Навчальний тиждень № 13: навчання може бути просто казковим!
Черговий дайджест розповість про креативні виклики, цікаві проєкти до виконання, й корисні навички, які діти засвоять цього тижня
Молодші школярі насправді ще такі маленькі! Їм необхідно вірити в диво, у щасливий кінець, в обов’язкову перемогу добра, дружби й справедливості. Саме тому їм життєво потрібна казка. Тож автори освітньої системи “Світ чекає крилатих” обрали наскрізною темою чергового навчального тижня казку - народну й літературну, а також вирішили показати, як казкові сюжети відображаються в різних мистецьких сферах: музиці, театрі, скульптурі, живопису.
Працюючи над соціокультурним проєктом тижня, діти створюватимуть міні-вистави й колажі, знайомитимуться з народними й літературними казками різних країн. Школярики не лише втамовуватимуть прагнення до дива, а й учитимуться аналізувати характер і дії казкових персонажів, зв’язно висловлювати свої думки, робити висновки, порівнювати тощо.
1 клас
У першому класі стартує тижневий соціокультурний проєкт “Свято казки”. Крім того, вчитель може запросити батьків разом із дітьми до участі в дискусії на тему “Чи може бути добро з кулаками”.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На одному з уроків англійської мови першокласники інсценізують казку “Ріпка”. Попросіть, аби вчитель(ка) викла(в/ла) у батьківський чат відеозвіт!
-
Цього тижня на одному з уроків всесвіту діти пройдуть вихідний тематичний селфі-аудит. А ще вони презентуватимуть результати проєктів “Театр тіней” і “Народні прикмети й передбачення погоди”!
-
Перевірте, чи достатньо в дитини кольорового паперу - цього тижня на занятті з хендмейду першачки створюватимуть аплікацію.
2 клас
Другокласників теж залучать до соціокультурного проєкту, присвяченого чарівному світу казок. Діти, об’єднавшись у групи, готуватимуть вікторини на казкову тематику, інсценізації казок, виставку малюнків тощо.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Цього тижня на одному з уроків усесвіту школярики писатимуть діагностувальну роботу. Затим вони перейдуть до вивчення нової теми - ознайомлення з вірусами й бактеріями як частиною живої природи.
-
На інформатиці діти відпрацюють практичні навички простого редагування малюнків на комп’ютері та роботи з флешнакопичувачем.
-
За виховною програмою, у класі заплановано організацію буккросингу книжок із казками. Радимо вам із дитиною перебрати домашню бібліотеку й спільно вирішити, якою книжкою можна поділитися.
3 клас
Наскрізною темою тижня в третьому класі стане мистецтво. Діти дізнаються багато нового про різні митецькі галузі, зокрема літературу. Впродовж тижня вони підготують виставку книжок, міні-інсценізацію казки англійською мовою, проведуть вікторину.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На уроках математики третьокласники вивчатимуть деякі поняття геометрії: що таке пряма та її властивості, многокутники, формулу периметра прямокутника.
-
На заняттях з арт-технологій вашій дитині знадобляться різноманітні матеріали для колажу, а ще пластичні матеріали (пластилін, солоне тісто тощо) для ліплення.
-
У класі організують буккросинг книжок із казками зарубіжних письменників. Разом із дитиною оберіть, якою книжкою ви поділитеся. Пам’ятайте: ця книжка має бути добре знайомою і подобатися вашому школярику, водночас він має бути готовий нею поділитися.
4 клас
Четвертокласники теж на тиждень зануряться у світ мистецтва. Працюючи над тижневим соціокультурним проєктом, вони дізнаються багато нового й цікавого про театральне, музичне мистецтво, літературу і навіть про... мистецтво кулінарії.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На одному з уроків української мови четвертокласники складуть діагностувальну роботу: читатимуть напам’ять вірш.
-
На заняттях з математики діти засвоять корисні в повсякденному житті поняття вартості й ціни, курсу валют (співвідношення вартості гривні, долара і євро). А ще навчаться розв’язувати задачі на продуктивність й обсяг виконаної роботи.
-
На уроках арт-технологій діти створять колаж із різних матеріалів, колективно намалюють сюжетну композицію фарбами, а на уроці інформатики - навчаться робити послідовні списки.
Бонус для батьків: пропонуємо добірку цікавих публікацій
Поділіться цією сторінкою
29.11.2021