Навчальний тиждень №30: вчимося дружити й господарювати
Окрилені школярі пригадують і систематизують вивчене, виявляють і заповнюють прогалини в знаннях, водночас здобуваючи нові знання і вміння
1 клас
Тема соціокультурного проєкту, над яким першокласники працюватимуть цього тижня, — «Дружити треба вміти». Залежно від формату навчання (очного чи дистанційного) і можливостей школи й батьків учитель може запропонувати дітям такі види діяльності, як пошук і вивчення віршів, пісень, прислів’їв, мирилок і лічилок; підготовка обладнання, костюмів, інсценізацій, лялькових вистав, виставки книг, малюнків тощо.
Головне, що мають знати батьки:
Під час уроків усесвіту в першому класі стартуватимуть «зелені» навчальні проєкти: «Друге життя речей» і «Рятівники планети (акції збору макулатури, пластика, ганчір’я)»
Учитель проведе тестування «Який я друг». Для дітей, у яких тестування виявить можливі проблеми з однолітками, по змозі влаштують індивідуальні бесіди зі шкільним психологом. Його роль — допомогти тим школярикам, які цього потребують, розібратися в тонкощах стосунків.
Не залишать поза увагою і батьків. Упродовж тижня класовод організує зустріч, під час якої дорослі обговорять тему «Як стати справжнім другом своєї дитини».
2 клас
Другокласників теж навчатимуть правил дружби в межах соціокультурного тижневого проєкту. Серед іншого діти складуть усний портрет справжнього друга, вчитимуться дбати про оточення, підтримувати одне одного й цінувати чужу допомогу.
Головне, що мають знати батьки:
Чекайте цього тижня на діагностувальну роботу з української мови: школярики читатимуть напам’ять віршовий твір.
Батьків запросять долучитися до вебінару з класоводом. Під час зустрічі відбудеться обговорення питань дружби між батьками й дітьми.
Обов’язково запитайте в дитини, які матеріали потрібно підготувати на урок хендмейду. Згідно зі стандартним навчальним планом, другокласники виготовлятимуть брелок. Крім того, на інший урок арт-технологій їм знадобиться пластилін або інший пластичний матеріал для ліплення.
3 клас
Економити ресурси навчатимуться третьокласники в рамках нового соціокультурного тижневого проєкту. Добираючи дитячі твори й інформацію про заощадження води, електроенергії, вивчаючи правила економного господарювання й навіть принципи управління власним часом, діти засвоять основи цінних життєвих умінь.
Головне, що мають знати батьки:
На школяриків чекає діагностувальна робота з української мови. Учитель перевірить їхнє вміння читати з пам’яті прозовий твір.
На уроки арт-технологій підготуйте фоаміран або фетр. Діти виготовлятимуть капці (фліпфлопи). А ще знадобиться дерев’яна лопатка і природні матеріали (насіння, різні крупи, жолуді, суха горобина тощо) для її декорування — діти виготовлятимуть своєрідний оберіг.
Класовод запропонує вам участь у вебінарі, під час якого надасть поради, як допомогти дітям вирости ощадливими господарями.
4 клас
Четвертокласники теж шліфуватимуть свої навички заощадження. Тижневий соціокультурний проєкт має на меті навчити їх нових способів економно витрачати гроші, час, електроенергію, воду тощо.
Головне, що мають знати батьки:
Школярику може знадобитися ваша допомога, щоб знайти одну-дві дитячі книжки про фінансову грамотність.
Вас можуть запросити на вебінар-тренінг «Як виховувати успішного господаря».
На уроках арт-технологій дітей можуть навчити виготовляти корисні цукерки (із сушених фруктів і ягід, насіння, горіхів тощо). До того ж школярі навчаться розраховувати собівартість страви!
Порада тижня: Як отримати якнайбільше користі для вас і дитини від кожної розмови з учителем
Дитина більш охоче навчається і водночас комфортніше почувається в школі, якщо вчитель і батьки діють узгоджено. Тому батькам важливо налагодити ефективне спілкування з учителем.
На жаль, не кожна розмова з учителем відбувається так, як би того хотілося, і дає бажані результати. То вчитель, кваплячись, чогось вам не сказав, то ви про щось забули запитати (або й не знали, що про це треба запитати!), а то й сама розмова вийшла… емоційною. Ось кілька цінних порад, які допоможуть вам провести ефективну і змістовну розмову, у результаті в обох її сторін виникли б (або збереглися) приязні стосунки.
Передусім, складіть список запитань і проблем для обговорення. Приділіть пів години перед зустріччю, щоб записати всі питання, які у вас виникли, і чітко сформулювати теми, які ви хотіли б обговорити з учителем. Це допоможе вам зосередитися та отримати максимум користі від спілкування.
Пам’ятайте безвідмовний рецепт успішної розмови — повага до вчителя, зокрема до його часу. Вам призначили зустріч — обов’язково приходьте вчасно. Пам’ятайте, що робочий день учителя триває набагато довше, ніж уроки в школі. Підготовка до кожного уроку може тривати стільки ж, як сам урок. А ще ж перевірка домашніх завдань! Учитель оцінить, якщо ви не заберете в нього більше часу, ніж необхідно.
Обговорюйте проблеми максимально спокійно і з повагою. Навіть якщо емоції зашкалюють, поводьтеся чемно. Пам’ятайте: упродовж усього навчання вашої дитини в його класі ви з учителем фактично — співробітники, у яких багато спільних цілей та інтересів. Тому нормальні стосунки між вами — життєва необхідність.
Уважно слухайте те, що говорить класовод. Не соромтеся перепитувати, щойно щось стало незрозуміло. Записуйте всю важливу інформацію. Не покладайтеся на пам’ять!
Важливо ділитися з учителем інформацією. Якщо ваша дитина повернулася в школу після хвороби й мусить деякий час поберегтися або виникла сімейна ситуація (таке обов’язково позначиться на уважності дитини під час уроків), корисно повідомити про це вчителя. Це допоможе йому краще зрозуміти вашу дитину й належно їїї підтримати.
Не соромтеся просити про зворотний зв’язок. І не обмежуйтеся загальними запитаннями — ви ж хочете мати конкретні відповіді! Скажіть щиро: вам потрібна конкретна порада для подолання конкретної проблеми. Саме для цього ви писали список запитань! Учителі є чудовим ресурсом для розуміння прогресу вашої дитини, тож користуйтеся їхнім досвідом, навіть коли він — із гірким присмаком критики.
Цікавтеся в класовода, як психологічно підтримувати дитину, допомогти їй навчатися або поводитися краще в тій чи тій ситуації. Більш того, вчитель допоможе створити відповідний до ситуації план дій!
Дослухавшись цих порад, ви зможете провести продуктивну й позитивну розмову з учителем вашої дитини. Успіхів вам!
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
10.04.2023