Навчальний тиждень № 4: навчаємось у святковому настрої
Що святкуємо, на які екскурсії збираємося і що має бути в рюкзачку перед уроком образотворчого мистецтва
1 клас
Тиждень, що розпочався, присвячений календарним святам вересня. У першому класі стартує тижневий соціокультурний проєкт “Вересень святковий”, який завершиться святом привітання дітей і батьків, чиї дні народження чи іменини припадають на вересень. Готуючись до свята, діти збиратимуть інформацію про значення імен, вивчатимуть правила етикету вручення подарунків, поводження під час приймання гостей і, навпаки, на чужому дні народження чи іменинах.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Першокласники цього тижня завершують вивчення першої нової теми з української мови та здійснять вихідний селфі-аудит. Діти виявлять, як багато нового вони дізналися й навчилися з даної теми. Обов’язково розпитайте дитину детальніше: хай поділиться з вами почуттями від свого першого досягнення.
-
Заплановане ознайомлення дітей зі шкільними (міськими) спортивними секціями. Можливо, ваша дитина виявить інтерес чи здібності до певного виду спорту? Якщо так, вчитель може обговорити це питання з вами під час зустрічі чи телефоном.
-
Цього тижня діти можуть побувати з екскурсією в лісопарковій зоні, а також у шкільній бібліотеці. Уточніть у вчителя щодо дати екскурсії на природу і потурбуйтеся, щоб цього дня ваш школярик був у зручному для тривалої ходьби взутті.
2 клас
Другокласники проведуть тиждень, реалізуючи проєкт, присвячений святам, дням народження та іменинам вересня. Вчитель(ка) може запросити на одне із занять логопеда і в разі потреби зв’яжеться з батьками, чиїм дітям потрібна допомога з вимовою. До того ж упродовж цієї п’ятиденки з дітьми зустрінуться представники шкільних гуртків, місцевих спортивних секцій, музичних шкіл.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з української мови діти презентуватимуть готові навчальні проєкти “Шкільна бібліотечка” та “Як спілкувалися раніше”. Крім того, цього тижня на вашу дитину чекає вихідний тематичний селфі-аудит і діагностувальна робота.
-
Один з уроків цього тижня відведено під екскурсію до місцевої бібліотеки чи книгарні.
-
На предметі “Всесвіт” учні розпочнуть навчальний проєкт “Сонячний зайчик”. Щоб навчитися визначати сторони горизонту та рух сонця по небу, вони побувають на екскурсії в зеленій зоні.
- Діти завершують вивчати тему з математики. Поцікавтеся в дитини ходом її навчального проєкту “Раз задача, два задача”. Його здаватимуть на початку наступного тижня!
3 клас
Третьокласники цього тижня в рамках тижневого проєкту вітатимуть усіх, хто святкує дні народження й іменини у вересні. Вони готуватимуть саморобні подарунки, ставитимуть сценки тощо. Святкова атмосфера, утім, супроводжуватиме досить напружену роботу. Діти інтенсивно вивчатимуть досить складні теми, привітають із професійним святом шкільного бібліотекаря, зустрінуться з логопедом і ознайомляться зі шкільними гуртками й секціями.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
До заняття з образотворчого мистецтва варто підготувати воскові олівці й гуаш. А на театральному мистецтві запланований перегляд вистави та її обговорення. Чи буде це під час уроку в класі, чи вчитель запланує похід у дитячий театр — залежить від можливостей класу та епідемічної ситуації у вашому регіоні.
-
На одному з уроків всесвіту діти побувають на екскурсії, під час якої застосують знання про об’єкти, тіла, речовини та матеріали в довкіллі. До речі, а ви самі можете назвати різницю між об’єктом і тілом та між речовиною і матеріалом? Хай ваш син чи донька пояснить це вам на прикладах.
-
Школярики на одному з уроків української мови представлять результати роботи над проєктом “Цікаве про абетки”, напишуть вихідний тематичний селфі-аудит. Наприкінці тижня на них чекає діагностувальна робота.
4 клас
Четвертокласники працюватимуть над колективним соціокультурним проєктом, присвяченим осінньому рівноденню. Крім напруженого освоєння нових тем, вони встигнуть також організувати у класі буккросинг і відсвяткувати День європейських мов.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
Діти здійснять вихідний тематичний селфі-аудит та напишуть діагностувальну роботу з української мови. Програмою передбачено також екскурсію до місцевої бібліотеки чи книгарні. Зверніть увагу, цього тижня діти презентують свої проєкти за темою “Челендж з читання творів усної народної творчості”!
-
Підготуйте вільне місце на дверцятах холодильника: ваш школярик на уроці образотворчого мистецтва, згідно з програмою, малюватиме портрет тата чи дідуся. Малярська техніка — гуаш. А на інформатиці діти спробують створити власний YouTube-канал чи розмістити публікацію на дитячому відкритому інтернет-ресурсі.
-
Один з уроків всесвіту може зайняти екскурсія, під час якої діти спостерігатимуть за роботою машин і механізмів, матеріалами у довкіллі. А ще діти навчаться читати й розуміти маркування на пакованні харчових продуктів (терміни придатності й умови зберігання) та умовні позначки щодо правильного догляду за одягом.
Бонус для батьків: поради та підказки
Про які саме свята вересня згадуватимуть на уроках цього тижня, можна дізнатися із нашої нової публікації
Календар вересня-21: свята очікувані й несподівані.
Власники яких імен прийматимуть вітання на день іменинника, читайте у статті
Іменини вересня: Приємно дивуйте своїх учнів та їхніх батьків, вітаючи їх з іменинами.
Ваша дитина здаватиме вихідний селфі-аудит. Для батьків першокласників і всіх, хто хоче більш дізнатися про селфі-аудит та деякі інші особливості освітньої системи “Світ чекає крилатих”, - нова публікація
Словничок для батьків: селфі-аудит й інші “звірята”
Більш детальна стаття, що пояснює користь селфі-аудиту для дітей:
Селфі-аудит: як із дитини виростити успішного, відповідального і впевненого дорослого
Насамкінець, кілька цікавих фактів щодо здорового й корисного харчування для молодших школярів:
4 продукти, які їдять найрозумніші діти (і 2, яких уникають)
Поділіться цією сторінкою
20.09.2021