Другий тиждень навчання: ваш школярик презентує перший проєкт у навчальному році
8 вересня — Міжнародний день грамотності. Тому впродовж цього тижня заняття та виховна робота в кожному класі початкової школи, які працюють за програмою «Світ чекає крилатих», будуть тією чи іншою мірою торкатися теми цінності знань і книжок як їх джерела. На що варто звернути увагу батькам цього тижня?
1 клас
Як і попередній, цей тиждень присвячений знайомству дітей зі школою й адаптації до нових правил і вимог. Якщо першокласники ще не проходили тестування щодо шкільної зрілості, то його мають провести вчитель разом зі шкільним психологом та медичним працівником саме цього тижня. Тестування дасть змогу вчителю скоригувати навчання і виховні заходи так, щоби вони якнайкраще відповідали потребам кожного учня в класі.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Учитель може запропонувати вам разом із вашим першачком узяти участь у майстер-класі «Розвиток дрібної моторики руки дитини». Ви дізнаєтеся, як ви можете допомогти дитині навчитися красиво і швидко писати й загалом розвинути точність і спритність її пальчиків.
- Цього тижня ваша дитина створить свій перший шкільний проєкт — її малюнок візьме участь у шкільній виставці. Якщо у вашому регіоні батькам із міркувань епідемічної безпеки не можна заходити до приміщення школи, попросіть учителя сфотографувати виставку та її маленьких учасників і викласти світлини в спільний чат.
- Програма «Світ чекає крилатих» передбачає також Свято посвяти в учні. Однак форма його проведення залежатиме від того, якого кольору ваш регіон на епідемічній карті. Уточніть це питання у вашого вчителя-класовода.
2 клас
Другий тиждень навчального року майже повністю присвячений повторенню матеріалу за перший клас. Діти активно пригадують засвоєну інформацію та набуті торік навички, тому що нові знання і вміння базуватимуться на вже отриманих.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Допоможіть дитині знайти торішній зошит-журнал № 31–32! Дитина має порівняти результати свого першого тематичного селфі-аудиту у 2 класі з результатами вихідного селфі-аудиту, проведеного наприкінці першого. Потурбуйтеся, щоб у вашого школяра були під рукою всі випуски журналу за 1 клас — вони ще не раз йому знадобляться.
- Уточніть у вчителя, які ґаджети він запропонує для вивчення найближчим часом. Їх необов’язково купувати. Але якщо вони у вас уже є, будьте готові виділити час, щоби дитина після кожного такого заняття могла показати вам, чого навчилася в школі.
- На арт-технологіях дитині знадобляться кольоровий картон і папір, ножиці, клей ПВА, олівці, гумка, альбом для малювання, а ще, можливо, гуаш чи акварель і пензлики. У такому разі не забудьте дати дитині склянку-непроливайку!
3 клас
Ваша дитина і далі повторюватиме та узагальнюватиме пройдений у другому класі матеріал. А ще цього тижня розпитайте, як вони з однокласниками оформлювали класний куточок і календар природи.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Вашій дитині знадобиться його посібник-журнал за минулий рік, а саме № 31–32. Цього тижня відбудеться селфі-аудит із першої вивченої в третьому класі теми, і його результати дитина порівнюватиме з торішніми. Переконайтеся, що в дитини під рукою всі випуски за 2 клас — вони можуть знадобитися при повторенні окремих тем.
- На уроках інформатики ваша дитина вже мала дізнатися (або дізнається цього тижня), які цифрові пристрої вивчатиме найближчим часом. Якщо ви маєте деякі з них — подбайте, щоби дитина впродовж навчального року могла вдома повправлятися в роботі з ними. Можливо, вона зможе навчити вас дечого нового!
- Цього тижня вчитель запропонує школярам спільно сформулювати правила для учнів третього класу. Обов’язково поцікавтеся в дитини, які правила вирішив ухвалити її клас.
4 клас
Четвертокласники завершать і захистять індивідуальні проєкти — презентації своїх улюблених книжок у рамках загального класного проєкту, у якому мають показати, як у сучасному навчанні можна поєднувати і друковані видання, і новітні технології.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Дитина може звернутися до вас за порадою, як презентувати її улюблену книжку. Допоможіть їй вибрати найкращу форму втілення її ідеї, однак у жодному разі не виконуйте проєкт замість неї!
- Якщо почуєте від дитини слово «печа-куча», обов’язково попросіть розповісти, чому саме вона була присвячена. Підказка для батьків: печа-куча — це японське слово, що означає формат «швидкісної» презентації: 20 слайдів і 20 секунд доповідачу на коментар до кожного слайду.
- Допоможіть вашому школяру знайти № 33–34 посібника-журналу за 3 клас. Цього тижня він знадобиться для порівняння торішніх результатів із результатами двотижневого повторення.
Бонус для батьків: шпаргалки, інфографіка та кілька серйозних порад
Кожна родина, де є молодший школяр, щоосені переживає організаційну кризу. Дорослі мають переналаштувати побут і навчитися встигати все й ні про що не забувати. На допомогу батькам першокласників ми підготували корисний pdf-список, який можна скачати й роздрукувати:
«Що може знадобитися вашій дитині на уроках арт-технологій: повний список для першого класу».
Молодим батькам, які хочуть вибудувати робочий день молодшого школяра так, щоби він усе встигав і ще й мав час погратися і відпочити, ми створити пам’ятку
«Що дитина має зробити вдома після школи».
Мамам, які сушать собі голову над питанням, як синхронізувати свій робочий режим із потребами своєї дитини, пропонуємо публікацію
«Хто догляне вашого школярика? Створіть команду помічників».
І, нарешті, для тих мам і бабусь, які хвилюються, як налагодити повноцінне харчування дитини в школі, адже через пандемію робота їдалень дуже обмежена, пропонуємо інфографіку-інструкцію. Публікація
«Чим годувати першокласника: шкільне меню для здоров’я й гарних оцінок» допоможе вам зібрати ситний і смачний вміст для обіднього судочка.
Цитата тижня
Як ви помітили, публікації, згадані в нашому сьогоднішньому дайджесті, спонукають вас до ретельного планування своїх дій. Канадський психолог, підприємець і письменник Брайян Трейсі пояснив користь від планування так:
«Кожна хвилина, витрачена на планування, зекономить щонайменше 10 хвилин вашої праці».
Бажаємо успіху вам і вашим дітям!
08.09.2020