Навчальний тиждень № 4: свята, екскурсії та діагностувальні роботи
Повідомляємо окриленим батькам про те, чого навчать їхніх школяриків упродовж нового шкільного тижня
1 клас
У першому класі стартує соціокультурний тижневий проєкт “Вересень святковий”. Подібні проєкти діти реалізовуватимуть щомісяця впродовж навчального року. Щоразу вони вивчатимуть українські й міжнародні свята й пам’ятні дати, що припадають на цей місяць. А ще вітатимуть однокласників, які святкують цього місяця дні народження або іменини. Навіть на уроках англійської мови першокласники вивчать лексику до цієї теми!
Що мають знати батьки:
Програмою передбачено екскурсію до лісопаркової зони. Зауважимо, що у звільнених від окупації регіонах, а також усюди, де діти навчаються дистанційно, такі походи неможливі. Натомість учитель запропонує дітям переглянути мультик чи науково-популярний фільм про ліс і працівників лісу, а затим організує бесіду про потребу охороняти ліси.
Дітям, які навчаються очно, вчитель організує екскурсію до шкільної бібліотеки. А ще може влаштувати зустрічі дітей з керівниками й учасниками місцевих спортивних секцій, а з батьками провести онлайн-бесіду на тему залучення дітей до спорту.
На уроках української мови на першокласників чекає вихідний тематичний селфі-аудит, на якому діти перевірять, чи повною мірою вони пригадали знання, здобуті в дитсадку, а також порівняють результати вхідного селфі-аудиту з підсумками вихідного - і здивуються, наскільки збагатилися новими знаннями й уміннями!
Під час занять із арт-технологій ваші сини й доньки дізнаються різницю між співом, мовленнєвим музикуванням і музикою. Освоять образотворчу техніку плямографії (знадобляться фарби й папір для малювання). А ще зрозуміють різницю між розмовною мовою і мовою художнього твору.
2 клас
Другокласники теж реалізують проєкт, присвячений вересневим святам. Вони добиратимуть і вивчатимуть правила етикету, шукатимуть значення імен іменинників вересня. Крім того, за можливості, учитель проведе екскурсії (очні або віртуальні) до бібліотеки, а також на природу.
Що мають знати батьки:
На заняттях з української мови ваші сини й доньки здійснять тематичний вихідний селфі-аудит і напишуть діагностувальну роботу. А ще в класі стартуватиме навчальний проєкт “Книжка-саморобка про осінь”.
Новий навчальний проєкт, присвячений спостереженням за сонцем, розпочнеться також на заняттях з предмета “Всесвіт”.
Для уроків арт-технологій вашій дитині знадобляться тонкий папір - для освоєння техніки гофрування, а також папір і гуаш/акварель - для створення різнокольорових медуз (вони допомагатимуть навчати дитину математики).
На уроці інформатики школярі засвоять ази використання цифрових пристроїв для запису й відтворення звуку.
За потреби вчитель організує деяким учням класу зустріч із логопедом. Той надасть індивідуальні рекомендації і вчителю, і батькам.
Дітей на очному навчанні та їхніх батьків ознайомлять із гуртками, спортивними секціями в школі й дитячих центрах міста/села.
3 клас
Пошук інформації щодо вересневих свят, підготовка подарунків і вітань однокласникам, які цього місяця святкують іменини й дні народження, вивчення правил етикету - ось що робитимуть третьокласники, опрацьовуючи черговий соціокультурний проєкт, який стартував цього понеділка. А ще діти вітатимуть з професійним святом лісників і бібліотекарів, а також... татусів! Адже у вересні ми відзначаємо ще й День батька!
Що мають знати батьки:
Цього тижня третьокласники виконають вихідний тематичний селфі-аудит і діагностувальну роботу з української мови. А ще презентуватимуть результати проєкту “Цікаве про абетки”.
Для уроків арт-технологій ваша дитина потребуватиме ножиці, клей, білий і кольоровий папір і картон, а також альбом для малювання, воскові олівці й гуаш.
На інформатиці учні вивчать складові системного блоку комп’ютера, а також види носіїв інформації.
Дітям, які перебувають на очному навчанні, класовод влаштує екскурсію до бібліотеки, а також (якщо дозволяє безпекова ситуація у вашому регіоні) до лісопаркової зони - в межах вивчення предмета “Всесвіт”. Якщо “живі” екскурсії неможливі, вчитель організує віртуальну.
За потреби вчитель організує зустрічі окремих учнів із логопедом, який затим надасть рекомендації для класовода й батьків.
Школярики дізнаються більше про гуртки й секції, зокрема спортивні, що діють у школі й вашому місті/селі.
4 клас
Четвертокласники гуртом реалізують соціокультурний проєкт, присвячений осінньому рівноденню. Крім того, в межах проєкту діти дізнаються чимало нового про свята вересня, зокрема відзначать День європейських мов, День бібліотекаря і День лісника.
Що мають знати батьки:
Школярі презентують готовий проєкт “Челендж із читання творів усної народної творчості”. Затим на них чекає вихідний тематичний селфі-аудит, а головне - діагностувальна робота.
