Навчальний тиждень №20: час для перевірки знань і… творчості!
Автори навчальної програми «Світ чекає крилатих» підготували для крилатиків не лише складні завдання, а й незвичайні творчі проєкти
1 клас
У першому класі, згідно з програмою, стартує соціокультурний тижневий проєкт «Зимові розваги». Діти шукатимуть літературні й фольклорні твори про зиму, дізнаються багато нового про вплив погоди на здоров’я людини, про сезонні розваги. Попросіть учителя підготувати відео/фотозвіт про презентацію проєкту. Буде цікаво!
Головне, що мають знати батьки:
На заняттях з усесвіту першокласники презентуватимуть навчальний проєкт «Як вимірювали величини в минулому». На цьому ж уроці виконають вихідний тематичний селфі-аудит, де покажуть, наскільки добре зрозуміли поняття місткості, маси й вартості й навчилися розв’язувати задачі із цими величинами.
Якщо ваші крилатики навчається очно, учитель, разом зі шкільними психологом і медсестрою, вивчити тенденції розвитку учнів і підготувати індивідуальні рекомендації для дітей і батьків.
У планах також — екскурсія в лісопаркову зону, де діти мають спостерігати за птахами, зможуть підгодувати пернатих і білок. Якщо навчання дистанційне, класовод організує віртуальну екскурсію.
На заняття з арт-технологій (образотворче мистецтво) готуйте альбом, пензлики й гуаш. Ваші сини й доньки навчаться малювати зимовий пейзаж у техніці монотипія.
2 клас
Другокласники впродовж цього тижня працюватимуть над соціокультурним проєктом, присвяченим зимі. Вони добиратимуть і навіть вивчатимуть напам’ять вірші, пісні, загадки, лічилки, готуватимуть вікторини й конкурси, навіть можуть створити колективно книжку-саморобку.
Головне, що мають знати батьки:
На початку тижня вашому школярику запропонують навчальний проєкт з української мови, присвячений улюбленому дитячому письменнику. А ще на другокласників чекає досить складна тема: написання слів із ненаголошеними звуками [е] й [и].
Діти виконають діагностувальну роботу з математики. А наприкінці п’ятиденки візьмуться до вивчення одиниць вимірювання часу та розв’язання складених задач.
Учитель організує екскурсію (залежно від ситуації — реальну або віртуальну) на природу. Діти спостерігатимуть за сезонними змінами в природі, навчаться підгодовувати птахів.
Для уроків арт-технологій підготуйте коротку картонну трубочку (від рулону туалетного паперу чи перерізану пополам — від паперових рушників) або білий картон, кілька клаптиків тканини, стрічку чи шнурок, кілька яскравих ґудзиків без ніжки, ножиці й клей ПВА. А ще — альбом, білу воскову чи парафінову свічку, палітру, гуаш чорного або синього кольору, широкий пензлик і дерев’яний або пластиковий стек (загострену паличку).
3 клас
Зима, літературні й народні твори про зиму, творчі поробки, присвячені зимовому сезону — ось що чекає на ваших дітей цього тижня. Вони працюватимуть над соціокультурним проєктом, присвяченому холодному, сніжному сезону. Учитель запропонує дітям багато різноманітних творчих завдань.
Головне, що мають знати батьки:
Під час занять з української мови на третьокласників чекає таке: презентація проєктів «Книжка саморобка “Збірка ігор зі словами”», вихідний тематичний селфі-аудит, діагностувальна робота (диктант), а також написання есе про зиму.
На уроках усесвіту діти теж продемонструють набуті знання і вміння. Вони презентуватимуть проєкти, присвячені різним тваринам, виконають тематичний селфі-аудит. Наприкінці тижня на них чекає діагностувальна робота.
Якщо клас навчається очно, учитель, залежно від ситуації, проведе реальну або віртуальну екскурсію до лісу, лугу, парку тощо. Діти спостерігатимуть за сезонними змінами в природі.
Для занять з арт-технологій знадобляться моток шерстяних, акрилових чи бавовняних ниток і ножиці: діти виготовлять помпон. Ще підготуйте котушку звичайних ниток, аркуш паперу для малювання, акварельні фарби або гуаш, пензлик і палітру: третьокласники вивчать основи художньої техніки ниткографія.
4 клас
Четвертокласники теж працюватимуть над соціокультурним тижневим проєктом, присвяченим зимі. Пошукові й творчі завдання покликані поглибити знання про зиму, сезонні зміни в природі й житті людини, виховувати любов до природи, розвивати ерудицію, спостережливість й естетичний смак.
Головне, що мають знати батьки:
На заняттях з української мови ваші школярики презентують навчальний проєкт «Казка про частини мови», виконають вихідний тематичний селфі-аудит і діагностувальну роботу.
Залежно від умов навчання, учитель проведе реальну / віртуальну екскурсію на природу.
Під час уроків арт-технологій знадобляться моток шерстяних або бавовняних ниток і ножиці. Діти спробують сплести на пальцях руки шарфик. А ще вони ознайомляться з технікою сухе валяння шерстю. Тож підготуйте флізелін (основа для композиції) і стрічки вовни білого, блакитного, зеленого, а також коричневого або темно-синього кольору.
І насамкінець - ще кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
16.01.2023