Огляд навчального тижня №9: дізнаємося більше про рідну країну
Що робитимуть окрилені дітлахи впродовж першої п’ятиденки нової чверті? Які проєкти розпочнуть?
Чого чекати від навчального тижня
Другокласники працюватимуть над соціокультурним проєктом, присвяченим рідній країні. Вони візьмуть участь в інтелектуальній грі «Що? Де? Коли?», для якої шукатимуть інформацію про державні й народні символи України; вивчатимуть традиції, звичаї батьківщини, добиратимуть вірші й пісні.
На уроках математики діти вивчатимуть арифметичні дії із числами в межах 100. А ще в класі стартуватиме навчальний проєкт «Цікава лічба».
На заняттях із предмета «Всесвіт» діти дізнаються багато нового про воду й ґрунти. Вони також навчаться очищувати воду фільтрацією.
Діти вивчатимуть графічні й цифрові зображення, пристрої для їхнього створення й перегляду (фотокамеру, смартфон, комп’ютер). І не лише в теорії: ваш школярик ще до кінця тижня вмітиме фотографувати рослини, тварин і пейзажі, а також обробляти світлини в графічному редакторі. Ба більше: учитель може влаштувати віртуальну фотовиставку робіт учнів. Нарешті ви побачите всіх котиків і хом’ячків вашого класу 😉.
На уроці хендмейду другокласники створять аплікацію з ниток. На інших заняттях з арттехнологій цього тижня вони дізнаються про професію майстер декоративно-ужиткового мистецтва, повправляються у створенні квіткового візерунка пальцями, послухають оркестр народних інструментів і переконаються, що він звучить суперсучасно.
Що варто взяти на олівець батькам
Опановуючи додавання й віднімання одноцифрових і двоцифрових чисел, дитина робитиме це усно з переходом через розряд й округленням чисел. Не намагайтеся навчити дитину додавати в стовпчик — зараз це лише зашкодить виробленню навички усної лічби!
На уроках арттехнологій дитині цього тижня знадобиться таке:
— картон (А4), клей, ножиці, нитки для в’язання;
— гуаш звичайна або акрилова, палітра, склянка-непроливайка, простий олівець, ластик, паперова тарілка діаметром 22 см.
Вас може зацікавити
Якщо ви не працюєте у сфері журналістики, видавничої справи й не є українським філологом, то навряд чи пильно відстежуєте зміни в правописі. Водночас, як батько чи мати учня початкової школи, ви маєте зберігати імідж дорослого, якому відомі відповіді на всі запитання, — заради душевного комфорту й дитячої безтурботності згаданого учня. А ми вам у цьому допоможемо нашою статтею
«Граматичні ресурси для батьків. Як відповісти дитині на запитання: «А як правильно написати…?» і не виставити себе невігласом».
Ми, дорослі, понад усе любимо, коли наші діти не бешкетують, поки ми займаємося важливими справами. Так, школярика можна розважити в поїздці чи в черзі до каси, маючи достатньо уяви й терпіння на вигадування все нових інтелектуальних ігор… А можна просто запам’ятати й застосовувати кілька варіантів, перевірених реальними батьками в справжніх ситуаціях! Докладніше — у статті
«Тренуємо математичні навички школяра. 5 способів, якими батьки можуть розважити першокласника вдома, у поїздці чи в супермаркеті, а заодно — застосувати його знання з математики».
Трапляються ситуації, коли дитині доводиться самостійно їхати громадським транспортом чи йти зі школи до житла бабусі чи родичів, маминої чи татової роботи, діставатися додому з будь-якої точки міста. А це означає, що батьки повинні заздалегідь ознайомити її з логікою його планування, головними орієнтирами й навчити її добиратися з пункту А до пункту Б. Як це зробити правильно, підкаже матеріал
«Навчіть дитину орієнтуватися в місті».
Поділіться цією сторінкою