Навчальний тиждень № 30: поглиблюємо знання й соціальні навички
Що обговорюватимуть на батьківських зборах, нові навчальні проєкти та діагностувальні роботи
Триває повторення, переосмислення та поглиблення раніше вивченого. Водночас діти освоюють багато нових знань і навичок, зокрема соціальних. Цього тижня діти дізнаються більше про те, як дружити, берегти довкілля, заощаджувати ресурси (природні та родинні), а також як керувати своїм часом.
1 клас
У класі стартує соціокультурний проєкт «Дружити треба вміти». Діти дізнаються більше про відносини між людьми в колективі, як розв’язувати конфлікти та уникати їх. Крім того, вчитель може запропонувати батькам проведення круглого столу «Як стати справжнім другом своєї дитини».
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з усесвіту діти пригадуватимуть і поглиблюватимуть знання про рукотворні об’єкти довколишнього світу. Стартують навчальні проєкти «Друге життя речей», «Рятівники планети (акції збору макулатури, пластика, ганчір’я)».
-
Математика буде присвячена повторенню та закріпленню навичок обчислення числових і буквених виразів, рівностей і нерівностей.
-
Ваша дитина може пройти тестування на вміння дружити та за його результатами зустрітися з психологом.
2 клас
Другокласники теж працюватимуть над тижневим виховним проєктом, присвяченим дружбі. Вони збиратимуть прислів’я, приказки, загадки, вірші, пісні про дружбу, складатимуть усний портрет «Справжній друг» і візьмуть участь у тематичному бліц-опитуванні.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Цього тижня дитина на уроці української мови здаватиме діагностувальну роботу. Вона також читатиме напам’ять вірш. Ваше завдання — допомогти школярику його вивчити, якщо він натрапить на труднощі.
-
На інформатиці школярики презентуватимуть результати своїх навчальних проєктів, а на хендмейді дитині знадобляться матеріали для виготовлення брелока на занятті з хендмейду. Уточніть у вчителя, що саме слід підготувати.
-
Учитель може запросити вас до участі у вебінарі «Як стати справжнім другом своїй дитині».
3 клас
У третьому класі стартує соціокультурний проєкт, присвячений економії ресурсів (йдеться і про довкілля, і про економію коштів і навіть часу). Діти вчитимуться заощаджувати час, електрику, воду, економно скуповуватися та вчитимуться читати маркування на упаковці.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з української мови третьокласників очікує діагностувальна робота, і читання напам’ять прозового твору. Вони також складуть пам’ятку для ощадливого господаря.
-
Для уроку хендмейд-мистецтва дитині знадобиться фоаміран (інші назви цього матеріалу: пластична замша, спінена гума, ревелюр, фом ЕВА). Діти моделюватимуть фліпфлопи — капці для душу). А на образотворче мистецтво готуйте дерев’яну кухонну лопатку і природні матеріали: насіння, крупи, жолуді, сушену горобину тощо — для її декорування.
-
Вчитель, можливо, надішле вам запрошення на вебінар «Як виховувати економного господаря».
4 клас
Темою соціокультурного проєкту в четвертому класі буде ощадливість. Діти дізнаються багато корисного про енергозбереження, економне використання води, часу, про ощадливе господарювання та розумні покупки. Батьків можуть запросити на тренінг із виховання успішного господаря.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з української мови діти здадуть діагностувальну роботу, а також читатимуть напам’ять прозовий твір. Крім того, діти ознайомляться з енциклопедіями та іншими дитячими книжками на тему фінансової грамотності.
-
Заняття з предмета хендмейд буде присвячене корисним цукеркам. Діти не лише дізнаються, чим відрізняються корисні цукерки від шкідливих, а й навчаться розраховувати собівартість!
-
Уроки англійської мови будуть присвячені темі ощадливості. Діти повторять слова і вирази на теми магазинів, меню й домашніх обов’язків. Нові слова і вирази будуть присвячені їжі, цінам і покупкам.
Бонус для батьків: поради й підказки
Цитата тижня
Один із «батьків» американської нації, винахідник і мислитель Бенжамін Франклін закликав сучасників до ощадливості:
«Остерігайтеся дрібних марних витрат, бо найменша теча здатна потопити величезний корабель».
Сучасні економісти й експерти з родинних фінансів та особистісного розвитку підтверджують цю думку. Будь-які незначні дії, які відбуваються впродовж тривалого часу, у результаті дають значні — як хороші, так і погані — результати. Звичка закривати кран, поки чистиш зуби чи намилюєш руки, може значно зменшити місячний рахунок за гарячу воду. І навпаки, бездумне витрачання грошей на дешеві, здавалось би, дрібнички призводить до того, що доведеться позичати гроші «до получки».
Словом, ощадливо ставтеся до того, що у вас є, і навчайте цього ваших дітей. Достатку вам і вашим дітям!
Поділіться цією сторінкою
19.04.2021