Огляд навчального тижня №13: подорожуємо Країною казок
Черговий дайджест анонсує креативні виклики, казкові проєкти до виконання, а також корисні навички, які діти опанують цього тижня.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Молодші школярі насправді ще такі маленькі! Їм необхідно вірити в диво, у щасливий кінець, в обов’язкову перемогу добра, дружби й справедливості. Саме тому їм життєво потрібна казка. Тож автори освітньої системи «Світ чекає крилатих» обрали наскрізною темою чергового навчального тижня казку — народну й літературну, а також вирішили показати дітям, як казкові сюжети відображаються в різних мистецьких сферах: музиці, театрі, скульптурі, живопису.
Чого чекати від шкільного тижня
Темою соціокультурного проєкту обрано «Свято казки». Працюючи над ним, діти не лише отримають мотивацію читати народні й літературні казки, а й навчаться від чарівних персонажів кількох корисних для життя вмінь.
Учитель англійської мови запропонує класу влаштувати мінівиставу «Ріпка». Під час репетицій діти вивчать багато нових слів і виразів англійською, попрацюють над вимовою, а також виявлять свої артистичні здібності.
На уроках математики школярики вчитимуться додавати й віднімати числа в межах десяти, а також перевіряти результат обчислення. Діти, які вивчають математику поглиблено, ознайомляться ще й із римськими цифрами.
Під час уроків арттехнологій хлопчики й дівчатка навчаться розрізняти високі й низькі звуки, створять карнавальну маску з кольорового паперу, а також попрацюють над виразністю мовлення й передаванням емоцій і настрою казкового персонажа за допомогою голосу.
Що варто взяти на олівець батькам
Презентація результатів роботи над проєктами «Театр тіней» або «Народні прикмети й передбачення погоди» і вихідний селфі-аудит чекають на першокласників на заняттях зі всесвіту.
Учитель планує організувати спільну зустріч із батьками й дітьми. Під час неї відбудеться бесіда на тему «Чи може бути добро з кулаками».
На уроках арттехнологій дитині цього тижня знадобиться таке: білий і кольоровий папір, ножиці, клей.
Вас може зацікавити
Анаграма — це гра в слова віком більш як дві тисячі років. Але в посібниках-журналах ваших дітей головоломки з літерами траплятимуться досить часто. Навіщо автори програми «Світ чекає крилатих» використовують анаграми в навчанні? Що дає розшифровування їх вашій дитині? Про користь цієї діяльності, зокрема для читання й розуміння прочитаного, розповідаємо в публікації
«Навіщо школяру розгадувати анаграми».
Якщо тато чи мама — від природи комунікабельна людина, а дитина — повна протилежність, між ними постійно виникають непорозуміння й навіть конфлікти. Ну чому школярик не йде на контакт із новими людьми?.. Із цим треба щось робити! Часом таких дітей буквально силоміць навчають «здобувати друзів і впливати на людей» — а позитивного результату немає. Як батькам, що легко знаходять спільну мову з іншими людьми й обожнюють спілкуватися, зрозуміти власну дитину, яка понад усе прагне до усамітнення, порадить стаття
«Сором’язливий, закомплексований... чи інтроверт?».
У вашій родині двоє чи більше дітей? Певно, не минає і дня без дріб’язкових і галасливих сварок між ними. Вам уже набридло бути то «миротворчим контингентом», то перемовником, то суддею в цих конфліктах. Як навчити дітей знаходити спільну мову й пробачати одне одного, дізнайтеся з матеріалу на нашому сайті
«Братики-сестрички: наука примирення».
Поділіться цією сторінкою