Навчальний тиждень №31–32: травневі свята
Чому випуск посібника-журналу — подвійний? Чого нового навчаться школярики? Відповіді — у нашій новій статті.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Новий випуск посібника-журналу для крилатиків — №31–32 — розраховано на два тижні, адже на них припадають травневі свята. У мирний час це означало довгі, по 3–4 дні, вихідні, а пріоритет надавався творчим проєктам.
Нині ж у школі День праці (1 травня), великодній понеділок (6 травня) і День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років (8 травня) будуть, найімовірніше, робочими. Отож автори нашого проєкту врахували й це. З одного боку, як і раніше, — багато творчих робіт. З другого — у дітей є час на повторення й практичне застосування матеріалу, опрацьованого раніше. До того ж розпочнеться серія діагностувальних робіт — підсумкових.
Водночас на приватних підприємствах роботодавці мають право оголосити ці дні неробочими. Усе залежить від галузі й сезонності. Тож плануйте період травневих свят заздалегідь, ураховуючи ситуацію з вихідними в школі й у себе на роботі.
Принагідно нагадуємо всім батькам: 18 травня — День вишиванки. Ваші сини й доньки ростуть дуже швидко, тож торішня сорочечка, імовірно, виявиться замалою. Настав час її приміряти — і в разі потреби придбати чи позичити більшу в друзів зі старшими дітьми.
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту, що триватиме два тижні поспіль, — «Травень святковий».
На уроках усесвіту діти презентуватимуть проєкти: «Що? Де? Коли?», «Друге життя речей» і «Рятівники планети». Виконають вихідні селфі-аудити з української мови, математики й всесвіту.
На заняття з арт-технологій знадобиться таке: ножиці, лінійка, вовняні, бавовняні або синтетичні нитки (для створення китиці).
Учитель може запропонувати індивідуальні консультації для батьків, які потребують порад психологів / педагогів, щодо виховання і навчання дитини.
У 2 класі
Соціокультурний двотижневий проєкт — на тему свят і пам’ятних дат травня.
Діти презентуватимуть проєкти «Словесні назви кирилиці» (українська мова), а також «Першоцвіт у горщику», «Птахи-співаки», «Тварини минулого» (всесвіт).
Чекайте на вихідний тематичний селфі-аудит з англійської мови, української мови й усесвіту.
Другокласники виконають діагностувальну роботу з української мови.
На заняття з арт-технологій знадобиться таке:
1) штамп (вирізаний на морквині, картоплині тощо), папір / альбом для малювання, гуаш і тонкий та товстий пензлики;
2) білий картон, папір для малювання, канцелярський ніж, шило, простий олівець, стиральна гумка, ножиці, клей;
3) ватні палички, папір / альбом для малювання, гуаш і тонкий та товстий пензлики.
На одному з уроків усесвіту вчитель може влаштувати екскурсію до парку (скверу, ботанічного саду, дендрарію, зоопарку, звіринцю, водойми, іншої зеленої зони в місті / селі).
Класовод спільно з батьками спланує шляхи ліквідації прогалин у знаннях учнів із кожного предмета.
У 3 класі
Соціокультурний двотижневий проєкт — на тему свят і пам’ятних дат травня.
Діти презентуватимуть навчальні проєкти: «Шкільні історії» (англійська мова), «Кулінарні рецепти моїх улюблених страв» (українська мова), «Рослини-фітонциди», «Рослини-медоноси» (всесвіт).
Далі вони виконають вихідний селфі-аудит з англійської мови, української мови, всесвіту. А ще — діагностувальну роботу з української мови (усний твір-опис).
На заняття з арт-технологій знадобиться таке:
1) клей і різнокольорові кришечки від пластикових пляшок (для колективного проєкту);
2) фломастери й аркуш із зошита в клітинку / папір-міліметровка;
3) альбом / папір для малювання, акварельні фарби, пензлики.
4) по пакетику (2–3 ст. л.) харчової соди, меленої морської солі й лимонної кислоти; ароматична олія на вибір, пакетик харчового барвника, пляшечка оливкової олії (її треба лише кілька крапель, тож можна принести одну на весь клас), формочка для печива / мафіна або пластмасове яйце від кіндер-сюрпризу (з усього цього має вийти бомбочка для ванни).
На одному з уроків усесвіту вчитель влаштує екскурсію (можливо, віртуальну) на фермерське господарство, фабрику або завод.
Учитель спільно з батьками спланує шляхи ліквідації прогалин у знаннях учнів із кожного предмета.
У 4 класі
Соціокультурний двотижневий проєкт — на тему свят і пам’ятних дат травня.
Стартує навчальний проєкт «Мова української вишивки» (арт-технології).
На уроках англійської мови, української мови й усесвіту діти презентуватимуть навчальний проєкт «Діагностувальні роботи для лаксиків».
Вони також виконають вихідні селфі-аудити з англійської та української мов, усесвіту; затим — діагностувальну роботу з української мови (складатимуть усний твір).
На заняття з арт-технологій знадобиться таке:
1) різнокольорові олівці й аркуш із зошита в клітинку / папір-міліметровка;
2) аркуш із зошита в клітинку / папір-міліметровка, простий олівець, фломастери, канва (спеціальна тканина для вишивання), муліне, вишивальна голка (з великим вушком і тупим вістрям), подушечка-гольниця, ножиці.
На одному з уроків усесвіту вчитель може влаштувати екскурсію містом / селом.
Класовод за допомогою психологічного тестування перевірить готовність четвертокласників до переходу в середню школу.
Учитель спільно з батьками спланує шляхи ліквідації прогалин у знаннях учнів із кожного предмета.
Порада тижня:
коли шукатимете спосіб залучити дитину до книжок, спробуйте дати їй почитати комікс. Ось чому
Мальописи вже давно стали популярною формою розваги для дітей. Та чи знали ви, що вони — водночас дуже цінний навчальний і розвивальний інструмент?
Насамкінець — ще кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
29.04.2024