Навчання триває: шкільний тиждень 10
Тема тижня для першого-четвертого класу початкової школи - мандрівки Україною і світом. Ми використовуємо природну цікавість дитини, аби викликати в неї бажання дізнатися про інші країни, їх культуру, традиції, історію. Чим ширший світогляд людини, тим відкритіша вона до нових ідей - і тим більше шляхів розстеляє перед нею життя.
1 клас
Першокласники впродовж тижня реалізують проєкт «Навколо земної кулі за тиждень». Вони об’єднаються у групи, кожна з яких обере для дослідження якусь країну світу і вирішить, в якій формі презентуватиме цей проєкт. У рамках цього проєкту діти можуть організувати виставку сувенірів з усього світу.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Учитель може організувати зустріч з батьками, чиї діти виявили явні здібності до вивчення іноземних мов, та надати рекомендації, які ці здібності почати розвивати вже зараз.
- На англійській мові першачки вивчатимуть тему “Великобританія”. До речі, знаєте її повну назву? А ваша дитина дізнається вже днями! (Гаразд, не гугліть: Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) ;)
- Котики таки правлять світом! Пробралися вони і в шкільну програму! Окрилені автори вирішили: вивчення скульптури не має бути нудним! Тому діти вивчатимуть тему “Коти в скульптурі”. І навіть ліпитимуть їх з пластиліну чи з солоного тіста.
2 клас
Стартує тижневий проєкт «Сувеніри з усього світу». Розберіть дрібнички, привезені з курортів: діти організують у класі виставку сувенірів, і ваш школярик зможе внести свою дещицю. А чи будуть це листівки, значки, магніти, марки з інших країн - побачимо, що вирішать другокласники.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- На уроках англійської мови діти вивчатимуть різні види транспорту. Зможете повправлятися по дорозі до школи!
- На інформатиці впродовж цього і наступного тижня діти розбиратимуться з графічними редакторами - комп’ютерними програмами і мобільними додатками.
- Аби зробити вивчення симфонічної музики більш цікавим, дітям запропонують прослухати саундтрек до фільму «Пірати Карибського моря». Цікаво? Прослухайте й ви.
3 клас
У рамках проєкту «Увесь цей світ» діти добиратимуть репродукції творів мистецтва зарубіжних авторів, листівки, значки, магніти, марки з інших країн тощо. За можливості вчителі інформатики та англійської мови можуть влаштувати сеанс спілкування через мережу Інтернет з однолітками з інших країн.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- На математиці діти вчитимуться додавати й віднімати (усно і письмово) трицифрові числа. Попросіть дитину показати деякі прийоми усного рахунку: ментальна арифметика - просто дивовижна річ!
- Попросіть дитину показати вам вправи для профілактики порушень постави і розладів зору, які третьокласники мали виконувати на фізкультхвилинках. Деякі можуть стати у нагоді і вам!
- На арт-технологіях дитина навчиться робити мозаїку в техніці торцювання, а також малюватиме восковими крейдами та аквареллю фантастичні споруди.
4 клас
Учні четвертого класу не лише уявно мандруватимуть планетою, а й навчатимуться бути терпимими і поважати інших людей та чужі культури. Адже цього тижня - Всесвітній день доброти і Міжнародний день толерантності! А ще діти вивчатимуть основи етикету, зокрема мовного.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Діти не просто вчаться додавати і віднімати трицифрові числа. Вони вчитимуться планувати бюджет! Четвертий клас - чудовий час дізнатися про людські матеріальні потреби, правила заощадження та складання бюджету.
- Однією з найсерйозніших тем цього тижня стане обговорення війни, пандемії, екологічних лих. Діти повторять також порядок евакуації зі школи у разі потреби.
- Ваша дитина дізнається багато корисного про рекламу в Інтернеті. Адже від неї буває як користь, так і шкода. Школярів учитимуть обходити або блокувати рекламу в Інтернеті, шукати товари та оформлювати замовлення в Інтернет-магазинах. Розберуть також тему вікових обмежень на перегляд контенту.
Бонус для батьків: оновлення на сайті “Світ чекає крилатих”
Кожні мама й тато мріють, щоб їхні діти були успішними. Але що таке успіх і як його допомогти дитині його досягти? Дізнаєтеся зі статті
Виростити дитину успішною: як забезпечити дитині успіх у дорослому житті, розвинувши її здібності ще на етапі початкової школи.
Однак розвинений талант - це ще не все. Чим батьки мають “озброїти” дитину, аби вона в дорослому житті вміла реалізувати свої мрії, - читайте у статті
Чому здібностей замало: 7 способів допомогти дитині сформувати якості, необхідні для успішного життя.
Для батьків, які непокояться, що їхня дитина неохоче береться за книжку - ні для навчання, ні заради розваги, - радимо, як виявити причину цього небажання. Про що саме йдеться - читайте у публікації
Як реагувати на заяву дитини: “Не люблю читати!”: 5 правильних запитань, які можуть поставити батьки, щоб допомогти дитині полюбити книжки
І, звісно, ви не хотіли би, щоб вас застало зненацька складне запитання дитини про пандемію. І лякати не хочеться, але і брехати теж. Хочеться, щоб дитина почувалася безпечно. Що робити - читайте у матеріалі
Дитина серед пандемії: кілька порад батькам, як створити для своїх дітей острівець безпеки в морі невизначеності.
Цитата тижня
Цього тижня у школі порушуватимуть тему толерантності. Однак є один момент, про який навряд чи розкажуть: це дуже корисна штука насправді.
Толерантність - тобто терпимість - до інших людей і культур, якої часом не всім вистачає, приносить користь не лише тим, до кого її застосовують. Передусім вона корисна тим, хто її виявляє!
Відомий письменник Сомерсет Моем пояснив це так:
«Дрібка здорового глузду, трохи терпимості, дещиця почуття гумору - і на цій планеті можна дуже затишно влаштуватися».
Що це означає? Якщо ви терпіти не можете екстравагантно вдягнених бородатих молодиків, то поїздка в одному вагоні метро з хіпстером в “підстрелених” штанях, пальті неможливого кольору і з хвостиком на тім’ячку може добряче зіпсувати вам настрій на цілий ранок. А якщо ви щиро толерантні до людей з інакшими, ніж у вас, модними уподобаннями, то навіть уваги на нього не звернете. Економія нервових клітин очевидна!
Отож коли дитина вдома почне розповідати, що у школі їх навчають бути толерантними, не виказуйте скепсису: мовляв, це не принесе користі. Те, на що ми не звертаємо уваги, нас не дратує: тобто не псує настрою, не вбиває нервових клітин, не відбирає енергії. Залишайтеся толерантними - і почувайтеся на цій планеті затишно!
09.11.2020