У межах вивчення предмета “Всесвіт” діти можуть побувати на екскурсії (очній або віртуальній), під час якої спостерігатимуть за роботою машин і механізмів, а також матеріалами в довкіллі.
На уроках арт-технологій дітям знадобиться кольорові папір, картон, ножиці й клей - вправлятимуться у техніці плетіння з паперу. Готуйте також альбом, пензлики й гуаш - для створення портрета до Дня батька.
Заняття з інформатики буде присвячене соцмережам, чатам і блогам і правилам роботи з ними.
Якщо діти навчаються очно, а безпекова ситуація дозволятиме, учитель організує екскурсію в місцеву бібліотеку. А ще діти поповнять класну бібліотечку книжками, якими хотіли б поділитися з однокласниками (буккросинг).
ПОРАДА ТИЖНЯ. У вашої дитини спостерігаються ці симптоми? Що це означає і як діяти батькам
1. Орфографія, з якою торік було все гаразд, накульгує
Виявляється, і дорослі, і діти, які травмовані стресовими подіями в їхньому житті або стали свідками таких подій, дуже часто мовби забувають орфограми та інші граматичні правила. Якщо ваша дитина «сповзла» в цій сфері, це означає, що її підсвідомість зараз переймається більше питаннями виживання, аніж культурного збагачення.
Що можна зробити: разом із дитиною розв’язувати кросворди, гратися в інші ігри зі словами. У грі дитина розслабляється, заспокоюється, тож їй легше пригадати й застосувати правила, які вона добросовісно вчила.
2. Дитині стало складніше щось запам’ятовувати
У цьому теж винен довготривалий стрес. Ви не можете ліквідувати його основну причину. Зате ви можете послабити його прояви!
Що можна зробити: Попросити лікаря підібрати вітаміни для сина/доньки (певні комбінації вітамінів і мінералів послаблюють вплив стресу, а також поліпшують запам’ятовування і пригадування). А ще — допомагати дитині розбивати інформацію, яку потрібно запам’ятати, на менші частини, ніж зазвичай, і заучувати її «порційно», влаштовуючи більше «підходів».
3. Синові/доньці важче зосереджувати увагу на навчанні
Як ми вже не раз наголошували, мозок людини під час війни перебуває в режимі виживання 24/7. Він постійно очікує на небезпеку. Тому і вам, і школярику важче концентруватися на навчанні.
Що можна зробити: спостерігати, які несвідомі рухи робить вона, коли зосереджена. Можливо, коли дивиться дуже цікавий мультик, то обов’язково мне краєчок футболки, ворушить пальцями ніг чи розкручує-закручує ковпачок ручки. Запам’ятайте ці рухи — і ніколи не робіть зауважень, коли дитина їх робить, виконуючи домашку. Може, параграф у підручнику суспільствознавства справді засвоїться краще, якщо вона читатиме його, лежачи на килимі й бовтаючи ногами в повітрі?
4. Дитину перестали цікавити речі, якими вона захоплювалася раніше, а приваблює лише практичне й конкретне
Мозок у стресі не бачить користі в абстрактних знаннях, які знадобляться «колись у майбутньому». Дайте дитині щось конкретне, що допоможе просто тут і зараз, — і рівень засвоєння знань вас приємно здивує! А от із більш відірваними від нинішньої ситуації темами складніше. Для виживання під час війни обізнаність у правилах мінної безпеки й уміння розігріти банку консервів на багатті здаються кориснішими, ніж геометрія.
Що можна зробити: використовувати будь-яку нагоду, щоби показувати дитині практичну користь від шкільних знань. Без математики, скажімо, артилерист не може розрахувати кут влучного пострілу. Добре знаючи українську мову, можна розпізнати «засланого козачка» (не вимагати ж у кожного незнайомця сказати «паляниця»!). Вивчення предмета всесвіт допоможе зрозуміти, чому не можна допускати замерзання води в радіаторах, а також відповісти на дуже складне запитання «Чому вони до нас узагалі полізли?» тощо.
5. Дитина швидко втомлюється, дратівлива, часом поводиться, як зовсім маленька
Ваш школярик, який у критичних ситуаціях поводиться зовсім по-дорослому, час від часу «впадає в дитинство» й капризує, як трирічна дитина, проситься на ручки тощо? А може, часто скаржиться на головний біль, має проблеми зі сном і загалом дуже швидко стомлюється? Можливо, ви й самі маєте такі самі проблеми. Це психологічне виснаження від страху, адаптації до нових обставин і тотальної невизначеності.
Що можна зробити: створити острівець психологічної безпеки. Усіма доступними способами вибудовувати вдома затишне, зручне «гніздечко», у якому дитина почувається безпечно. Так, це щоденна виснажлива робота. Однак острівець безпеки й упорядкованості принесе користь не лише дитині, а й усій вашій родині. Дасть змогу хоч би ненадовго забути про те, що коїться навколо. Це не ліквідує причину проблеми, але дасть змогу психіці кожного члена родини відновлюватися, підвищуватиме життєстійкість.
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
26.09.2022