Огляд навчального тижня №17: повертаємося до школи
Допитливі третьокласники розпочинають ІІ семестр із нових проєктів, креативних саморобок і пізнавальних викликів.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від навчального тижня
Уроки в кожному третьому класі, що навчається за програмою «Світ чекає крилатих», пов’язані з темою фауни. Робота над соціокультурним тижневим проєктом на цю тему не лише збагатить школяриків новими знаннями про тваринний світ, а й дасть їм змогу краще засвоювати інформацію, роблячи навчання захопливішим.
Учитель допоможе дітям дізнатися якомога більше про фауну, а також навчить правильного ставлення до пухнастих і крилатих. Діти збиратимуть художні твори й цікаві факти про тварин, братимуть участь у конкурсах і вікторинах, намалюють плакат і створять лепбук про одну з тварин. До того ж третьокласникам нагадають про правила безпечного поводження з тваринами.
Школярики долучаться до роботи над навчальним проєктом з української мови «Книжка-саморобка “Збірка ігор зі словами”».
Ще один навчальний проєкт розпочнеться на уроці математики — «Величини в нашому житті». Він допоможе дітям краще засвоїти взаємозв’язок між різними одиницями вимірювання.
На одному з уроків усесвіту третьокласники обиратимуть з-поміж таких навчальних проєктів: «Тварини на рушниках і вишиванках», «Хто харчується нектаром?», «Яку людину називають жайворонком, а яку совою і чому?», «За які риси й чому людину можуть називати хамелеоном?».
Під час занять з арттехнологій школярики дізнаються, що таке розвиток музики, його прийоми й кульмінація. Навчатимуться працювати з текстами на смартфоні й в електронній книзі, управлятимуться в складанні розповіді від імені її персонажа. Дізнаються, що таке анімалістика в скульптурі, створять об’ємне зображення тварини з пінки, а також аплікацію з тканини.
Що варто взяти на олівець батькам
Третьокласники перевірять наявні знання з тем, які лише розпочинають вивчати на уроках англійської мови, української мови, математики й усесвіту, за допомогою вхідних селфі-аудитів. Пам’ятайте, це не тематичний селфі-аудит, а вхідний, і його призначення — підказати вчителю, наскільки незнайомим для дітей виявиться новий навчальний матеріал. До того ж таке самооцінювання на старті опанування нової теми дасть школярикам змогу усвідомити, скільки саме їм потрібно вивчити, і підготуватися до нових відкриттів і досягнень.
На уроках арттехнологій знадобиться таке:
— кольоровий картон і папір для основи, клаптики тканини чи фетру, олівець, ножиці, швацькі булавки, клей, «живі очі» або ґудзики, стрічка, нитки тощо);
— тарілка чи блюдце, аерозольні збиті вершки чи яєчні білки із цукром або пінка для гоління, пензлик, какао, палітра, склянка-непроливайка, вологі серветки для рук.
Вас може зацікавити
Ваш молодший школяр давно просить цуценя — а ви вагаєтеся? Правильно робите, що не квапитеся! Аби прийняти виважене рішення: дарувати собаку чи ні, — батькам потрібно розібратися у кількох важливих питаннях. Жива іграшка, ще одна дитина, грандіозний клопіт чи потенційна небезпека — яку роль відіграватиме у вашій родині собака? Сподіваємося, наша стаття
«Що робити батькам, коли дитина просить собаку» допоможе вам у цьому розібратися.
Коли ми вимагаємо від 7–10-річної дитини певної поведінки, то схильні забувати, що її тіло, мозок і зір не такі, як у дорослої людини. Крім того, вона не має життєвого досвіду — скарбнички повчальних історій і відповідних висновків, У неї немає в запасі кейсів, які б підказували, чим може закінчитися та чи та ситуація, які наслідки матиме певна дія. Тож аби перетворити школярика на обережного й завбачливого пішохода, змусити його просто запам’ятати правила дорожнього руху замало! Стаття
«Як навчити дитину обережної поведінки на дорозі» допоможе вам виробити в сина чи доньки правильну поведінку й заохочувати його (її) й далі додержувати усіх необхідних правил безпеки.
Іноді ми кривдимо дітей, не розібравшись у ситуації й помилково караючи їх. Що робити, коли таке стається? Попросити пробачення у власної дитини. Декому це здасться принизливим, а комусь — неможливим (а де ж батьківський авторитет?!). Так, це дуже соромно — визнавати, що наламали дров, перед дитиною. Однак це єдиний прийнятний спосіб залагодити конфлікт у родині, що інакше запам’ятається дитині на все життя. Чому вибачення перед дитиною необхідне, як правильно перепрошувати й чого не можна при цьому робити, читайте в статті
«Неідеальні батьки: як вибачитися перед власною дитиною».
Поділіться цією сторінкою