Огляд навчального тижня №16: на фініші І семестру
Остання п’ятиденка чверті означає для четвертокласників багато селфі-аудитів і діагностувальних робіт. Водночас діти готуються до зустрічі Різдва й Нового року.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від навчального тижня
Діти другий тиждень поспіль працюватимуть над соціокультурним проєктом, присвяченим святам грудня. У його межах вони не лише підготуються до новорічних свят, а й вивчать нові правила етикету при відвідуванні й прийманні гостей, навчаться правильно поводитися на масовому святкуванні. А ще пройдуть інструктаж із безпечної поведінки під час ожеледиці.
На уроках арттехнологій школярі навчатимуться складати усні описи; дізнаються, що таке вечорниці, і вивчать нові колядки й щедрівки; опанують нові прийоми роботи з текстовим редактором, а також створюватимуть ялинкові прикраси.
Упродовж тижня вчитель спільно з психологом може влаштувати дітям тестування рівня інтелектуальної активності. (Інтелектуальна активність — це те, наскільки творчо й логічно людина здатна розв’язувати різноманітні проблеми.)
Що варто взяти на олівець батькам
На заняттях з української мови діти захищатимуть навчальні проєкти «Новорічний випуск саморобного дитячого журналу» й «Ігри зі словами», математики — «Математика на кухні», всесвіту — «Круїзи океанами світу», арттехнологій — «Різдвяні й новорічні прикраси», на уроках інформатики — «Створення брошури як невеликої медіакнижки для використання в освітніх цілях».
Також заплановано вихідні селфі-аудити й діагностувальні роботи з англійської та української мови, математики й усесвіту.
Батькам запропонують долучитися до воркшопу (зборів) на тему родинних традицій.
На уроках арттехнологій для двотижневого творчого проєкту знадобиться таке: клей ПВА, білий папір формату А-4 (або готовий ковпачок для учасника дня народження), нитки, скотч (і/або харчова плівка чи фольга), білі намистини, сніжинки-паєтки, конфеті.
Вас може зацікавити
Поки ваша дитина навчатиметься в школі, психолог спільно з класоводом / класним керівником періодично проводитимуть тестування рівня пізнавальної активності учнів. Що саме так вимірюють, навіщо, а також як учителі, що навчають за освітньою системою «Світ чекає крилатих», використовують отримані дані на користь тестованим дітям, читайте в статті
«Тест на пізнавальну активність: навіщо вашій дитині його проходити».
Часто батьки не усвідомлюють, яку користь дає дитині самостійне виконання проєктів. Під час такої роботи дитина не лише дізнається нову інформацію з певної теми. Вона потрапляє в помірно проблемну ситуацію, яка вимагає від дитини напружувати уяву, застосовувати набуті в школі знання, а також вдосконалювати щойно засвоєні, але ще недостатньо розвинені вміння. Яким чином допомога батьків зі шкільним проєктом може зашкодити навчанню й розвитку сина (доньки)? Яких помилок потрібно уникати? І навпаки, як саме допомагати дитині з проєктом, аби вона його успішно презентувала й водночас здобула від цієї роботи максимум користі? Про це дізнаєтеся в статті
«Як ми заважаємо власним дітям робити шкільні проєкти: 7 типових помилок люблячих батьків».
Багато батьків схильні ставитися до виявів дітьми нудьги як до примхи чи прояву нечемності. Та насправді нудьга — це вінегрет з емоцій, у якому варто розібратися. З одного боку, нудьга може зашкодити, а з другого — нудьгувати з додержанням певних правил безпеки буває… корисно. Нестандартний погляд на нудьгу й корисні поради батькам, що робити, коли дитина на неї скаржиться, читайте в матеріалі
«Три факти про дитячу нудьгу».
Поділіться цією сторінкою