Навчальний тиждень №12: здоровий спосіб життя — це цікаво!
Окрилені школярі вивчатимуть правила чесного змагання й дізнаються багато нового про світ через призму спорту
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Тато, мати, дитина – спортивна родина».
На уроках математики заплановано презентацію навчального проєкту «Ярмарок чисел» і вихідний тематичний селфі-аудит.
Під час занять із всесвіту стартує навчальний проєкт «Народні прикмети й передбачення погоди».
Учитель може влаштувати екскурсію; діти спостерігатимуть за погодними явищами.
На заняття з арт-технологій знадобляться олівці й папір / альбом для малювання.
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему спорту й здорового способу життя.
На уроках української мови діти презентуватимуть проєкт «Стіннівка «О спорт! Ти – мир!», виконають вихідний селфі-аудит і напишуть діагностувальну роботу.
Презентація низки навчальних проєктів відбудеться на одному з уроків усесвіту. Затим діти напишуть вихідний селфі-аудит. Діагностувальну роботу заплановано на початок наступного тижня.
На урок арт-технологій підготуйте аркуш фольги, картону, папір для малювання, паперову серветку, скріпки, довгу дерев’яну шпажку, олівець, ножиці й приблизно пів метра тканинної стрічки. А ще знадобляться паперовий стаканчик, товста нитка, ножиці, дві-три тверді карамельки🍬 в традиційних обгортках (узагалі-то потрібна лише одна, та ми не певні, що дитина втримається перед спокусою😉). Навіщо цукерка — зрозумієте, переглянувши останні сторінки нового посібника-журналу.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено здоровому способу життя й спорту. У межах проєкту школярів навчатимуть домагатися перемоги мирними й чесними способами.
На уроках української мови третьокласники розпочнуть навчальний проєкт «П’єса про частини мови», а на заняттях із математики — «Геометричні фігури в довкіллі».
Один з уроків усесвіту присвятять презентації навчальних проєктів (діти обирали з-поміж низки тем). А ще в програмі — вихідний селфі-аудит і діагностувальна робота.
Для занять з арт-технологій вашій дитині знадобляться: альбом / папір для малювання, олівці й/або гуаш. А ще готуйте дві маленькі пластикові пляшечки з-під йогурту / кефіру (вимиті й ретельно просушені, разом із кришечками), клейку стрічку різних кольорів і ножиці.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено спорту й здоровому способу життя.
На уроках української мови діти розпочнуть роботу над новим навчальним проєктом «Ігри зі словами». А на заняттях із всесвіту стартує навчальний проєкт «Круїзи океанами світу»
Для арт-технологій підготуйте папір і картон для малювання, ножиці, товстий пензлик і синю (або іншу темну) гуаш. Знадобиться ще й таке: шнурок, різноколірна клейка стрічка, ножиці, шило, маленькі пляшечки з-під йогурту і/або ручки з кільцями від великих бутлів для води й 5-7 пластикових контейнерів з-під “Кіндер-сюрпризів”. Що із цього може створити ваша дитина, можна дізнатися на сторінках нового посібника-журналу.
Порада тижня: додайте руху в родинні будні
Можливо, ви помітили, що у вашої дитини гіршає настрій, їй стало важче зосередитися на навчанні, а рівень стресу й тривожності зріс. Та й у вас останнім часом бракує оптимізму... Усе тому, що мозок скоротив виробництво ендорфінів, які чинять позитивну, зокрема заспокійливу, дію на весь організм.
Що ж сталося із цими заспокійливими гормонами? Виявляється, рівень ендорфінів залежить від кількості фізичної активності! А в листопаді, навіть якщо ви мешкаєте в сільській місцевості, час перебування надворі й дорослих, і дітей завжди відчутно зменшується. Світловий день коротшає, погода погіршується. Нікому не хочеться гуляти в сутінках під мжичкою і поривчастим холоднющим вітром...
Водночас саме фізична активність допомагає додати позитиву в думки й емоції, зміцнює тіло, дисциплінує, підвищує здатність людини протистояти стресам. Ось кілька конкретних порад батькам, як додати руху в осінні будні й вихідні.
1. Заохочуйте своїх дітей займатися фізичними вправами щодня. Навіть 30 хвилин жвавого руху принесуть чималу користь.
2. Знайдіть вид фізичної активності, яка подобається вашій дитині. Разом із нею пробуйте всі доступні вам варіанти, поки не знайдете той, який виявиться для сина / доньки цікавим і приємним.
3. Не змушуйте дитину займатися якимось видом спорту, якщо він їй не подобається. Так ви лише відіб’єте в неї бажання взагалі з дивана підводитися! Пам’ятайте, рух — це не лише займатися спортом. Пройтися до крамниці у швидкому темпі або пів години потанцювати під кліпи улюблених виконавців у ютубі — це теж фізичне навантаження!
4. Подавайте позитивний приклад. Діти не слухають, що кажуть їхні батьки, а наслідують дії своїх батьків. Тому, якщо хочете, щоб ваша дитина охоче займалася спортом, ведіть рухливий спосіб життя самі.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
20.11.2023