Навчальний тиждень №19: здобуваємо знання, розвиваємося всебічно
Ваші школярики вже опрацювали перші в семестрі теми. Час демонструвати засвоєні знання й уміння
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — боротьба з поганими звичками й правила безпеки. У межах проєкту діти дізнаються більше про правила дорожнього руху й ризики від спілкування з незнайомцями.
На заняття з арт-технологій знадобляться ножиці, шпагат і кільця від пластикових пляшок. Уточніть у вчителя, скільки підготувати їх. Навіщо дітям виготовляти саморобку з кілець і ниток, дізнаєтеся нижче — у розділі «Порада тижня».
Клас відвідає медичний працівник, щоби пересвідчитися, чи не мають учні проблем зі здоров’ям очей, хребта тощо. За результатами огляду медик разом з учителем підготують індивідуальні рекомендації для батьків кожного школярика.
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему здоров’я, шкідливих і корисних звичок, а також правил безпеки в різних життєвих ситуаціях.
Цього тижня на уроках української мови діти презентуватимуть проєкт «Листок здоров’я», виконають вихідний селфі-аудит і діагностувальну роботу.
На заняттях із математики другокласники захистять проєкт «Знати таблицю множення як свої десять пальців» і здійснять вихідний селфі-аудит. Діагностувальну роботу заплановано на наступний тиждень.
Цього тижня школярики напишуть діагностувальну роботу зі всесвіту.
На уроки арт-технологій підготуйте:
1) папір для малювання й акварельні фарби;
2) кольоровий папір, простий олівець, ножиці й клей ПВА.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено дитячим організаціям світу. Працюючи над ним, третьокласники дізнаються, хто такі й чим займаються добротворці, скаути, пластуни тощо.
На уроках математики відбудуться: презентація навчального проєкту «Величини в нашому житті», вихідний селфі-аудит, а затим — діагностувальна робота.
У межах вивчення предмета «Всесвіт» учитель може влаштувати офлайн- або онлайн-екскурсію на природу.
Підготуйте для занять з арт-технологій:
1) олівці, фломастери (або різноколірні гелеві ручки), клейку стрічку (скотч), стікери, англійську булавку;
2) клапоть тканини (розміром із хустинку для носа), один-два ґудзики із чотирма отворами, нитки для шиття (бажано контрастного до ґудзиків і тканини кольору), голку для шиття у футлярі.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено українським і міжнародним дитячим організаціям, їхнім особливостям і правилам.
Цього тижня четвертокласники виконають діагностувальну роботу з математики.
По змозі вчитель організує екскурсію на природу, під час якої діти вивчатимуть різноманітність місцевих тварин і рослин.
Для уроків арт-технологій цього тижня вашій дитині знадобиться таке:
1) альбом (папір) для малювання, простий олівець і (на вибір дитини) гуаш, олівці або фломастери;
2) клапоть тканини (розміром із хустинку для носа), один-два ґудзики з вушком (ніжкою), нитки для шиття (бажано контрастного до ґудзиків і тканини кольору), голку для шиття у футлярі.
Порада тижня: Прохання вчителя підготувати на урок арт-технологій незвичайні матеріали — не примха «креативника»
Виконуючи деякі проєкти з арт-технологій, діти мусять зв’язувати нитками маленькі пластикові кільця від пляшок, нанизувати намистини на дріт і виконувати інші види кропіткої, дрібної роботи.
Поки ви збираєте ці пластикові кільця або вишукуєте, де роздобути матеріали, про існування яких досі не відали, то, певно, дивуєтеся: «Ну що за морока! Навіщо вчителька обтяжує і себе, і нас?»
Ні, такі витвори — це не креативна примха ентузіастки. Насправді це спосіб заохотити дітей добровільно виконувати вправи, які розвивають дрібну моторику рук.
Дрібна моторика — це здатність контролювати дрібні м’язи тіла, особливо м’язи кистей і пальців рук. Виконуючи проєкти, що вимагають численних складних рухів, школярі розвивають свою дрібну моторику, без чого неможливо вдосконалювати навички письма, малювання й інших видів діяльності, які вимагають спритності.
Нескінченне в’язання вузликів із тонкого шпагату, вправляння нитки у вушко голки, вирізування витинанки й інше рукоділля сприяє не лише розвитку каліграфічного почерку. Наука давно довела залежність між спритністю пальців рук і когнітивними здібностями людини (вмінням розв’язувати логічні й математичні задачі, критичним мисленням тощо), а також розвитком мовних і комунікативних навичок.
Заохочуючи дітей займатися творчою діяльністю, яка вимагає дрібної моторики, ми також привчаємо їх приділяти увагу деталям, точно, послідовно й терпляче виконувати завдання.
Словом, освітня система «Світ чекає крилатих» пропонує дітям можливості, необхідні для розвитку дрібної моторики, а отже — їхнього успіху в навчанні й дорослому житті.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації:
Як вивчальне читання може покращити успішність вашої дитини
Поділіться цією сторінкою
22.01.2024