Навчальний тиждень №13: подорожуємо казковим світом мистецтва
Цього тижня ваші діти вивчатимуть доволі складні теми. Тому вчитель перетворить навчання на чарівну подорож
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Свято казки».
Під час уроків англійської мови першокласники інсценізують казку «Ріпка».
Для занять із всесвіту заплановано презентацію проєктів «Театр тіней» і «Народні прикмети й передбачення погоди», а також вихідний селфі-аудит.
На заняття з арт-технологій знадобляться кольоровий картон і папір, простий олівець, ножиці й клей.
Учитель запросить батьків на спільну з дітьми бесіду «Чи може бути добро з кулаками».
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячений чарівному світу казок. У межах проєкту вчитель запропонує організувати тематичний буккросинг.
Цього тижня другокласники напишуть діагностувальну роботу зі всесвіту.
На один з уроків арт-технологій підготуйте пластилін, на інший — білий і кольоровий папір, простий олівець, лінійку, ножиці, чорний і червоний фломастери. Діти створюватимуть фігурки тварин — казкових персонажів.
Для уроку інформатики дитині може знадобитися флешка.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено мистецтву. У межах проєкту вчитель організує буккросинг книжок дитячих іноземних письменників.
Підготуйте на уроки арт-технологій по невеликому мотку жовтих і червоних (бажано товстих) ниток для в’язання, два чорні ґудзики (з дірочками, а не на ніжці), більший червоний ґудзик (теж із дірочками), 1–2 клапті тканини (кожний розміром приблизно як пів аркуша А4), кольоровий картон і папір, простий олівець, ножиці, клей ПВА. А ще приготуйте пластилін і старий олівець (можна з побитим грифелем — олівець слугуватиме як основа для виліпленої фігурки).
У 4 класі
Тема соціокультурного проєкту пов’язана з театральним мистецтвом. У межах проєкту ваша дитина зможе розповісти однокласникам про власні музичні уподобання.
Цього тижня четвертокласники виконають діагностувальну роботу з української мови — читатимуть із пам’яті вірш.
Для одного з уроків арт-технологій знадобляться: моток товстих червоних / жовтогарячих ниток, дві стрічки (достатньої довжини, щоб зав’язати бантики), клапоть тканини розміром як пів аркуша А4, два пластмасові диски-очка (або чорні пласкі ґудзики з дірочками), жовтий і великий червоні ґудзики з дірочками, чорний маркер / фломастер, кольоровий картон і папір, ножиці, клей ПВА. Крім того, підготуйте альбом / папір для малювання і гуаш.
Порада тижня: Ставтеся до вправ із розмальовування в посібнику-журналі серйозно — вони важливіші для розвитку дитини, ніж може здатися
На перший погляд, комбінаторне розмальовування (а саме такий вид розмальовування пропонують вправи в посібниках-журналах “Світ чекає крилатих”) здається простою розвагою. Насправді це заняття важливе для успішності дитини (і не лише в навчанні!), бо сприяє розвитку кількох ключових навичок.
1. Розмальовування розвиває дрібну моторику рук (зап’ястка й пальців). Це важливо для закріплення й удосконалення навичок письма та інших дій, які вимагають точності й координації рухів.
2. Хоча завдання містять конкретні вимоги до результату, вони дають дітям простір для творчості — психологи давно підмітили, що встановлення певних обмежень стимулює творчість! Діти можуть обирати стиль розмальовування, кольори і їхні відтінки, засоби для малювання (олівці, фломастери, фарби тощо).
3. Комбінаторне розмальовування — це завдання, яке вимагає часу й уваги. Воно допомагає дітям навчитися фокусуватися на завданні, розвиває терпіння.
4. Завдання з комбінаторного розмальовування вимагають від дитини думати логічно й стратегічно. Вони мають змогу виявляти закономірності й робити висновки, що є основою для розвитку математичного мислення.
5. І найцікавіше — хоч і найскладніше — вправи з комбінаторного розмальовування розвивають основи комбінаторного мислення!
Комбінаторне мислення — це спосіб мислення, який використовується для розв’язання завдань, які потребують класифікувати й комбінувати різні елементи, підраховувати кількість можливих комбінацій за певними вимогами тощо.
Розглянемо кілька прикладів завдань із реального життя, які допомагає вирішити комбінаторне мислення.
Добір команди. Якщо вам потрібно обрати команду з 5 осіб із групи з 10 людей, ви використовуєте комбінаторне мислення, щоб урахувати всі можливі комбінації, які можна обрати.
Формування розкладу. Вам доводиться враховувати різні комбінації подій або видів діяльності і їхніх учасників / груп учасників, щоб визначити найефективніший розклад.
Розфарбовування геометричних фігур або контурних мап. Заповнюючи кольором обриси зображень і розфарбовуючи мапи, ви маєте добирати такі комбінації, щоб розфарбувати сусідні країни або ділянки малюнка різними кольорами.
Розв’язання математичних задач. Множення, переставлення, комбінація та інші математичні концепції передбачають застосування комбінаторного мислення для визначення різних можливих результатів.
Оптимізація. Прийоми комбінаторного мислення дають змогу визначити найкраще рішення в ситуації із численними можливостями. Наприклад, скласти меню на основі продуктів, які наявні в холодильнику, або перекласти речі на полицях шафи в найзручніший, хоча й неочевидний, спосіб.
Для цього використовують цілу низку технік і стратегій, до яких пересічній людині неможливо додуматися самостійно або застосовувати інтуїтивно. Їх необхідно спеціально вивчати.
Психологи помітили, що навички комбінаторного мислення складніше опановувати студентам, аніж учням початкової школи. Саме тому ваша дитина починає знайомитися з азами комбінаторики з першого класу.
Комбінаторне розмальовування сприяє засвоєнню основ цього способу мислення. Завдання такого типу потребують від учнів комбінувати різні кольори, щоб досягти певного результату: наприклад, щоб суміжні ділянки були неоднакового кольору. Отже, діти мають розглянути всі можливі поєднання наявних у них кольорів і вибрати найкращий варіант. І це перший, але важливий крок на довгому шляху опанування прийомів комбінаторного мислення.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
27.11.2023