Огляд навчального тижня №22: у світі професій
Тема п’ятиденки змусить дітей замислитися про своє професійне майбутнє, а нові проєкти збудять цікавість й уяву.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від навчального тижня
Окрилені другокласники розпочнуть новий соціокультурний проєкт, присвячений світу професій. У його межах вони дізнаються якомога більше про фах своїх батьків і про важливість праці для людини. А ще обговорять, як допомагають своїм рідним із хатніми обов’язками. У класі заплановано диспут «Навіщо людина працює».
На уроках математики діти й далі вивчатимуть поняття місткості й вартості. Стартують навчальні проєкти «Тварини на монетах України», «Тварини на банкнотах світу».
Обирати тему нового навчального проєкту доведеться дітям і на уроці всесвіту. Усі теми — «Свято вулиці», «Походження назви міста / села», «Походження назв вулиць міста / села» — будуть пов’язані з їхньою малою батьківщиною.
Під час занять з арттехнологій школярики дізнаються, що таке комікс і як його складають. Сконструюють об’ємний будиночок. Створять дизайн власної кімнати в художній техніці аплікація. Учитель розповість про професію музиканта, де здобувають освіту й чого саме навчаються професійні музиканти, а також у яких життєвих ситуаціях можуть знадобитися музичні знання й уміння.
Що варто взяти на олівець батькам
На уроках української мови другокласники презентуватимуть проєкт «Мій улюблений дитячий письменник», проведуть вихідний тематичний селфі-аудит і напишуть діагностувальну роботу.
Результати проєктної діяльності діти презентуватимуть також на уроках інформатики.
Учитель може влаштувати екскурсію на місце праці одного з батьків учнів класу.
На уроках арттехнологій знадобиться таке:
— картонна трубочка (що залишається від рулонів туалетного паперу, харчової фольги, плівки), двобічний кольоровий папір (формат А-5), ножиці, клей, фломастери;
— кольоровий папір, ножиці, клей ПВА, альбомний аркуш (білий, формату А-4).
Вас може зацікавити
Доводиться змушувати сина (доньку) виконувати домашку? Намагання дитини відкладати все на потім, відсутність мотивації, відволікання на цікавіші заняття — усе це ставатиме на заваді її успіху в школі й у дорослому житті. Однак існують прості й ефективні способи допомогти школярику подолати ці перешкоди. Ба більше, батьки можуть розвинути в школярика позитивні звички, вирішальні для успіху в навчанні й інших починаннях. У статті
«Як допомогти дитині подолати прокрастинацію й досягти кращих результатів у школі»
ми розглянемо кілька прийомів, які батьки можуть використовувати, щоб навчати дітей керувати своїм часом, попереджати прокрастинацію і мотивувати досягати високих результатів у школі.
Батьки багатьох нинішніх учнів початкової школи вже думають про майбутнє своїх дітей. Мабуть, і ви побоюєтеся, що в 11 класі син (донька), як і в першому, не знатиме, чого хоче, і запитуватиме розгублено: «Що мені робити? Куди вступати? Ким бути?» Найчастіше причина в тому, що за шкільні роки дитина не встигає розібратися з власними здібностями й схильностями, тобто не знає сама, що може і що їй найбільш цікаво. До того ж ми не можемо передбачити, яких саме фахівців потребуватиме суспільство через десять років! Як допомогти дитині обрати професію у світі, який занадто швидко змінюється, читайте в матеріалі
«Знайомство зі світом професій: як це робити батькам XXI століття».
Коли дитина попросить у вас допомогти зі шкільним краєзнавчим проєктом (а це обов’язково станеться, і дуже скоро!), вона чекатиме від вас змістовної розповіді про рідне місто, село, вулицю. Якщо ви живете не в місті-мільйоннику чи туристичній принаді, напрошується реакція: «А що тут знати? У нас немає нічого особливого». Однак така відповідь не годиться! Тому що особливе можна знайти навіть на найменшому хуторі в глибинці. Ваша мала батьківщина має багато такого, чим можна пишатися. Потрібно просто знати, де і як шукати інформацію. Детальну інструкцію з допомоги дитині у пошуку краєзнавчих відомостей пропонуємо в матеріалі
«Краєзнавство для зайнятих батьків. Як розповісти дитині про рідне місто / село й не почуватися при цьому цілковитим невігласом».
Поділіться цією сторінкою