Навчальний тиждень №6: напружено навчаємося — і вивчаємо малу батьківщину
Багато шкіл підуть на канікули 24 жовтня, тож уже випередили стандартний календарний план на цілу п’ятиденку. І ми вирішили: публікуватимемо огляди тижня теж із випередженням
Другий дайджест за тиждень?! Так, ми нічого не наплутали. Цьогоріч у різних школах — різні графіки канікул. Принаймні в половини окрилених класів перша чверть цьогоріч триватиме лише сім тижнів, а не вісім, як то було завжди.
Відтак команда проєкту «Світ чекає крилатих», аби половина наших читачів не залишалася без підказок на новий тиждень, терміново підготувала ще один огляд навчального тижня за цю п’ятиденку. На додачу до №5 опублікуємо ще й №6.
Отож, якщо у вас зараз навчальний тиждень №6, читайте актуальну для вас інформацію трохи нижче. Якщо у вас зараз — №5, то покликання на потрібний вам випуск тут👉
Чому вашу дитину навчають створювати ментальні карти
Наступного понеділка в огляді тижня №7 ми поділимося покликанням і на оцей — шостий — випуск. Словом, ніхто не почуватиметься обділеним😎.
Така розсинхронізація, мабуть, спостерігатиметься впродовж цілого навчального року. Тож просимо вас пильнувати й повідомляти нас про будь-які зміни. Ми зробимо все, щоб адаптуватися і врахувати потреби кожного учасника проєкту «Світ чекає крилатих»!
1 клас
У першому класі стартує тижневий соціокультурний проєкт «Краще рідного краю немає». Щоби дізнатися багато нового не лише про Україну загалом, а й про рідне місто/село, ваші діти добиратимуть пісні, вірші, прислів’я, приказки, цитати відомих людей про рідний край. Досліджуватимуть природні ресурси, клімат й екологічну ситуацію в рідному регіоні і їхній вплив на здоров’я людей.
Головне, що мають знати батьки:
Програма передбачає екскурсію до місцевого краєзнавчого музею. Зважаючи на ситуацію, вчитель може замінити її на віртуальну подорож. У разі живої екскурсії потурбуйтесь про якнайзручніше взуття для дитини та зв’язок з учителем!
На заняттях з української мови стартує навчальний проєкт «Моя улюблена дитяча газета/ дитяча сторінка в місцевій чи районній газеті».
Під час занять із всесвіту першокласники навчаться розпізнавати штучні і природні середовища — як на ілюстраціях, так і у власному довкіллі. За можливості діти долучаться до впорядкування пришкільної території — з допомогою дорослих висадять молоді деревця й кущі.
На уроках арт-технологій діти вивчатимуть основні й похідні кольори, ознайомляться з різноманітними музичними інструментами і їхнім звучанням, а також дізнаються про особливості віршової та прозової мови, про ритм. Навчаться розрізняти скоромовки, чистомовки, лічилки й мирилки.
2 клас
Другокласники теж долучаться до тижневого проєкту, присвяченого рідному краю. Вони шукатимуть вірші й пісні про малу батьківщину, а також написані митцями-земляками. Вивчатимуть традиції та звичаї рідного краю. Шукатимуть відео про своє місто/село, видатних земляків.
Головне, що мають знати батьки:
Цього тижня ваша дитина виконає діагностувальну роботу з предмета «Всесвіт». Не засмучуйтеся, якщо результати не такі високі, як вам би того хотілося. На дитину впливає її власний тривалий стрес від війни й передається ваше напруження, спричинене тривожними новинами! Пам’ятайте: до кожної теми, пройденої в другому класі, діти повертатимуться і в третьому, і в четвертому — вони повторюватимуть вивчене торік і здобуватимуть глибші, серйозніші знання з неї. Отож усе, що, на вашу думку, дитина «недобирає» зараз, вона зможе надолужити.
