Як підготувати дітей до візиту на шашлики чи пікнік
Вашу родину запросили на шашлики в ліс чи на пікнік біля приватного будинку чи на дачі? Дитина має знати певні правила поведінки
Передусім пам’ятайте: брати дітей у гості можна лише за умови, що запрошують усю родину, а в компанії будуть інші діти! До того ж у суто дорослому товаристві дитині буде нудно. Вона, можливо, навіть поводитиметься не дуже чемно — аби змусити вас приділяти їй увагу. Та й дорослі не почуватимуться вільно у виборі тем для розмови.
Правила етикету для дітей на шашликах у лісі чи під час пікніку на дачі в друзів мало чим відрізняються від базового етикету в гостях, хоче є й певні послаблення. Ось ті, на які вам слід звернути особливу увагу.
«Дачно-шашличний» дрес-код
Дрес-код для дитини, як і для вас, буде однаковий, незалежно від того, до близьких родичів ви їдете в гості чи до вашого начальника. Дитину необхідно вдягти охайно, привабливо, однак передусім зручно.
Якщо пікнік — на дачі чи в приватній садибі, жінки та дівчатка можуть вдягати літні (не дуже відкриті) сукні й туфлі/босоніжки без підборів. Можна також узути білі кросівки. Пам’ятайте, однак, що вашій доньці захочеться погратися з іншими дітьми, можливо, навіть побігати. Тому дівчинці бажано вдягти джинси чи шорти до коліна. Взуття — кросівки, кеди або зручні сандалі.
Якщо захід планується в традиційній для України неформальній формі «шашлики посеред лісу», пам’ятайте про кліщів, комарів, мурах і змій. Отож і хлопчику, і дівчинці буде безпечніше в легких джинсах і сорочці з довгим рукавом або в спортивному костюмі. Взуття — ті самі кеди або кросівки з тонкими, але довгими шкарпетками. І звісно ж, найбільш доречні парфуми в цьому разі — спрей від комарів.
Готуємося до виїзду на пікнік/шашлики: чи передбачили ви таке...
Вашій дитині можна буде побігати з дітьми інших гостей на свіжому повітрі. Аби ця біганина не заважала дорослим, радимо запастися спортивним знаряддям для рухливих ігор і домовитися з іншими батьками, хто організує дітей для гри.
При цьому вам усе одно доведеться уважно слідкувати за своїми дітьми, аби вони не наразилися на небезпеку (особливо коли неподалік водойма) і не порушували правил поведінки. Тому сплануйте, хто й коли наглядатиме за дитиною, аби й тато, і мама могли (хоча б по черзі) розслабитися й поспілкуватися з друзями.
Завбачливо візьміть із собою побільше питної води, але не солодких напоїв! Діти багато рухатимуться, отож часто питимуть, а від солодких напоїв багато дітей перезбуджуються. Ви ж не хочете, аби від перепаду рівня цукру в крові дитина влаштувала бешкет чи істерику?!
Перед виїздом обов’язково погодуйте дитину! Як правило, під час пікніків/шашликів точно розрахувати час трапези ніколи не вдається, і “галявинка” буде накрита набагато пізніше, ніж ви думали. Дитина точно зголодніє. А занадто голодна дитина вередуватиме!
Заздалегідь повідомте дітям особливості поведінки на пікніку на дачі та в лісі:
Не можна сильно галасувати, турбувати гостей заходу, заходити на територію інших дач або підходити до компаній, що відпочивають неподалік.
Собаку, можливо, доведеться залишити вдома. Якщо хтось із гостей приведе із собою власного пса, з яким ваш ще не знайомий, результатом можуть стати собачі бої. Поясніть це дитині заздалегідь.
Не можна викидати будь-яке сміття просто в лісі/надворі. Слід запитати в дорослих, куди можна викинути недогризок яблука чи обгортку від цукерки.
Не можна ходити по грядках, і клумбах; у жодному разі не рвати квітів.
Не дозволено зривати з дерев і грядок плоди. Це не лише нечемно. Дерева/грядки могли напередодні обробити добривом чи хімічними засобами від шкідників чи хвороб. Якщо ж господар не має нічого проти, аби діти пригостилися полуницею чи черешнями, він сам запропонує гостям «попастися».
Слід уважно слухати пояснення дорослих, де можна гратися, а де ні. У лісі надто легко заблукати, а в гостях — ненароком наробити шкоди.
Свої скарги, претензії та незадоволення треба висловлювати мамі/татові на вушко, так щоби не чули інші гості.
Обов’язково потрібно додержувати загальних правил чемної поведінки в спілкуванні з дорослими й дітьми.
Застільний етикет: що можна їсти руками
Усе залежить від того, за столом ви будете їсти, чи просто розстелите скатертину на траві, а самі вмоститеся навколо в довільних позах. Без сумніву, вашій дитині за столом слід додержувати всіх правил застільного етикету, які вона вже засвоїла. Якщо ж це виїзд на шашлики до лісу чи водойми, а ви розстелятимете скатертину-самобранку на землі, правила пом’якшуються.
Неодмінна умова — вимити (або витерти мокрими серветками) руки перед їдою. Від цього залежить здоров’я вашої дитини!
Їсти шашлик із шампура нечемно. Якщо тарілки є, знімаємо дитині виделкою шматочок м’яса на тарілку.
Школярику буде важко користуватися ножем і виделкою, сидячи на землі. Навіть коли вона добре володіє цією «зброєю», вона може прорізати тарілку наскрізь. Тож за потреби розріжте м’ясо дитині на шматочки, і хай їсть просто виделкою.
Якщо овочі порізані невеликими шматочками, їх можна їсти теж просто виделкою, не розрізаючи. Довгі шматочки огірка, селери, солодкого перцю дитина може брати руками й потроху відкушувати.
Якщо на «столі» є тонкий лаваш, то м’ясо, ковбаску чи рибне філе можна загорнути в лаваш разом зі свіжими овочами. Дитина може це їсти, як шаурму.
Дитина хоче їсти м’ясо чи овочі із соусом? Не поливайте їх соусом, а покладіть ложку соусу на тарілку. Школярик зможе вмочувати страву в соус, наколовши шматочок виделкою або взявши рукою.
Тягнутися через «стіл» за напоями не можна. Більш того, дитині краще не наливати напій без допомоги дорослого самотужки. Вона має попросити дорослого потримати паперовий чи пластиковий стаканчик, щоби той не перекинувся від пориву вітерця. Так точно нічого не проллється.
Якщо господарі підійшли до справи простіше й запропонували їсти шашлики руками, слідкуйте, аби дитина щоразу витирала руки мокрою серветкою перед тим, як узятися за пляшку з водою, стаканчик чи потягнутися до спільної тарілки із закусками.
Те, що стола немає, не означає, що можна забути слова «будь ласка», «дякую» і «вибачте». За потреби нагадуйте про це дитині, але на вушко, щоби не соромити її.
Коли школярик наївся, він має подякувати й попросити дозволу піти гратися. Нагадайте, що підійматися з землі треба обережно, аби не наступити на скатертину та не штовхати інших людей.
Коли настав час їхати додому, нагадайте дитині, що потрібно попрощатися з усіма дітьми, а також подякувати за гостинність господарям.
Читайте також:
Поділіться цією сторінкою
15.06.2021