Навчальні тижні №31–32: готуємося до травневих свят
Готуватися до вихідних селфі-аудитів і діагностувальних робіт, презентувати проєкти й ліквідувати прогалини в знаннях можна, зберігаючи святковий настрій. Як це робитимуть окрилені школярики?
1 клас
Першокласники опрацьовуватимуть двотижневий соціокультурний проєкт «Травень святковий». Вони дізнаються про державні українські, народні й міжнародні свята, що припадають на останній місяць весни. Готуватимуть подарунки тим друзям, які святкують дні народження або іменини в травні.
Головне, що мають знати батьки:
Школярики виконають вихідні селфі-аудити з української мови, математики й усесвіту. А ще презентуватимуть свої проєкти з усесвіту на теми «Що? Де? Коли?», «Друге життя речей» і «Рятівники планети».
Підготуйте для уроків арт-технологій нитки — першокласників навчать виготовляти китиці.
Якщо діти навчаються очно, а в школи є відповідні можливості, упродовж цих двох тижнів шкільні психолог і медсестра разом з учителем виявлятимуть тенденції розвитку дітей. За результатами оглядів, бесід і тестування батьки кожної дитини отримають рекомендації на літо. Батькам, які потребують порад психологів і педагогів щодо виховання й навчання дітей, нададуть необхідну допомогу й ресурси.
2 клас
Другокласники теж досліджуватимуть знаменні дати травня в межах двотижневого соціокультурного проєкту, присвяченого святам третього весняного місяця. Об’єднавшись у групи, вони виготовлятимуть вітальні листівки для тих, хто святкує день народження й іменини в травні, добиратимуть інформацію до конкурсів і вікторин тощо.
Головне, що мають знати батьки:
Готуйтеся до останніх цьогоріч вихідних селфі-аудитів з англійської мови, української мови й усесвіту. А на одному з уроків української мови другокласники виконають ще й діагностувальну роботу.
Діти презентуватимуть результати проєктів зі всесвіту «Першоцвіт у горщику», «Птахи співаки», «Тварини минулого».
Для уроків арт-технологій знадобляться кольоровий і білий папір, паперові стрічки, ножиці й клей, а ще фарби й картоплина для виготовлення штампа.
Учитель підготує персоналізовані поради батькам кожного свого учня про те, як за останні тижні навчання допомогти дитині ліквідувати виявлені прогалини в знаннях.
3 клас
Травневі свята, їхнє значення й підготовка до них — ось тема двотижневого соціокультурного проєкту, яким займатимуться окрилені третьокласники. На дітей чекають конкурси й вікторини, підготовка подарунків для іменинників, нові ігри тощо.
Головне, що мають знати батьки:
Діти презентуватимуть завершені проєкти з англійської мови, української мови й всесвіту.
Підсумкові вихідні селфі-аудити заплановано з таких предметів: англійська мова і всесвіт.
Діагностувальну роботу діти виконають на одному з уроків української мови.
Учитель допоможе батькам, дітям яких потрібно ліквідувати прогалини в знаннях, спланувати свої дії так, щоб зробити це ефективно й без дитячих сліз.
4 клас
Четвертокласники, як і молодші окрилені школярі, заглибляться в тему травневих свят. Зокрема, готуватимуться до Дня матері, Дня пам’яті і примирення й Дня вишиванки.
Головне, що мають знати батьки:
Презентацію низки готових проєктів заплановано для уроків англійської мови, української мови й усесвіту. Затим діти виконають із цих предметів вихідні тематичні селфі-аудити.
Навчальний план передбачає проведення діагностувальної роботи з української мови.
На уроки арт-технологій підготуйте клапоть тканини для вишивання (канви), голку для вишивання (з великим вушком і тупим кінчиком) і нитки. Діти працюватимуть над новим навчальним проєктом, у межах якого вивчатимуть мову української вишивки.
За умови очного навчання класовод перевірить готовність кожного учня до переходу в середню школу. Для цього він проведе психологічне тестування. За його результатами батьки отримають рекомендації на літо. Крім того, учитель підготує батькам план дій із ліквідації прогалин у знаннях їхніх дітей.
