Навчальний тиждень №8: на фінішній прямій
До чого готуватися (і що підготувати) батькам молодших школярів для останнього тижня першої чверті
Увага! Якщо ви навчаєтеся за неущільненим — 8-тижневим — графіком, ця публікація знадобиться вам аж 24 жовтня. А сьогодні для вас буде актуальним 👉
огляд тижня № 7
Якщо ви навчаєтеся за ущільненим графіком і йдете на канікули 24 жовтня - читайте те, що нижче, і беріть на олівець найважливіше!
1 клас
У першому класі стартує соціокультурний тижневий проєкт «Золота осінь». Діти вивчатимуть сезонні зміни в природі, як осіння погода позначається на здоров’ї людини, збиратимуть народні прикмети, пісні, вірші, прислів’я і висловлювання відомих людей про цю пору року. Навіть уроки арт-технологій будуть присвячені осінній тематиці. У такий спосіб діти систематизують і збагатять уривчасті й не пов’язані між собою знання.
Головне, що мають знати батьки:
На уроках української мови стартує навчальний проєкт «Мій улюблений дитячий журнал». Першачки ознайомляться з дитячою пресою, дізнаються, які види публікацій бувають у дитячих журналах, погортають осінні випуски минулих років (паперові або оцифровані).
Настав час знайомитись із цифрами! Дітям пояснять різницю між цифрою і числом, навчать писати цифри 1, 2 і 3, додавати й віднімати ці числа. А ще учнів ознайомлять із монетами 1 гривня і 2 гривні. Поступово знайомлячись із цифрами й числами, діти одночасно навчаться розпізнавати монети й банкноти, рахувати їх. Так непомітно формуватиметься цінна для життя навичка!
Цього тижня школярики презентуватимуть результати кількох навчальних проєктів із предмета «Всесвіт». А ще — виконають вихідний тематичний селфі-аудит. Ваш першокласник зможе побачити значний прогрес, просто порівнявши результат вхідного селфі-аудиту із сьогоднішнім!
Готуйте засушені листочки! На уроці арт-технологій діти створюватимуть монотип листя, а також гірлянду з листя.
Якщо дитина відвідуватиме школу, учитель постарається організувати дітям зустріч із психологом і медсестрою. Перший допоможе оцінити тенденції розвитку дітей, а друга — стан їхнього здоров’я. Обоє підготують рекомендації щодо дітей, які класовод передасть батькам під час батьківських зборів. Вони, до речі, теж заплановані на цю п’ятиденку!
2 клас
Осінь — центральна тема тижневого соціокультурного проєкту й у другокласників. У межах проєкту діти маленькими групами готуватимуть окремі його частини — а наприкінці тижня влаштують презентацію. Якщо ви навчаєтеся онлайн, класовод може організувати групову роботу, розподіляючи дітей по окремих «кімнатах» у Zoom. До того ж однокласники можуть спілкуватися й після уроків — навіть телефоном!
Головне, що мають знати батьки:
На уроках української мови діти презентуватимуть готовий навчальний проєкт «Книжка-саморобка про осінь». Затим відбудеться вихідний тематичний селфі-аудит і діагностувальна робота.
Під час занять із математики цього тижня другокласники презентують проєкт «Математика в довкіллі». Того ж дня відбудеться вихідний тематичний селфі-аудит, а ще через один урок — діагностувальна робота.
Водночас діти розпочнуть новий навчальний проєкт із предмета «Всесвіт». Обиратимуть із двох тем, присвячених різним станам води й колообігу води в природі.
На уроках арт-технологій учитель навчить дітей декорувати страви з осінніх овочів і фруктів, ліпити із солоного тіста й малювати словами (прикрашати мовлення фразеологізмами, синонімами, антонімами). А ще діти презентуватимуть готовий проєкт — аудіозапис пісні, мелодії або інтерв’ю.
У навчальному плані є екскурсія в лісопаркову зону. Якщо діти навчатимуться онлайн або регіон навесні перебував під окупацією, учитель організує віртуальну, але не менш пізнавальну подорож осіннім лісом.
