26-й навчальний тиждень: ура, от-от канікули!
От і фінішна пряма чверті. Тримайтеся, шановні батьки, останній навчальний тиждень буде непростим. І ось чому
Багато кому з вас доведеться розв’язувати важливу організаційну проблему: хто наглядатиме за дітьми цілу п’ятиденку, щоб вони не залишалися вдома самі. А комусь потрібно навіть домовлятися з керівництвом про тижневу відпустку.
А ще всім без винятку татам і мамам необхідно налаштувати дітей на робочий настрій, коли ті вже почали зворотний відлік до початку канікул. Тому читайте й беріть на олівець: чого чекати від цього навчального тижня.
Одразу наголосимо для батьків, чиї діти навчаються за системою «Світ чекає крилатих»: вам слід очікувати запрошення на батьківські збори. Отож уточніть у вчителя заздалегідь, у якій формі й коли вони відбудуться. Якщо вже відпрошуватися з роботи, то краще спланувати це заздалегідь ;).
1 клас
Соціокультурний проєкт останнього у чверті тижня, що його виконуватимуть першокласники, має назву «Посвята в читачі». У класі підіб’ють підсумки другого етапу акції «Навчальна книга — мій помічник і друг», працюватимуть над створенням класної бібліотечки.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з української мови діти вивчатимуть правопис слів із буквосполученнями дз, дж, розпочнуть навчальний проєкт «Моя улюблена книжка» та пройдуть тематичний селфі-аудит. Крім того, вони потребуватимуть вашої допомоги в доборі книжки для тимчасового обміну з однокласниками!
-
Уроки математики будуть присвячені вивченню одиниць вимірювання часу. Школярики навчатимуться вираховувати тривалість подій, презентуватимуть навчальний проєкт «Математика у віршах» і напишуть вихідний тематичний селфі-аудит.
-
Пересвідчіться, що ваша дитина готова до презентації навчальних проєктів «Город на підвіконні», «Мій домашній улюбленець», «Професії моїх батьків» на всесвіті. А ще чекайте на вихідний тематичний селфі-аудит.
2 клас
Другокласників чекає напружений тиждень, однак і дуже цікавий. Вони братимуть участь у класному тижневому проєкті «Мама, тато, я — читаюча сім’я». Якщо епідемічна ситуація у вашому регіоні дасть змогу, школяриків зводять на екскурсію до місцевої дитячої бібліотеки.
Крім того, на заняттях з англійської мови діти інсценізуватимуть казку про міську та сільську мишок. Попросіть учителя зафільмувати мінівиставу і викласти відео в батьківський чат.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з української мови другокласники презентуватимуть результати проєкту «Саморобна дитяча газета: весняний випуск», виконають вихідний селфі-аудит і напишуть діагностувальну роботу: диктант.
-
Селфі-аудит, діагностувальна робота і презентація проєкту «Де і як у житті ми використовуємо дроби» чекають на дітей на уроках математики.
-
Так само напружено діти проведуть останні у чверті заняття з усесвіту: очікуйте вихідного селфі-аудиту, презентацію проєкту «Вирощування кристалів» і тематичну діагностувальну роботу.
3 клас
Третьокласників чекають селфі-аудити й діагностувальні роботи з чотирьох предметів: англійської мови, української мови, математики та всесвіту. Отож потурбуйтеся, аби ваш школярик ішов щодня до школи добре виспаний, після ситного та якісного сніданку і з поживним перекусом. Дослідження довели: ці чинники дуже сильно впливають на результати тестів та контрольних робіт.
Крім того, діти візьмуть участь у тижневому соціокультурному проєкті «А вам відомо, що…». Він покликаний формувати в школяриків цікавість до книжок і читання, розвивати їхню допитливість і пізнавальний інтерес.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з української мови, на додачу до всіх випробувань, діти презентуватимуть результати проєктної діяльності за темою «Диспут» і повеселяться, складаючи тексти-нісенітниці.
-
Третьокласники продемонструють свої проєкти з математики за темою «Дроби в побуті».
-
На всесвіті школярики покажуть виконані проєкти за темами: «Е-добавки», «Національні українські страви», «Славетні українці, їх внесок у культуру, історію, науку, мистецтво спорт і риси їх характеру».
4 клас
Четвертокласники писатимуть селфі-аудити та діагностувальні роботи з математики, української мови, англійської мови та всесвіту. Дітям знадобиться ваша моральна підтримка, а ще їм буде корисно якнайкраще висипатися та добре снідати!
У плані також — психологічне тестування. Учитель разом зі шкільним психологом мають переконатися, що до наступного першого вересня кожен учень у класі буде готовий до переходу в середню школу. Йдеться не стільки про інтелектуальний розвиток, як про моральну готовність до кардинальних змін. Якщо тестування виявить якісь проблеми, у педагогів і батьків буде достатньо часу, аби допомогти дитині їх успішно здолати.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Крім демонстрації рівня своїх знань, на заняттях з української мови діти презентуватимуть проєкт «Шифрувальники».
-
На всесвіті школярики покажуть результати проєкту «Екскурсії материками».
-
Перевірте, чи є у вашої дитини все необхідне для уроку хендмейду — четвертокласники займуться бісероплетінням. На останньому у чверті занятті з образотворчого мистецтва діти працюватимуть у художній техніці на свій вибір. Тож не завадить провести разом із дитиною ревізію її приладдя для малювання!
Бонус для батьків: поради й підказки
Цитата тижня
Голівудський кінорежисер Рідлі Скот, що прославився на весь світ культовим хорор-циклом «Чужі», дуже добре знається на психології — інакше йому б не вдавалося так майстерно нас лякати! На думку митця, процес читання здатне подарувати людині сильніші переживання, дужче збудити уяву, аніж будь-яка кінострічка:
«Найкращий у світі кінозал — це мозок. І ти це розумієш, коли читаєш хорошу книжку».
Для того, щоби на світ з’явився новий фільм, художнє полотно, пісня чи технічний винахід, він спочатку має з’явитися в уяві людини. І ніщо так добре не тренує уяву, як читання захопливих книжок. Бажаємо, аби ваші діти навчилися користуватися своїм внутрішнім кінозалом на повну!
Поділіться цією сторінкою
15.03.2021