Шкільний тиждень №27: на новому навчальному старті
Цей тиждень, згідно з календарним планом, розпочинає четверту чверть! Отож на окрилених школяриків чекають нові теми й навчальні проєкти
1 клас
У першому класі, згідно з навчальним і виховним планами, стартує соціокультурний тижневий проєкт «Квітень святковий». У його межах заплановано багато цікавих і пізнавальних мініпроєктів: пошук і вивчення віршів, пісень, прислів’їв; підготовка подарунків, обладнання, костюмів, постановка танців тощо.
Головне, що мають знати батьки:
Цього тижня діти виконають вхідні селфі-аудити з української мови, математики й усесвіту. Пам’ятайте, що вхідний селфі-аудит — це не перевірка знань учня, а визначення рівня знань конкретної дитини про певну тему на самому старті її вивчення! Пізніше, після проходження вихідного селфі-аудиту, школярик зможе порівняти початковий і кінцевий рівні знань і чітко побачити власні навчальні досягнення.
На уроках усесвіту першокласники виконуватимуть навчальний проєкт із вивчення довколишнього світу.
Для уроків арт-технологій вашим хлопчикам і дівчаткам знадобиться солоне тісто або інші матеріали для ліплення. Діти навчаться створювати фігурки жайворонків.
Програма цього навчального тижня передбачає екскурсію до пам’ятників рідного міста / села. Якщо ситуація не сприятиме цьому, учитель розповість дітям про історію населеного пункту і його визначні місця під час одного з уроків.
2 клас
Другокласники теж у межах соціокультурного тижневого проєкту досліджуватимуть календарні свята квітня. Зокрема готуватимуть сувеніри для друзів і близьких людей, які у квітні святкують дні народження та іменини. Традиційний День іменинника вчитель організує пізніше, уже після весняних канікул.
Головне, що мають знати батьки:
Діти розпочнуть тиждень трьома вхідними селфі-аудитами: з української мови математики й усесвіту. Водночас усі теми добре знайомі — школярі узагальнюватимуть і систематизуватимуть те, що вивчали впродовж трьох попередніх чвертей. І не просто ліквідовуватимуть прогалини, а поглиблюватимуть свої знання і відпрацьовуватимуть здобуті вміння до автоматизму.
На уроках української мови стартуватиме навчальний проєкт «Словесні назви кирилиці». Діти також освоюватимуть письмо в «дорослих» зошитах — у лінійку.
У межах вищезгаданого соціокультурного проєкту й із посібника-журналу школярики дізнаються багато нового про Чорнобильську катастрофу, а також про професії пожежника й художника. У виховному плані також є екскурсія до мистецького музею. Найімовірніше, учитель проведе її у віртуальному форматі.
Для занять з арт-технологій готуйте солоне тісто або інший матеріал для ліплення: діти робитимуть іграшку-свистунець. Також знадобиться альбом і фарби — діти вивчатимуть орнаменти для писанок й опанують нову художню техніку — гратографію.
3 клас
Якщо діти матимуть змогу навчатися очно, соціокультурний проєкт, з яким вони працюватимуть цього тижня, принесе їм багато позитивних емоцій. Адже це дуже весело — гуртом виготовляти вітальні листівки й подарунки для іменинників квітня, вивчати нові ігри, готувати запитання і жартівливі завдання для конкурсів і вікторин. І нехай День сміху припадає на канікули — ніщо не перешкоджає відсвяткувати його вже зараз!
Головне, що мають знати батьки:
Вхідні селфі-аудити виконають школярі на перших заняттях з англійської мови, української мови, математики й усесвіту. Крім того, на уроках англійської мови, української мови й математики вчитель оголосить теми нових навчальних проєктів.
Класовод запропонує учням реальну або віртуальну екскурсію до музею витворів мистецтва або бібліотеки.
Дитині може знадобитися ваша допомога в доборі книжки для буккросингу — за умови очного навчання. Якщо діти навчатимуться дистанційно, вони обміняються книжковими рекомендаціями й відгуками про улюблені твори.
На уроки арт-технологій готуйте матеріали для розпису писанок: дерев’яне або порожнє куряче яйце, акварельні фарби й сирий яєчний жовток (без нього цей тип фабр не братиметься до поверхні) або акрилові фарби.
4 клас
Четвертокласники теж вивчатимуть свята й традиції квітня в межах соціокультурного тижневого проєкту. Зокрема, дізнаються багато нового про працю пожежників, Чорнобильську трагедію, відсвяткують День дитячої книжки.
Головне, що мають знати батьки:
Школярі виконають вхідні селфі-аудити з англійської, української мов, математики й усесвіту. Вони також візьмуться до нових навчальних проєктів з української мови, всесвіту й математики. Тема й мета будуть однакові: складання діагностувальних робіт із кожного предмета для лаксиків, щоб самостійно чи з допомогою вчителя виявити й ліквідувати прогалини в знаннях і вміннях.
На уроці інформатиці діти презентуватимуть готовий проєкт зі створення простих моделей за допомогою цифрових пристроїв і програм.
Якщо діти навчаються очно, класовод може запропонувати учням і батькам акцію «Подаруй книжку шкільній бібліотеці».
Для уроків образотворчого мистецтва підготуйте вирізане з дерева або видуте куряче яйце чи виріжте з картону (із взуттєвої коробки, з-під піци тощо) обрис яйця (приблизно вдвічі більший за натуральний розмір). Ще знадобиться прозорий універсальний клей або ПВА, простий олівець, а також різноманітні крупи й зернята для декору.
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
13.03.2023