Чекайте від класовода запрошення на батьківські збори! Якщо ваша дитина навчається очно й цього тижня відвідувала школу, вона могла пройти психологічне тестування на динаміку когнітивного розвитку й психологічного комфорту в школі. На зустрічі з батьками вчитель поділиться результатами, зберігаючи, звісно ж, конфіденційність щодо кожної дитини.
3 клас
Третьокласники теж працюватимуть над тижневим проєктом осінньої тематики. Звісно, онлайн-навчання не дає змоги втілити всі можливості (приміром, поставити міні-виставу). Однак діти можуть добирати вірші, пісні, загадки, лічилки й цитати про осінь, готувати запитання та завдання для вікторин і конкурсів. Згадані заходи цілком можна провести онлайн! А ще — влаштувати віртуальну виставку, надіславши фото малюнків, аплікацій і поробок із природних матеріалів. Отож навіть якщо ваша дитина буде вдома, вона не нудьгуватиме.
Головне, що мають знати батьки:
Завершується чверть. Отож на вашого школярика чекає захист проєктів «Книжка-саморобка про осінь» і «Ярмарок чисел у межах 1000», а ще — вихідні селфі-аудити й діагностувальні роботи з англійської мови, української мови й математики.
Водночас на всесвіті третьокласники вивчають масштабну тему, яка «перейде» і в наступну чверть. Цього тижня вони навіть розпочнуть новий навчальний проєкт, обравши одну з кількох запропонованих учителем тем.
Цього тижня, як це традиційно відбувається наприкінці чверті, учитель запросить вас на батьківські збори.
Якщо навчаєтеся очно, учитель організує тестування динаміки когнітивного розвитку і психологічного комфорту в школі. Результати допоможуть педагогу скоригувати індивідуальну роботу з дітьми: комусь давати трохи складніші завдання, комусь допомогти з тривожністю тощо.
Виховний план передбачає екскурсію до лісопаркової зони. Якщо безпекова ситуація цього не дозволяє, обов’язково влаштуйте з дитиною кілька прогулянок на свіжому повітрі, під час яких зберіть листочки, красиві осінні плоди, жолуді, каштани тощо.
Засушені природні матеріали знадобляться для уроків арт-технологій! На цих уроках хлопчики й дівчатка навчаться створювати аплікацію-портрет з осіннього листя, дізнаються, чим займається флорист і що таке танграм. А ще навчаться створювати геометричні фігури й схеми в графічному редакторі.
4 клас
Як і в молодших класах, у четвертому стартує соціокультурний тижневий проєкт на осінню тематику. У межах проєкту вчитель може запропонувати дітям челендж — запис віршів про осінь.
Головне, що мають знати батьки:
Виховний план передбачає батьківські збори! Отож уточніть час і форму проведення у вчителя і плануйте свій час відповідно.
Якщо дитина навчається очно, вчитель проведе психологічне тестування. Він визначатиме динаміку рівня мотивації до навчання. Це дасть йому змогу скоригувати індивідуальну роботу з учнями й підготувати рекомендації батькам. За можливості школа організує консультації дитячого психолога.
На заняттях з англійської мови діти створять мапу думок. А пізніше на школяриків чекає діагностувальна робота!
Захист проєкту, вихідний селфі-аудит і діагностувальна робота відбудуться на уроках математики. А от на заняттях з української мови й усесвіту вчитель даватиме новий матеріал. Теми, що вивчаються, «перейдуть» у наступну чверть. До того ж на уроках української мові стартуватиме новий навчальний проєкт!
Якщо ваш четвертокласник відвідує школу очно, він разом з однокласниками побуває на екскурсії до паркової зони. Якщо ви навчаєтеся онлайн, запасайтеся листочками та іншими природними матеріалами під час прогулянок.
На уроках арт-технологій діти виготовлятимуть гірлянди, панно чи декоративний вінок із зібраних під час виходу на природу природних матеріалів. Малюватимуть аквареллю осінній пейзаж. Ознайомляться з календарно-обрядовими народними піснями. А ще — освоять додаток доповненої реальності — і вдома здивують вас цією дивовижею!
Порада тижня: У вашої дитини є дитячий обліковий запис Google? Якщо ні, настав час його налаштувати!
