Огляд навчального тижня №6: знайомимось із малою батьківщиною
Розповідаємо про нові проєкти й діагностичні роботи, які виконуватимуть діти, а також про цікаві події, до яких треба підготуватися.
Соціокультурний проєкт тижня присвячено краєзнавчій тематиці. Це чудова нагода для дитини й вас дізнатися більше про населений пункт, у якому мешкаєте.
Вивчення місцевих пам’яток, природних ресурсів, життєписів видатних земляків і цікавих фактів про рідний край стимулює цікавість дитини, заохочує її до подальшого пізнання світу. А ще дослідження рідного міста / села допомагає дитині розуміти й поважати культуру, історію і традиції малої батьківщини, плекаючи в неї почуття гордості й приналежності до неї.
Уроки такої тематики передбачають екскурсії, під час яких діти розвивають свої навички спостереження, аналізу й роботи з різними джерелами інформації.
Чого чекати від навчального тижня
Уроки всесвіту будуть доволі напруженими. Другокласники, що минулої п’ятиденки вже склали вихідний селфі-аудит, узагальнять і систематизують вивчене, напишуть діагностувальну роботу, а наприкінці п’ятиденки візьмуться до нової теми.
Вивчаючи математику, діти розпочнуть навчальний проєкт «Математика в довкіллі».
На заняттях з арт-технологій діти навчаться керувати програмами-аудіоплеєрами, ознайомляться з професією флориста, а також створять аплікацію з листя й насіння.
Що варто взяти на олівець батькам
Не засмучуйтеся, якщо результати виконання вашою дитиною діагностувальної роботи не такі високі, як вам би того хотілося. Пам’ятайте: до кожної теми, пройденої в другому класі, школярі повертатимуться і в третьому, і в четвертому — вони повторюватимуть вивчене торік і здобуватимуть глибші, серйозніші знання з неї. Отож усе, що, на вашу думку, дитина «недобрала» зараз, вона зможе надолужити.
У разі можливості вчитель влаштує екскурсію до місцевого музею, історичних місць і пам’ятників або зустріч із відомою людиною вашого краю. У такому разі потурбуйтеся про зручне взуття для дитини і, якщо вона вже має мобільний телефон, напередодні зарядіть його на 100%. Жива екскурсія — не варіант? Класовод влаштує віртуальну або покаже дітям документальні відео про малу батьківщину.
У рамках тижневого проєкту «Мій край» другокласники складуть туристичний маршрут вашим населеним пунктом і його околицями. Можливо, дитина звернеться до вас за порадою, які пам’ятки й цікаві місця туди можна включити.
На уроках арттехнологій дитині цього тижня знадобиться таке:
— кольорові олівці / воскова крейда, альбомний аркуш формату А5, простий олівець, ластик;
— папір / картон (основа для аплікації), природні матеріали (сухі листочки, квіти тощо), простий олівець, ластик, ножиці, клей ПВА.
Вас може зацікавити
Зауважимо, що в початковій школі краєзнавчій тематиці відводиться цілий тиждень щороку. Чому цій темі приділяється стільки уваги, а також як допомогти дитині дослідити власне місто / село, якщо ви самі до ладу не знайомі з його історією і пам’ятками, докладно розповідаємо в статті
«Краєзнавство для зайнятих батьків».
Навіщо дітям у початковій школі показують, як працювати з ментальними картами? Про переваги такого способу систематизації нових знань читайте в матеріалі
«Чому вашу дитину навчають створювати ментальні карти».
Крім того, ваші діти використовують у своєму навчанні блок-карти. Чим така карта відрізняється від ментальної і яку користь приносить дитині, дізнайтеся з публікації
«Що таке блок-карта».
Поділіться цією сторінкою