Огляд навчального тижня №29: зростаємо екологічно свідомими
Черговий дайджест розповість, які знання опанують окрилені школярики цього тижня і яка допомога батьків їм знадобиться.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від навчального тижня
У рамках п’ятиденного соціокультурного проєкту, присвяченого захисту довкілля, діти добиратимуть вірші, пісні, загадки, прислів’я та цитати про природу й дбайливе ставлення до неї. Обговорять правильне поводження з рослинами й тваринами, навіть складуть вірш-хайку на екологічну тематику.
На уроках української мови діти вдосконалюватимуть свої вміння аналізувати слова, словосполучення, речення й текст.
Заняття з математики будуть присвячені відпрацюванню арифметичних дій з іменованими числами, а також застосуванню цих умінь у ситуаціях, близьких до життєвих, — для вимірювання й підрахунку часу, дат, температури, маси, місткості, вартості, швидкості, шляху, продуктивності тощо.
На заняттях із всесвіту стартують навчальні проєкти «Рослини-фітонциди» й «Рослини-медоноси».
Під час занять з арттехнологій третьокласники виготовлять кашпо для квітів у техніці плетіння (макраме). Створять лепбук на екологічну тему. Вивчатимуть алгоритми послідовності й побудують такий алгоритм самостійно в спеціальній програмі. Дізнаються про варіаційну форму в музиці. Ознайомляться з поняттям віршового розміру, ритму й особливостями віршової мови.
Що варто взяти на олівець батькам
Один з уроків української мови буде присвячений ребусам, кросвордам, іграм зі словами на екологічну тему, які діти мають заздалегідь дібрати в дитячих книжках, газетах і журналах. Можливо, школярику знадобиться ваша допомога.
Діти побувають з екскурсією на природі, тож обов’язково уточніть у вчителя, що школярики робитимуть, аби ваша дитина вдяглася й взулася того дня відповідно.
На уроках арттехнологій знадобиться таке:
— стара футболка (товста мотузка), ножиці, сантиметрова стрічка, невеликий вазон для квітів;
— кольоровий картон і білий аркуш паперу формату А-4, кольорові олівці, кулькові ручки або фломастери, ножиці, клей ПВА.
Вас може зацікавити
Доводиться змушувати сина (доньку) виконувати домашку й щоразу кілька разів нагадувати про роботу, коли він (вона) відвертає свою увагу на щось інше? Намагання відкладати все на потім, відсутність мотивації, відволікання на цікавіші заняття — все це може стати на заваді успіху дитини в школі й у дорослому житті. Однак існують прості й ефективні способи допомогти школярику подолати ці перешкоди, ба більше — розвинути позитивні звички для успіху в навчанні й інших починаннях. У статті
«Як допомогти дитині подолати прокрастинацію й досягти кращих результатів у школі» ми розглянемо кілька прийомів, які батьки можуть використовувати, щоб навчити своїх синів і доньок керувати часом, уникати нескінченного відкладання справ на потім й досягати кращих результатів у школі.
Ми всі прагнемо, щоб наша дитина уникала небезпечних ситуацій, вчасно помічаючи перші тривожні ознаки, розпізнавала нещирість співрозмовника чи завжди розуміла, яку емоцію він переживає в цю саму мить. А ще — щоб уміла одразу бачити закономірності в прикладах, які демонструє дітям учитель, і завдяки цьому швидко навчалася. На жаль, не кожна дитина спостережлива від природи. Багатьом дітям необхідна допомога дорослих, щоб розвинути цю якість. Добра новина: це зовсім нескладно, якщо знати, що і в який спосіб робити. Як діяти батькам, аби їхня дитина навчилася «вмикати» навичку помічати важливі речі, коли це необхідно, читайте в статті
«Тренуємо дитячу спостережливість»
Якщо ви від природи комунікабельна людина, а ваш син (ваша донька) — повна протилежність, легко потрапити в пастку припущення, що його (її) необхідно терміново перевиховувати. Однак батьки, які силоміць навчають дітей-інтровертів «здобувати друзів і впливати на людей», позитивного результату не здобувають. Як наслідок, дитина запам’ятовує декілька прийомів спілкування, однак за кожної нагоди все одно усамітнюється, ховається, як равлик у свою хатинку, зводячи комунікацію до необхідного мінімуму. Як батькам, що легко знаходять спільну мову з будь-яким оточенням й обожнюють спілкуватися, зрозуміти власну дитину, яка схильна до усамітнення, підкаже публікація
«Сором’язливий, закомплексований... чи інтроверт?»
Поділіться цією сторінкою