Огляд навчального тижня №17: повертаємося до школи
Черговий випуск розповість, чим займатимуться першокласники впродовж першої п’ятиденки третьої чверті.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від шкільного тижня
Кожен урок у 1 класах, які навчаються за системою «Світ чекає крилатих», буде присвячений тваринам: стартує тижневий соціокультурний проєкт «Фауна — тваринний світ планети».
У його рамках діти навчаться основ піклування про домашніх улюбленців, дізнаються, у яких випадках тварини бувають небезпечні, і навіть складуть інформаційний довідник про це! Наскрізна тема не лише збагатить дітей новими знаннями, а й допоможе пов’язувати їх з уже наявними, а також зробить заняття набагато цікавішими!
Зауважимо ще й таке: перші уроки української мови й математики розпочнуться селфі-аудитами. Так діти оцінять рівень наявних знань із тем, які будуть опановувати, і зрозуміють, як багато нового їм треба осягнути. А ще це допоможе учням налаштуватися на навчання після двотижневого відпочинку.
На заняттях з української мови вчитель запропонує школярикам розпочати навчальний проєкт, у межах якого вони добиратимуть казки, прислів’я, скоромовки, вірші, оповідання, дитячі пісеньки й загадки про тварин.
На уроці всесвіту стартуватиме новий навчальний проєкт, теж присвячений тваринам, — «Мій домашній улюбленець».
Під час занять з арттехнологій першокласники дізнаються, що таке звуконаслідування в музиці, а також займуться конструюванням годівнички для птахів.
Що варто взяти на олівець батькам
Учитель може запросити вас на розмову, на якій ітиметься про те, як допомогти дітям усунути проблемні моменти в навчанні, виявлені впродовж першого семестру.
За сприятливих умов першокласникам запропонують екскурсію до зоопарку, на виставку котів / собак, до зоомагазину тощо.
На уроках арттехнологій знадобиться таке:
— вимите й висушене картонне паковання від молока чи соку, ножиці, олівець, товсті нитки або мотузочка.
Вас може зацікавити
Багато кому соромно обговорювати тему вошей у дітей — адже педикульоз традиційно вважається лихом неблагополучних родин, що не переймаються гігієною. У народі появу цих комах завжди пов’язували з недбалим доглядом за тілом і волоссям, неохайністю. Однак ці комахи можуть з’явитися навіть у найдоглянутішому, найчистішому волоссі. Вони поширюються, як інфекція, від людини до людини! У статті
«Підозрілий свербіж: що робити, якщо в дитини виявили воші»
радимо батькам, як діяти, коли вони побоюються, чи нема в сина чи доньки педикульозу.
Ліс, великий парк, лісопосадка в передмісті… Молодших школярів часто водять туди, аби ознайомити зі змінами в природі, навчити розрізняти рослини, побачити лісових птахів і, якщо пощастить, то й звірів. І кожна мама, природно, переживає, щоби її кровиночка не загубилася. Як же підготувати дитину до екскурсії так, щоб і перед учителькою не було соромно за свою параною, і забезпечити максимум власного душевного спокою? У статті
«Що робити батькам, аби дитина не загубилася під час екскурсії до лісу»
отримайте 11 порад, як зберегти душевний спокій, відпускаючи свого неуважного, нетямущого й зовсім «кімнатного» школярика з класом на природу.
Ви хороші батьки й час від часу непокоїтеся: «А раптом я не роблю чогось необхідного й не знаю про це?» Психологи стверджують, що в різних ситуаціях тато й мама грають певну роль, неначе приміряючи невидимий капелюх, який тимчасово перетворює їх на філософів, першовідкривачів, перемовників, напарників у навчанні, навіть бортінженерів-механіків! Можливо, дотепер ви приміряли «капелюхи батьківства» несвідомо. Вони просто з’являлися на вашій голові в потрібну мить, коли ви щиро прагнули бути найкращим татом / найкращою мамою для сина чи доньки. У статті
8-капелюхів-батьківства
читайте опис кожної батьківської ролі й згадуйте, чи достатно часто її виконуєте.
Поділіться цією сторінкою