Огляд навчального тижня №25: нові шкільні виклики
Які проєкти стартуватимуть? До яких свят готуватимуться крилатики? Які життєві вміння опановуватимуть першокласники? Про це й не тільки — читайте в статті.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від шкільного тижня
Тема соціокультурного проєкту цієї п’ятиденки — «Березень святковий». Діти добиратимуть і вивчатимуть вірші, пісні, прислів’я, загадки; виготовлятимуть подарунки тим, хто в березні святкуватиме день народження чи іменини. Учитель запропонує дітям створити годівнички для птахів і/або шпаківні.
Під час уроків англійської мови вчитель разом із дітьми інсценізує казку.
На заняттях із математики першачкам запропонують навчальний проєкт «Математика у віршах».
Під час уроках арттехнологій першокласники ознайомляться з поняттям гамма, вивчать назви нот і їхнє розміщення на нотному стані. Дізнаються, що таке танцювальні малюнки і як їх створюють на сцені. Інсценізуватимуть за допомогою пальчикових ляльок життєві ситуації приймання гостей, відвідування друзів і правильного поводження за столом. Сплетуть браслет із ниток.
На заняттях із різних предметів дітей школяриків навчатимуть відповідати «ні» дорослим і дітям на неприйнятні для них пропозиції. Це цінна навичка, яка може вберегти дитину від багатьох небезпечних ситуацій.
Що варто взяти на олівець батькам
У березні в Україні відзначається День театру. Отож у разі можливості класовод організує екскурсію до театру або виступ шкільної драматичної студії чи драмгуртка.
Учитель запропонує батькам майстер-клас на тему виховання в дітей працелюбності й навчання їх господарських навичок.
На уроках арттехнологій знадобиться таке: ножиці, товсті нитки або шнурки, скотч.
Вас може зацікавити
Уроки театрального мистецтва — навіщо їх пропонують у школі? Що дає дитині, навіть якщо вона не збирається пов’язувати життя зі сценою, нагода приміряти на себе різні образи? Які життєво важливі вміння розвивають ці заняття? Які довгострокові переваги отримує хлопчик (дівчинка), що відвідує драматичний гурток? Відповіді знайдете в нашій статті
«9 причин, чому вашій дитині потрібні уроки театрального мистецтва»
Це кошмар кожного з батьків: незнайомець підходить до вашої маленької дитини й пропонує їй кудись піти чи поїхати з ним, обіцяючи солодощі або подарунок, познайомити з цікавим хатнім улюбленцем тощо... Тож важливо навчити дитину змалечку, що вона ніколи не повинна приймати пропозицій від незнайомих. Убезпечити сина чи доньку допоможе вміння відмовлятися від спілкування із чужими чи сторонніми людьми без присутності батьків або дорослого, який відповідає за дитину (учителя, тренера тощо). Як навчити школярика цього життєво важливого вміння, розповість матеріал
«Як навчити дитину відмовлятися від ласощів і запрошень незнайомців».
Багато батьків мріють, щоби їхня дитина стала в житті успішною, і вважають, що для цього їй необхідно виробляти лідерські якості. Зокрема вміти конкурувати й добиватися перемог. Вони з першого класу, а то й із дитсадка налаштовують сина (доньку) до боротьби: за перше місце в конкурсі, за медаль, за кубок… А якщо школярик зовсім не виявляє бажання змагатися? Як відрізнити змагальність від конкурентоздатності, а також чи варто перевиховувати дитину, яка уникає будь-якого протистояння або челенджу, дізнайтеся зі статті
«Чи буде конкурентоздатною дитина, яка не любить змагатися?»
Поділіться цією сторінкою