Шкільний тиждень № 13
Знайомимо дітей із казковим мистецтвом і мистецтвом казки
На порозі зима — казковий і святковий час. Однак вашим діточкам ніколи розслаблятися: цього тижня вони навчаться багатьом корисним і цікавим речам. Темою тижня для першого і другого класів, які навчаються за освітньою системою «Світ чекає крилатих», стане казка: казкові герої, читання та інсценізація казок… Навіть задачі будуть дещо казковими. Тож на уроках буде цікаво й навіть весело!
1 клас
Першокласники працюватимуть над тижневим проєктом «Свято казки». Він може включати пошук і вивчення віршів, пісень, прислів’їв, підготовку костюмів, інсценізацій, лялькових вистав, організація в класі виставки книжок чи малюнків. Презентуватимуть результат, як завжди, наприкінці тижня.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- На уроках англійської мови діти не лише вивчать багато нових слів та правил граматики. Вони працюватимуть над мінівиставою «Ріпка». Цікаво, як звучатиме англійською: «Дідок за ріпку, бабка за дідку, мишка за кішку»? Попросіть учителя надіслати відеозвіт про виставу.
- Дітей чекає селфі-аудит навчальних досягнень із предмету «Всесвіт» та презентація готових проєктів «Театр тіней», «Народні прикмети й передбачення погоди».
- Перевірте, чи вистачає у дитини кольорового картону й паперу, чи в порядку ножиці та тюбик із клеєм: на заняттях із хенд-мейду вони створять аплікацію й карнавальну маску.
2 клас
Другокласники теж розпочнуть проєкт «Чарівний світ казок». Вони можуть організувати вікторину, виставку малюнків або книжок. А на уроках англійської мови підготують інсценізацію казки «Три ведмеді».
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Уточніть у вчителя, чи організує він у класі поличку для буккросингу. Можливо, вам із дитиною потрібно буде підібрати книжку, якою вона готова поділитися.
- Переконайтеся, що в дитини досить кольорового картону, паперу, є клей та ножиці: у програмі занять із хенд-мейду — аплікація. Уточніть у вчителя, коли заплановано заняття з ліплення (у програмі образотворчого мистецтва — скульптура) і який матеріал підготувати. А ще вашому школярику знадобиться пакуночок вологих серветок або й фартушок.
- На інформатиці другокласники вчитимуться редагувати, зберігати, копіювати, друкувати зображення. Можливо, дитині потрібно буде принести флешку (уточніть це питання у вчителя).
3 клас
Третьокласники теж без казок не залишаться — адже вони так люблять читати чарівні казки та дивитися мультики! Та цього тижня вони дізнаються, що казка — це й мистецький твір. Казку можна інсценізувати в театрі, казкових персонажів зображують на картинах, створюють скульптури, навіть пам’ятники. Про них складають вірші та пісні, знімають телепередачі та малюють комікси. Про все це й набагато більше діти дізнаються зі слів учителя, з різноманітних текстів, вправ, аудіо- та відеозаписів і, звісно, збираючи інформацію для творчого проєкту «У царині мистецтва».
Три головні речі, які мають знати батьки:
- У класі можуть організувати буккросинг книжок зарубіжних письменників «У колі героїв улюблених книг». Уточність це питання в учителя — і разом із дитиною доберіть книжку, якою вона поділиться з однокласниками.
- На інформатиці діти навчаться користуватися відеопрогравачами на комп’ютері, планшеті й телефоні. Ми впевнені, що ваша дитина вже це вміє, однак у школі навчать правильної термінології та продемонструють додаткові можливості цих програм, про які ви могли й не знати.
- На уроках хендмейду ваш школярик створюватиме колаж, а на образотворчому мистецтві займатиметься ліпленням. Уточніть у вчителя, які саме матеріали та інструменти потрібно підготувати!
4 клас
У четвертому класі стартує тижневий проєкт «Перетвори урок на театр». Як і в молодших класах, у фокусі уваги дітей буде мистецтво й казка як мистецький твір. Діти отримають нагоду поділитися також власними музичними захопленнями, обговорити улюблених казкових і літературних персонажів.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- На заняттях із хендмейду діти створюватимуть колаж із різних матеріалів. Уточніть у вчителя, що саме треба мати напоготові.
- Цього тижня в навчальній програмі з української мови — діагностувальна робота, а також написання творів-мініатюр про літературних персонажів. Крім того, дитина вчитиме напам’ять вірш — прослідкуйте, щоби вона його вивчила заздалегідь.
- На математиці діти вчитимуться письмово множити й ділити багатоцифрові числа, а також ознайомляться з валютами різних країн та дізнаються, що таке курс євро до гривні.
Бонус для батьків: оновлення на нашому сайті
Ваші діти стають більш самостійними. Багато хто з них повертається зі школи додому самостійно. І для містян, особливо для жителів міст-мільйонників, важливо вміти знайти дорогу з пункту А до пункту Б і не заблукати. Як допомогти виробити відповідні навички молодшому школяру, читайте в статті Навчіть дитину
орієнтуватися в місті.
Стаття
Допоможіть своїй дитині розвинути ерудицію пояснює, якою корисною буде ерудованість для людини майбутнього. А ще тут кілька порад, як саме розвивати ерудицію з дитячих років.
Читання, слухання казок та перегляд мультиків і кіно за казковими сюжетами — чудове дозвілля. Однак чи не шкодять дітям їхні настанови? Наш матеріал
Чи слід захищати дітей від «поганих» казок
На порозі — перший місяць зими. Ми вирішили дати можливість і вчителям, і батькам заздалегідь ознайомитися з
Календарем грудня, щоби не забути привітати знайомих і родичів із професійними чи релігійними святами.
Цитата тижня
Оскільки цього тижня йтиметься про казки та силу їхнього впливу, процитуємо математика, який прославився не своїми науковими трактатами, а саме казками, — автора «Аліси в країні див» Льюїса Керрола:
«Все, що сказано тричі, стає істиною».
Істина — це те, у що ми віримо. А людину цілком можна примусити щиро повірити у що завгодно, якщо повторювати їй якусь тезу багато-багато разів у різних формах і з різних джерел. Коли ми часто стикаємося з твердженням, із яким незгодні, то починаємо його сприймати щоразу менш критично. А потім у якийсь момент стається дивовижна річ: ми з цією нісенітницею… погоджуємося.
Саме тому казка, яку діти вимагають читати їм десятки разів підряд, може нав’язати дитині модель поведінки Івана-дурника, який розраховує, що все саме прийде йому до рук, або Попелюшки чи Сплячої красуні, які нічого не роблять для власного щастя, тому що вважають: принц сам з’явиться.
Це стосується не лише казок і не лише дітей. Тож будьте пильними з інформацією, яку ви обираєте до «споживання». Новини, реклама і пропаганда може нишком нав’язувати вам ідеї, вигідні кому завгодно — тільки не вам. Тож обирайте обережно: дітям — казки, собі — телеканали й сайти.
Бажаємо здоров’я — фізичного та інформаційного — вам і вашим дітям!
30.11.2020