Огляд навчального тижня №14: вивчати світ допоможуть рослини
Розповідаємо про нові проєкти крилатиків і надаємо їхнім батькам корисні підказки на щодень.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від шкільного тижня
У першому класі стартує соціокультурний проєкт «Флора — рослинний світ планети». Діти матимуть змогу дізнатися про рослини не лише з наукового погляду, а й із мистецьких творів.
На уроках української мови школярів ознайомлять із видами носіїв писемної інформації — паперовими й електронними. Учитель починає навчати учнів читати цілими словами, а також прогнозувати зміст тексту за його початком й основною частиною. Стартує навчальний проєкт «Казки, прислів’я, скоромовки, вірші, оповідання, дитячі пісеньки, загадки про рослини».
Новий навчальний проєкт — «Як записували числа в минулому» — розпочнеться цього тижня і на уроках математики. Він допоможе школярам краще зрозуміти суть десяткової системи.
Ще один навчальний проєкт чекає на заняттях із всесвіту — «Город на підвіконні». Учні також вивчать багато нових для себе видів рослин і навчаться їх упізнавати за малюнками, світлинами й зразками в гербарії.
Під час занять з арттехнологій першокласники опанують основи композиції і техніку петриківки, навчаться розрізняти довгі і короткі звуки в музиці, дізнаються про правила використання пестливих форм слів, а також зрозуміють залежність танцювальних рухів від музики.
Що варто взяти на олівець батькам
У навчальній програмі заплановано екскурсію до парку, зимового саду, теплиці, оранжереї тощо. Діти зможуть дізнатися більше про світ рослин. Уточніть у вчителя, чи відбудеться вона, і підготуйте дитині зручні взуття й одяг на той день.
Оскільки школярики розпочинають новий навчальний проєкт, пов’язаний із рослинами, поцікавтесь у вчителя, чи не знадобиться вашій дитині пакуночок якогось насіння.
Попереджаємо: наступного тижня класовод може запросити вас на батьківські збори!
На уроках арттехнологій знадобиться таке: фарби гуаш, палітра, пензлики, простий олівець, вушна паличка.
Перевірте, чи в належному стані пензлики, акварель і гуаш. Потурбуйтеся, щоб у школярика був тоненький, м’який і охайний (без «неслухняних» волосинок) пензлик: інакше крапельки петриківки не вдадуться!
Вас може зацікавити
Автори освітнього проєкту «Світ чекає крилатих» прагнуть того, щоб ваша дитина витрачала на навчання якнайменше свідомих зусиль і часу! Ми переконані: діти заслуговують на дитинство: біганину, ігри й трішки безділля щодня. А тому добираємо в посібники-журнали вправи, завдяки яким дитина виробляє необхідні навички швидко — і буквально граючись. Один із типів таких завдань траплятиметься їй упродовж усього навчання в початковій школі. Про особливості й користь методу читайте в статті
Навіщо діти вчаться читати «спотворені» тексти
Дитині легко дається один чи більше складних предметів, а щось ганебно пробуксовує? Це не рідкісна, але дуже прикра ситуація. Чи свідчить відсутність успіхів із певного шкільного предмета про брак здібностей в учня початкової школи до цієї галузі науки чи мистецтва? Навіщо автори програми й посібників «Світ чекає крилатих» намагаються перетворити навчання на цікаву пригоду? Як допомогти дитині успішно опановувати всі шкільні дисципліни, читайте в матеріалі
«Школярику важко дається певний предмет: як ставитися до цього батькам».
Комп’ютерні ігри й смартфон, здається, поглинають усю увагу нинішніх школярів. Багато батьків убачають у гаджетах причину агресивності, нездатності зосередитися, тривожності й поганих соціальних навичок своїх дітей. Водночас не завжди можуть забезпечити дитині постійний нагляд дорослого. Тож комп’ютер, планшет і смартфон відіграють роль кіберняньок. Скільки ж часу на день молодшому школяру безпечно проводити за комп’ютерними іграми? У чому небезпека цифрового «передозування»? Відповіді — у публікації
«Шкідливі «кіберняньки»: 4 приводи відірвати дитину від смартфона».
Поділіться цією сторінкою