Які побутові справи можна доручати дитині віком 6–7 років — перевірочний список для батьків і бланк для запису обов'язків.
Більшість сучасних батьків недооцінюють здатність своїх дітей допомагати по господарству та рівень відповідальності, який вони можуть виявляти. Ми схильні жаліти дитину — у школярів початкової школи справді набагато менше вільного часу, ніж у вихованців дитсадка. Водночас кожні мама й тато прагнуть виховати самостійну, пристосовану до життя й не безпорадну в побуті дитину.
Звісно, те, що дитина здатна це все виконувати, ще не означає, що вона мусить це все робити! Оберіть із наведеного списку дві-три справи, з якими, як ви вважаєте, дитина впорається легко, випишіть їх на аркуш паперу так, щоби вона могла легко прочитати, і прикріпіть, скажімо, на холодильник.
Наприклад,
завантажте і роздрукуйте цей PDF-бланк, у який можна вписати щоденні обов'язки дитини по господарству.
Це будуть щоденні справи, обов’язкові до виконання. Поясніть дитині її обов’язки й те, коли і як вона їх має виконувати.
Якщо у вашої дитини вже є обов’язки і вона ці справи відпрацювала до автоматизму та справляється швидко і якісно, додайте ще одну (не більше). І лише тоді, коли дитина й це освоїть, навчіть і привчіть її робити ще щось. Не можна навалювати одразу багато!
Що ж до решти «добрих справ» у переліку, керуйтеся ним, аби знати, чи можна за потреби кликати дитину на допомогу, чи краще зробити це самостійно — поки вона не підросте.