Порада тижня: До уваги всіх батьків! У травні Україна святкуватиме День вишиванки. У вас є трохи часу, щоби підготувати вишиванку вашій дитині.
А ще пропонуємо вашій увазі добірку порад, як розважити дітей без зайвих витрат.
5 бюджетних розваг на вихідні для батьків і дітей
Втомилися від відчуття, що розваги для дітей на вихідних коштують цілий статок? Пропонуємо бюджетні ідеї для якісного відпочинку без зайвих витрат.
Влаштуйте сімейний ігровий день
Знайдіть ваші старі настільні ігри й розпочніть змагання! Ви також можете створити власні ігри, використовуючи підручні матеріали й ідеї з інтернету.
Порада. Обирайте ігри, які відповідають віку дітей, і робіть так, щоб кожен учасник мав шанс на перемогу. Щоб зробити гру ще веселішою, переможеному обов’язково влаштуйте групові обійми з поцілунками. Але робіть це не для того, щоб утішити, а для того, щоби переможений отримав щире задоволення й радість від обіймання.
Прогулянка на природі
Вийдіть на вулицю і насолоджуйтеся свіжим повітрям, досліджуючи місцевий парк або ботанічний сад. Якраз зацвіли магнолії, сакури й абрикоси. Пройдіться пішки, поспостерігайте за природою, пофотографуйтеся.
Порада. Візьміть із собою перекусити й воду, вдягніть зручне взуття й дозвольте дітям обирати маршрут (у розумних межах, звісно). Заохочуйте їх ставити запитання і цікавитися довкіллям.
Побудуйте форт
Надворі задощило? Використовуючи ковдри, подушки й стільці, створіть затишну фортецю у вітальні. А потім насолоджуйтеся читанням, іграми чи просто відпочинком у ньому.
Порада. Дозвольте дітям узяти на себе ініціативу в проєктуванні й будівництві. Не турбуйтеся про те, щоб зробити його ідеальним. Найцікавіше — процес спільного будівництва.
Готуйте їжу разом
Залучайте дітей до планування харчування, купівлі продуктів і приготування їжі. Спільне приготування піци, випікання печива чи випробовування нового рецепту може стати і веселим, і корисним заняттям.
Порада. Обирайте рецепти, які відповідають віку вашої дитини й прості у виконанні. Не бійтеся довіряти дітям такі завдання, як відмірювання інгредієнтів або змішування їх тощо. А ще — не докоряйте за розлите чи розсипане. Приготувавши страву, ви разом приберете цей веселий безлад!
Влаштуйте пошук скарбів
Складіть список предметів, які діти мають знайти в будинку або на подвір’ї, і відправте їх на пошуки. Ви також можете ускладнити завдання, додавши загадки або підказки.
Порада. Зробіть полювання на скарби відповідним до віку дітей і пам’ятайте про правила безпеки! Запропонуйте приз за завершення полювання, наприклад, спеціальне частування або додатковий час перед екраном. До того ж сховані предмети можуть бути призами самі!
Яку користь від цих занять можете отримати ви й ваші діти
Ці заняття — цілком або майже безплатні. Водночас вони можуть мати великий позитивний вплив на вашу сім’ю. Ось як вони допоможуть зміцнити сімейні зв’язки і створити незабутні спогади.
Зміцнення стосунків. Проводячи час разом, роблячи щось веселе й цікаве, ви створюєте можливості для глибоких розмов «про життя», веселощів, обміну враженнями й зміцнення родинних зв’язків.
Розвиток творчості й уяви. Запропоновані в статті види діяльності передбачають активне використання і вашої, і дитячої творчості й уяви, щоб вигадувати нові ідеї або рішення. Це допомагає дітям розвивати навички розв’язання проблем і підвищувати їхню самооцінку.
Опанування нових умінь. Незалежно від того, чи досліджуєте ви природу, чи робите щось як команда, чи випробовуєте новий рецепт, участь у нових для дитини видах діяльності відкривають їй можливості для навчання й особистісного зростання.
Словом, скориставшися цими бюджетними ідеями, ви зможете створити незабутні спогади й зміцнити сімейні зв’язки. Тож уперед — виявляйте креатив і насолоджуйтеся безкоштовними розвагами зі своїми дітьми на цих вихідних!
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
10.04.2023