Шкільний тиждень № 9
За канікули діти відпочили, і друга чверть починається без повільної «розкачки»…
1 клас
Перший тиждень другої чверті присвячений патріотичному виховному проєкту «Є у світі одна країна». Готуючи його, діти шукатимуть пісні, вірші, прислів’я, приказки, висловлювання відомих людей про Батьківщину. Можливо, вашій дитині знадобиться допомога в доборі світлин відомих людей країни, малюнків, репродукцій, фотографій мальовничих куточків, історичних і архітектурних пам’ятників — це якщо школярі готуватимуть виставку. А ще вони створять усний журнал «Державні й народні символи України».
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Діти презентуватимуть проєкт, присвячений улюбленій дитячій газеті, дитячій рубриці в місцевій пресі або дитячому журналу.
- На предметі «Всесвіт» діти ознайомляться з рухом Сонця небосхилом і з залежністю довжини тіні від висоти світила. Тож подивіться в словнику значення слова «гномон». Обіцяємо: знадобиться. А ще в рамках цієї теми стартує навчальний проєкт «Театр тіней».
- Учитель може запросити вас на спільну бесіду дітей і батьків про права дитини. Він може залучити до участі соціального працівника чи юриста. Уточніть час і форму проведення заходу в учителя й заздалегідь виділіть час на нього.
2 клас
У класі стартує інтелектуальна гра: «Що? Де? Коли?» на тему «Моя Батьківщина — Україна!». Діти об’єднаються в команди, щоби разом добирати запитання про державні та народні символи України, звичаї та традиції. Другокласники також вивчатимуть вірші та пісні про Україну, підготують український народний танок.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- На математиці ваша дитина вивчатиме додавання і віднімання одноцифрових і двоцифрових чисел. Вона це робитиме усно з переходом через розряд та округлення чисел. Не намагайтеся вчити дитину додавати в стовпчик — це лише зашкодить виробленню навички усної лічби.
- На заняттях з арт-технологій другокласники вчитимуться робити аплікацію з ниток, оволодіють технікою розпису пальцями (готуйте гуаш!).
- А ще діти вивчатимуть графічні та цифрові зображення, цифрові пристрої для їх створення та перегляду (фотокамера, смартфон, комп’ютер). І не лише в теорії: ваш школярик до кінця тижня вмітиме фотографувати рослини, тварин і пейзажі та обробляти світлини в графічному редакторі!
3 клас
Учні третього класу рушають у віртуальну подорож містами України, заповідними місцями свого краю. У класі може відбутися конкурс малюнків міст, які найбільше вразили дітей!
Якщо епідемічна ситуація дозволятиме, діти підуть на екскурсію до місцевого історичного чи краєзнавчого музею, а то і власну виставку організують: народного українського костюму чи присвячену славетним українцям.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- У фокусі уваги дітей на математиці — усне віднімання круглого двоцифрового/трицифрового числа від розрядного трицифрового з переходом через розряд. У класі стартує навчальний проєкт «Цікава лічба», тож наприкінці тижня попросіть дитину продемонструвати, чого вона навчилася!
- На арт-технологіях учні третього класу освоюватимуть основи плетіння, дізнаються, що таке лялька-мотанка й навіщо кониг-оберіг, а також ліпитимуть іграшки з тіста.
- Оскільки тиждень присвячений рідній країні, то діти впродовж нього вивчатимуть вірші, пісні та цікаві факти про Україну, її державні та народні символи, звичаї та традиції.
4 клас
Четвертокласники впродовж тижня працюватимуть над створенням карти-візуалізації «Країна моєї мрії». На ній кожен учень позначить міста та місця, де хотів би побувати. Обов’язково ознайомтеся з результатом проєкту: можливо, влітку можна буде влаштувати сюрприз і звозити родину в одне з цих місць?
А ще вчитель організує в класі дискусію про ціну хвилини в країні. Хороший привід не лише дізнатися, скільки всього відбувається в Україні за 60 секунд, а й підвищити власну пунктуальність!
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Дитина освоїть свій перший мільярд. На математиці учні четвертого класу вивчатимуть натуральні числа від тисячі до мільйона, а затим і додавання й віднімання в межах мільярда!
- На уроках арт-технологій (і не тільки) діти чимало дізнаються про художні промисли. Ви можете перерахувати найбільш відомі гончарські центри України? А ваша дитина скоро це знатиме! А ще — повправляється ліпити посуд із глини, тіста чи пластиліну.
- Віртуальні подорожі та орієнтування на місцевості неможливі без онлайн-карт. На інформатиці ваша дитина освоїть навички роботи з електронною картою. Більше того — візьме участь у змаганні з однокласниками в пошуку визначних місць і пам’ятників у межах мікрорайону чи населеного пункту!
Що почитати на нашому сайті
Цитата тижня
Французький письменник Альбер Камю якось написав:
«Осінь — це друга весна, коли кожен листочок — як квітка».
Здавалось би — що тут такого особливо? Просто красиве порівняння. Та все не так просто! Камю — автор надзвичайно трагічних, філософських романів — вважав, що життя людини абсурдне, що в ньому немає сенсу. Однак він водночас вірив, що життя, яким би важким і навіть нестерпним воно не було, сповнене невимовної краси, а тому варте того, щоби за нього боротися — і цінувати цю красу в кожній миті!
Щодня нагадуйте собі про те, що життя — прекрасне. У ці похмурі дні листопада, коли на людей часто зненацька находить поганий настрій, зупиняйтеся і просто милуйтеся — хоча би сірими табунами осінніх хмар…
02.11.2020