Як захистити дітей від страшних новин, якими просто сповнені медіа? Тим більше, що Google автоматично підтягує та показує в смартфоні найрейтинговіші новини!
Той самий Google пропонує батькам досконалий спосіб відгородити дітей від невідповідної їхньому віку інформації. Достатньо створити для дитини її власну електронну пошту gmail. Це, власне, означає створити для неї особливий — дитячий — обліковий запис і налаштувати батьківський контроль.
Налаштувавши дитячий обліковий запис і пов’язавши його з власним, ви будете певні, що дитина не стане мішенню для інтернет-тролів і що її не атакуватимуть щодня десятки рекламних оголошень.
Приділіть трохи часу, заповніть усі необхідні поля — і у вашої дитини з’явиться обліковий запис, який дорослішатиме разом із нею, ховатиме від неї все невідповідне її віку (зокрема новини й рекламу), а натомість пропонуватиме цікавий, навчальний, корисний, розвивальний і просто розважальний контент.
Дитячий ґаджет пропонуватиме покликання лише на кшталт «У пекінському зоопарку народилося дитинча панди», «10 способів скласти квітку оригамі», «Найпопулярніші мультики 2022 року» чи «Тренажер правопису онлайн». Водночас на екрані не відображатимуться покликання на недитячі новини!
Якщо ви не знаєте, як запровадити батьківський контроль на дитячому смартфоні, планшеті чи ноутбуку, наберіть у рядку пошуку Створення облікового запису Google для дитини — і керуйтеся інструкціями. Вони досить прості, тож ви швидко впораєтеся. А ще може допомогти наша публікація Навіщо першокласнику
створювати обліковий запис в інтернеті.> Стаття детальніше відповість на деякі запитання про обліковий запис дитини й батьківський контроль.
Створюючи обліковий запис дитині, зверніть увагу на таке:
1. Електронна пошта, яку ви створите, служитиме дитині довгі роки, може, навіть у дорослому віці! В автора цієї статті син користується одним і тим самим обліковим записом із 10-річного віку — нині йому вже 18! — і не збирається змінювати, тому що електронна адреса виглядає цілком солідно. Нині вона стала офіційною адресою для спілкування з його банком, вишем і Дією.
Отож як зробити солідну адресу? Уникайте жартівливих чи зменшувано-пестливих логінів! Жодних Sonechko або Vasya перед @!
Адреса має бути офіційна: ініціали дитини латиницею, крапка (або нижнє підкреслення _, або дефіс), прізвище латиницею. Якщо Google відповість, що така адреса вже є, додайте рік народження. Приміром: ii.prizvyshche2014@qmai.com. Як правило, цього вистачає, щоб адреса стала унікальною.
2. Пароль, який знатимете лише ви з дитиною, має легко запам’ятовуватися. Фахівці радять використовувати якусь фразу в поєднанні з набором цифр, який щось означає (наприклад, дату народження дитини) і ще одного (нецифрового й небуквеного!) символа.
У вас має вийти щось на кшталт КупилаМамаКоника_01012014. Радимо зберегти пароль у нотатниках смартфонів обох батьків!
Звернули увагу на вигляд пароля? Він містить усі обов’язкові елементи (великі й малі літери; символи на кшталт підкреслення, решітки тощо; цифри). Водночас такий пароль легко запам’ятовується!
3. Не приховуйте від дитини, що саме ви робите й навіщо. Поясніть, що ви обмежили доступ до недитячої (тобто страшної та небезпечної) інформації та що час від часу ці обмеження слабшатимуть. А коли дитині виповниться 18 років — зникнуть узагалі. Наголосіть: «Ми тобі довіряємо. Але ти ще недосвідчений, а в інтернеті багато лихих людей, які можуть тебе образити, налякати, змусити до поганого вчинку».
Важливе зауваження: це НЕ реклама Google. Ми навіть маємо до нього чимало власних претензій ;). Але функція батьківського контролю з’явилася на вимогу законотворців США та інших розвинених країн світу, коли пошуковий сервіс перетворився зі звичайної комерційної інтернет-послуги на глобальне явище. Якіснішого (і безкоштовного) захисту дитини від неприйнятного контенту в інтернеті поки що немає.
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
17.10.2022