Огляд навчального тижня №27: повертаємося в клас!
Четверта чверть розпочинається з нових тем, пізнавальних викликів і навчальних проєктів. Про що саме йдеться, дізнайтеся зі статті.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від навчального тижня
Соціокультурний проєкт тижня присвячено святам і традиціям квітня. У фокусі уваги дітей перебуватимуть теми Чорнобиля, професійних свят митців, пожежників, Дня сміху, Міжнародного дня книжки.
Цього тижня на заняттях з англійської та української мов, математики й усесвіту відбудуться вхідні селфі-аудити.
Четвертокласники розпочнуть інтегрований навчальний проєкт «Діагностувальні роботи для лаксиків», який охоплюватиме українську мову, математику й всесвіт.
На інформатиці діти вчитимуться працювати в редакторі презентацій.
Під час занять з арттехнологій четвертокласники дізнаються, що таке етюд й інсценізація; створюватимуть інсценівку; намалюють ескіз квіткового годинника; прикрасять писанку-зернівку; ознайомляться зі старовинними музичними інструментами.
Що варто взяти на олівець батькам
На уроці інформатики діти презентуватимуть готовий навчальний проєкт «Створення простих моделей за допомогою цифрових пристроїв і програм».
Класовод може запропонувати учням і батькам акцію «Подаруй книжку шкільній бібліотеці».
На уроках арттехнологій знадобиться таке:
— плаский або об’ємний макет яйця (з дерева, пінопласту, пластику, картону), крупи й зернятка (кава, гречка, пшоно, манка, рис, сочевиця, кукурудзяна крупа, мелена кава, горох тощо — радимо підготувати по жменьці 3–4 видів круп / зерняток різних кольорів), простий олівець, клей ПВА або універсальний;
— альбомний аркуш формату А-4, простий олівець, ластик, гуаш чи акварель, пензлики, палітра, склянка-непроливайка.
Вас може зацікавити
Чоловіки не схильні висловлювати свої сентименти й думки відверто. Мовляв, син і так ухопить недосказане. Однак принципи «здогадайся сам» і «підростеш — зрозумієш» здебільшого не спрацьовують так, як би хотілося татусям. Діти зовсім не сприймають отриманих меседжів, розуміють їх неправильно або витрачають забагато часу на розшифровування. Тож які теми й життєві ситуації потребують розтлумачення? Відповіді знайдете в статті
«Що сини мають чути від татусів щодня, аби вирости справжніми чоловіками».
Психологи й педагоги вже давно встановили, що успіхи в навчанні прямо залежать від того, чи охоче дитина читає книжки. Та як батьки можуть прищепити своєму синові (своїй доньці) любов до читання? Найпростіший спосіб — продовжувати читати їй уголос! Психологи радять батькам читати для дітей якомога частіше, навіть якщо їхні навички читання досягли «дорослого» рівня. Чому? Відповіді знайдете в публікації
«Читайте вголос вашому школяру»
Наполегливість — здатність займатися чимось упродовж тривалого часу — виявляється в різних дітей різною мірою. Деякі «складають лапки», як тільки стикаються з опором чи першими труднощами. Вони мають низький рівень наполегливості, тобто схильні облишити заняття, якщо воно складне, нецікаве чи якщо їм хтось радить або наказує облишити цю справу. Дехто, навпаки, не розуміє слова «не можна» й здатен нескінченно вимагати в батьків щось попри обставини, навіть якщо отримати цього не можна. Таким дітям важко облишити розпочате, навіть коли в них нічого не виходить. Вони просто зациклюються на цьому! То вашій дитині бракує наполегливості — чи вона занадто вперта? У матеріалі
«Між безвольністю й зацикленістю: виховуємо в дитини здорову наполегливість» ви знайдете тест, який визначить, де на шкалі між цими протилежностями перебуває ваша дитина, а також цінні поради, як допомогти їй скористатися власними перевагами й нейтралізувати слабкості.
Поділіться цією сторінкою