На уроки арт-технологій готуйте природні матеріали: листя, шишки, жолуді, насіння, засушені квіти тощо. Знадобляться також альбом і кольорові олівці та/або воскова крейда. Діти також освоять програму-аудіоплеєр і дізнаються багато цікавого й нового про те, хто такі письменники і як створюють художні твори.
За можливості вчитель організує екскурсію до місцевого музею, історичних місць і пам’ятників або зустріч із відомою людиною вашого краю. У такому разі потурбуйтеся про зручне взуття для дитини і, якщо вона вже має мобільний телефон, напередодні зарядіть його на 100 %. Якщо жива екскурсія — не варіант, класовод покаже дітям документальні відео про малу батьківщину або влаштує віртуальну екскурсію.
3 клас
Як і в молодших класах, третьокласники поглиблюватимуть свої знання про рідний край.У рамках соціокультурного тижневого проєкту вони створять так званий усний журнал із віршами й піснями земляків, місцевими традиціями та звичаями, розповідями про славетних земляків.
Головне, що мають знати батьки:
Цього тижні окрилені третьокласники напишуть діагностувальну роботу з математики, а затим візьмуться за нову тему: числа від 101 до 1000. У класі стартує навчальний проєкт «Ярмарок чисел у межах 1000».
На уроках української мови діти вивчають досить складну тему правопису слів, у яких відбувається чергування голосних і приголосних звуків. Щоби третьокласники краще запам’ятовували правила, за якими це чергування відбувається, вони дуже багато вправлятимуться. Підказка: орфографічні правила краще засвоюються дітьми, які багато читають. Отож заохочуйте читання художньої літератури!
Заняття з арт-технологій ознайомлять школяриків з основами моделювання (уточніть у вчителя, які матеріали знадобляться для цього), мистецтвом створення портрета (готуйте альбом і кольорові олівці), маршовою музикою, а також зі зв’язком театрального мистецтва й художньої літератури. А ще діти навчаться керувати комп’ютерними файлами й папками.
Залежно від безпекової та епідемічної ситуації класовод організує живу або віртуальну екскурсію до краєзнавчого музею, пам’ятників рідного міста/села, історичних місць.
Дистанційне навчання не має бути перешкодою для втілення колективних проєктів! Діти можуть працювати групами під час влаштованих учителем зустрічей у віртуальних кімнатах, презентувати результати під час онлайн-конференції. Навіть виставку малюнків, передбачену виховним планом, можна провести в спільному чаті!
4 клас
У межах нового тижневого соціокультурного проєкту четвертокласники ознайомляться з багатьма цікавими місцями України. Зокрема, можлива екскурсія до музею, пам’ятників, історичних місць рідного міста. Живий це буде захід чи віртуальний, залежатиме від безпекової ситуації у вашому регіоні.
Головне, що мають знати батьки:
Цього тижня стартують одразу два навчальні проєкти. На уроках математики — «Математичний калейдоскоп». А на уроках всесвіту — «Таємниці космосу».
Уроки математики стануть інтелектуальним викликом — і водночас будуть надзвичайно цікавими для вашої дитини. Вона почне засвоювати операції зі множинами, ознайомиться з нерівностями з двома змінними, рівняннями й новим типом задач.
На заняттях з арт-технологій школярик навчиться виготовляти конверт без застосування клею. Ознайомиться з творчістю українського архітектора Владислава Городецького. Створить незвичайну витинанку. Послухає приклади історичних пісень і дум, навчиться розрізняти мову наукових, літературних художніх і фольклорних творів. А ще — побачить, чим відрізняється онлайн-опитування від комп’ютерного тестування, а також спробує пройти і те, і те.
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Навіщо дітей у початковій школі навчають працювати з ментальними картами? Про переваги такого способу систематизації нових знань читайте в матеріалі
Чому вашу дитину навчають створювати ментальні карти
Крім того, ваші діти використовують у своєму навчанні блок-карти. Чим блок-карта відрізняється від ментальної карти і яку користь приносить дитині, дізнайтеся зі статті
Що таке блок-карта
Бажаємо життєстійкості вам і вашим дітям!
Поділіться цією сторінкою
04.10.2022