Огляд навчального тижня №29: зростаємо екологічно свідомими
Розповідаємо про теми, які опрацьовуватиме ваша дитина, а також екскурсії, навчальні проєкти й матеріали, про які вам варто пам’ятати.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від навчального тижня
Четвертокласники в межах нового п’ятиденного соціокультурного проєкту — цього разу на природоохоронну тему — виконуватимуть різноманітні завдання. Вони добиратимуть вірші, пісні, загадки, прислів’я, приказки, висловлення відомих людей про природу й захист її. Дізнаються багато нового про те, чому до довкілля необхідно ставитися дбайливо, розвиватимуть свій екологічний світогляд. Учитель навчить дітей правильно сортувати сміття й розуміти позначки органічного маркування на товарах, а також запропонує їм створити флораріум.
На заняттях із математики школярики вдосконалюватимуть уміння виконувати арифметичні дії з іменованими числами, перетворювати їх, працювати з приладами для вимірювання величин. Розв’язуватимуть задачі на визначення маси, місткості, вартості, продуктивності, часу, обсягу роботи, швидкості, шляху.
Під час уроків арттехнологій діти виготовлять із вторинних матеріалів вазон для вирощування рослин. Дізнаються про народний промисел килимарство, навчаться створювати симетричні й асиметричні композиції. Намалюють ескіз килима на екологічну тематику й створять аплікацію з ниток. Ознайомляться з українськими календарно-обрядовими піснями весняного циклу. Поглиблять свої знання про побудову й виконання алгоритмів із розгалуженням. Ознайомляться з поняттями етюд й інсценізація в театрі.
Що варто взяти на олівець батькам
На одному з уроків української мови діти виконають діагностувальну роботу. Вони читатимуть із пам’яті прозовий твір і напишуть переказ.
Учитель організує екскурсію на природу (до лісу або парку), за підсумками якої діти випустять журнал-звіт.
На уроках арттехнологій знадобиться таке:
— пластикова пляшка (1 л), універсальний ґрунт для рослин, насіння (кріп, петрушка, селера, базилік, кінза тощо), лопатка, ножиці, канцелярський ніж, мотузка, маркер;
— альбомний аркуш формату А-4 або кольоровий картон, вовняні нитки, ножиці, клей ПВА.
Вас може зацікавити
У школі діти не лише здобувають освіту й знаходять друзів, а й переймають одне в одного погані звички. Дитина цим не лише шкодить собі просто зараз, а й спричинить чималі проблеми в середній та старшій школі! Що робити батькам? Терміново відучувати сина чи доньку від такої звички, поки та ще не вкорінилася. Про які саме схильності йдеться та як правильно боротися з кожною з них, читайте в нашій статті
«10 поганих звичок, які діти «приносять» зі школи»
Багато наших проблем родом із дитинства. Їх зазвичай пов’язують з емоційними травмами через булінг у школі, насильство чи трагедію в родині тощо. Однак часто причиною дорослих негараздів є нібито незначні помилки, допущені у вихованні нашими батьками. Водночас вони можуть призводити до розвитку в дитини комплексів й емоційних розладів, які вона забере із собою в доросле життя і які перешкоджатимуть їй бути щасливою та успішною. Запобігти цьому допоможе наша публікація
«10 помилок у вихованні, що псують дітям доросле життя»
Багато батьків вважають комікси не гідним уваги видом розваг — читанням для ледацюг. Так, перші мальописи не мали жодної виховної чи художньої цінності й друкувалися серіями на сторінках газет лише для того, щоб збільшити наклади: діти просили батьків купити черговий примірник видання, бо той містив продовження історії в картинках. Однак сучасний комікс — це окремий повноцінний жанр на стику літератури й образотворчого мистецтва, і нині в українських книгарнях багато якісних і за оформленням, і за змістом закордонних і вітчизняних мальописів для дітей. Комікси здобувають усе більшу популярність не лише тому, що простіші для сприймання за традиційні книжки. Вони дають кілька важливих переваг дітям, які навчилися читати нещодавно або натрапляють на труднощі із цим. Які ж вигоди школярику дає читання коміксів? Дізнайтеся зі статті
«Чому вашій дитині варто читати комікси»
Поділіться цією сторінкою