінюються. Вони стрімко розвиваються, перетворюючись із маленьких невпевнених першокласників на кмітливих, соціально адаптованих і талановитих учнів, які багато знають і вміють, а також охоче навчаються.
Метелик переживає метаморфозу лише раз у житті. А ваша дитина змінюється постійно. Батьки, як правило, помічають черговий ривок у дорослішанні доньки чи сина, коли він (вона) несподівано висловлює зовсім зріле судження або ухвалює по-справжньому розумне рішення. Так уже властиво людині — не помічати поступових, малих змін, таких як, наприклад, зростання зеленого пагона. Тижнями сиділа зелена ниточка у вазоні — і раптом розквітла. Коли лише встигла?!
Тож зберігайте кожного із цих метеликів. Це не лише сувенір на згадку про відповідний клас початкової школи. Через роки ви вийматимете їх із коробки й порівнюватимете: ось метелик, створений наприкінці 1 класу, ось — 2-го, 3-го, 4-го…
Кожен наступний виріб виявиться досконалішим. Він — демонстрація нового щабля розвитку: вправності пальчиків, окоміру, навичок роботи з різноманітними інструментами й матеріалами, творчих здібностей, фантазії, естетичного смаку. Це свідчення прекрасного, неповторного шляху, яким іде творчий розвиток сина або доньки. Метелики-саморобки слугуватимуть важливими віхами цього шляху.
А ще метелик — нагадування нам, дорослим, про те, яким скороминущим є наївне, вільне, безтурботне дитинство. Усі батьки, діти яких уже давно виросли, шкодують про одне й те саме: що проводили разом із дітьми замало часу. Рідко з ними спілкувалися «про життя», гралися, читали казок на ніч одне одному. Замало побули командою дослідників, командою спортивною, командою кухарів…
Тож оберігайте цих метеликів — цінуйте кожну хвилину, яку проводите зі своїми дітьми! Любіть їх!
А ми й далі допомагатимемо вам ростити ваших крилатиків розумними, здоровими, успішними, кмітливими й винахідливими, творчими й просто щасливими людьми.
З повагою,
окрилена команда проєкту «Світ чекає крилатих»
Читайте також:
Поділіться цією сторінкою
17.05.2024