Огляд навчального тижня №17: повертаємося до школи
Четвертокласники починають нове півріччя із цікавих завдань, творчих проєктів і захопливих випробувань для розуму.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від навчального тижня
У 4 класах — учасниках проєкту «Світ чекає крилатих» — усі уроки стосуватимуться тваринного світу. Ця наскрізна тема не тільки дасть дітям нові знання, а й допоможе їм одразу пов’язувати щойно отриману інформацію з тим, що вони вже добре знають, роблячи навчання захопливішим.
Під час першого в чверті уроку з англійської та української мов, математики й усесвіту школярики оцінять свої початкові знання з відповідної нової теми, виконавши вхідні селфі-аудити. Це допоможе їм зрозуміти, скільки нових знань і вмінь їм потрібно опанувати, а також дасть змогу налаштуватися на результативне навчання після зимових канікул.
Навчальний проєкт «Казка про частини мови» стартуватиме на одному з уроків української мови. А ще вчитель перевірить, як четвертокласники засвоїли вміння складати текст — опис тварини.
Уроки математики будуть присвячені розв’язуванню досить складного типу задач — на рух назустріч, в одному й у протилежних напрямках.
Ще один навчальний проєкт, «Україна — європейська країна», розпочнеться на заняттях зі всесвіту. Діти досліджуватимуть зв’язки українців, зокрема культурні, з іншими народами Європи.
На заняттях з арттехнологій четвертокласники ознайомляться з італійською народною музикою. Зображуватимуть тварин за допомогою пантоміми. Опанують основи роботи з редактором презентацій. Виготовлять іграшку-звірятко в техніці оригамі, а також намалюють африканську тварину, створивши її реалістичне або фантастичне зображення в графічній техніці.
Що варто взяти на олівець батькам
Можливо, дитині знадобиться ваша допомога в підготовці фотоколажу про її улюблену тварину, який вона створить разом з однокласниками в межах соціокультурного проєкту. У разі потреби допоможіть їй дібрати журнали, звідки вона може вирізати потрібні зображення, або надрукувати дібрані нею цифрові малюнки чи світлини.
На уроках арттехнологій знадобиться таке:
— папір для оригамі або двобічний кольоровий папір (квадрат зі стороною 20 см), кольоровий папір, ножиці, клей, фломастери, штучні очі;
— білий аркуш паперу для малювання формату А-4, простий олівець, ластик, кольорові олівці, фломастери.
Вас може зацікавити
Кошмар кожного з батьків: незнайомець підходить до вашої дитини й просить кудись піти / поїхати з ним, обіцяє солодощі чи подарунок, пропонує познайомити із цікавим хатнім улюбленцем тощо. Це цілком реальна загроза, яка може мати руйнівні наслідки. Важливо навчити сина чи доньку не приймати жодних пропозицій від незнайомих людей. Зробити це допоможе наша публікація
«Як навчити дитину відмовлятися від ласощів і запрошень незнайомців».
Багато кому соромно навіть обговорювати тему вошей у дітей, адже педикульоз традиційно вважається лихом неблагополучних родин, у яких не переймаються гігієною. Появу цих комах завжди пов’язували з недбалим доглядом за тілом і волоссям, неохайністю. Однак наприкінці ХХ — на початку ХХІ століття лікарі дійшли висновку, що ці комахи так само полюбляють найдоглянутіше, найчистіше волосся, оселі найстаранніших чистьох і поширюються там стрімко, як інфекція. У статті
«Підозрілий свербіж: що робити, якщо в дитини виявили воші» радимо батькам, як діяти, коли вони підозрюють у школярика педикульоз.
Істерики й потворні скандали, які влаштовує час від часу дитина, свідчать не про балуваність або інші негативні якості її характеру. Ба більше, уважні батьки можуть помітити закономірність: син чи донька влаштовує істерики чи провокує конфлікт лише в певних ситуаціях. Виявите, у чому справа, розв’яжете проблему — й емоційний вибух у такій самій ситуації не повторюватиметься. Дізнайтеся про це більше зі статті
«3 секрети подолання дитячих істерик».
Поділіться цією сторінкою