Навчальний тиждень №8: на фініші чверті
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих»
У низці українських регіонів крилатики навчалися на шестиденці, тож сьогодні пішли на осінні канікули. Для решти відпочинок розпочнеться 30 жовтня. Отож ми вирішили надалі випереджати стандартний графік, щоб ті батьки, чиї діти навчалися на шестиденці, у другій чверті отримували від нас актуальну інформацію. Покликанням на відповідний огляд тижня ми ділитимемося у ФБ
https://www.facebook.com/svitchekaiekrylatykh
Батьки, чиї діти навчатимуться і далі за стандартним графіком (і підуть на канікули 30 жовтня), зможуть ознайомлюватися з потрібним їм оглядом тижня просто на сайті. Номер огляду тижня завжди збігається із числом посібника-журналу, який вам видав учитель на нову п’ятиденку.
Отож, що чекає на ваших крилатиків упродовж 8-го навчального тижня?
У 1 класі
Першокласники виконуватимуть соціокультурний проєкт «Золота осінь».
На уроці української мови стартує навчальний проєкт «Мій улюблений дитячий журнал».
На заняттях із всесвіту діти презентуватимуть результати проєктів «Кому відкриває свої таємниці всесвіт», «У природи немає поганої погоди», «Корисне з некорисного». Затим на них чекає вихідний тематичний селфі-аудит.
У разі можливості вчитель організує екскурсію в лісопаркову зону. Діти спостерігатимуть за змінами в природі, збиратимуть опале листя для осінніх букетів.
Під час уроків арт-технологій знадобляться: висушені листя і квіти, папір, ножиці, клей, гуаш і пензлики, нитки для гірлянди з листя.
З дітьми зустрінуться шкільні медик і психолог. За результатами їхнього спостереження класовод підготує індивідуальні рекомендації.
Цього тижня вчитель запросить вас на батьківські збори.
У 2 класі
Тема тижневого соціокультурного проєкту — осінь і сезонні зміни в природі й житті людей.
На уроках української мови діти презентуватимуть проєкт «Книжка-саморобка про осінь», виконають вихідний тематичний селфі-аудит, а пізніше цього тижня — діагностувальну роботу.
Під час занять із математики другокласники представлять готовий проєкт «Математика в довкіллі», затим виконають вихідний селфі-аудит і діагностувальну роботу.
На уроках всесвіту школярики розпочнуть нові навчальні проєкти: «Вода у творах мистецтва» й «Цікавинки про сніжинки».
Ще один навчальний проєкт — «Запис аудіо (пісні, мелодії), інтервʼю тощо» крилатики презентуватимуть на занятті з інформатики.
Для арт-технологій знадобиться пластилін або глина для ліплення. Учитель запропонує принести (чи закупити на цілий клас) овочі й фрукти (діти навчатимуться декорувати страви).
Якщо буде можливість, діти пройдуть тестування. Психолог перевірить динаміку когнітивного розвитку учнів і їхнього психологічного комфорту в школі.
Класовод запропонує школярикам екскурсію на природу.
Мають відбутися батьківські збори.
У 3 класі
Стартує соціокультурний проєкт, присвячений значенню осені в природі, людському побуті й мистецтві.
Діти презентуватимуть результати таких навчальних проєктів: «Книжка-саморобка з власними творами (віршами, загадками, казками, коміксами про осінь» (англійська й українська мова) і «Ярмарок чисел у межах 1000» (математика).
Вихідні селфі-аудити й діагностувальні роботи відбудуться на уроках англійської мови, української мови, математики.
На заняттях із всесвіту четвертокласникам запропонують нові навчальні проєкти: «Вітер-митець», «Вітер у творах мистецтва, літературі, народній творчості», «Повітряна ракета».
Для арт-технологій знадобляться квіти, засушені й НЕзасушені (щоб їх можна було згинати) листочки, папір, простий олівець і гумка, клей ПВА.
Якщо буде змога, класовод влаштує екскурсію в зелену зону.
У класі відбудеться тестування. Перевірятимуть динаміку когнітивного розвитку дітей і їхній психологічний комфорт у школі.
Учитель запросить батьків на збори.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт, який запропонують дітям цього тижня, присвячено осені.
На уроці української мови стартуватиме навчальний проєкт «Вікторина з теми «Речення»».
Четвертокласники на заняттях із математики презентують проєкт «Математичний калейдоскоп», виконають вихідний селфі-аудит і діагностувальну роботу.
На уроки арт-технологій знадобляться: приладдя для малювання аквареллю, а також кругла картонна тарілка або аркуш А4 білого картону, циркуль, ножиці, степлер, стрічка з тканини (щоб зав’язати декоративний бант) і клейка стрічка (скотч), НЕзасушені різнобарвні листочки,
Учитель разом із психологом тестуватимуть динаміку рівня мотивації до навчання в школярів. За результатами класовод скоригує індивідуальну роботу з дітьми.
У плані — екскурсія в ліс, парк чи сквер. Діти збиратимуть природні матеріали й спостерігатимуть за осінніми змінами в довкіллі.
Класовод запропонує батькам обговорити актуальні навчальні й виховні питання на батьківських зборах.
Порада тижня: допоможіть дитині впоратися з хвилюванням перед діагностувальною роботою
Напередодні селфі-аудитів і діагностувальних робіт багато дітей відчувають тривогу й занепокоєння. Далеко не всіх стрес мобілізує — декого хвилювання паралізує: навіть якщо дитина добре підготувалася, вона може витратити частину уроку на те, щоби просто зібратися з думками… і просто не встигне виконати всі завдання, навіть якщо все знає і все вміє!
Отож ви маєте навчити вашого сина (вашу доньку) швидко долати цей стрес, а ще краще — відправляти його (її) до школи упевненим (упевненою) у своїх знаннях. Пропонуємо чотири способи зменшення тривоги перед випробуванням.
1. Коли ваша дитина висловлює свої побоювання й тривогу, передусім активно слухайте, не перебиваючи й не роблячи висновків, поки дитина не виговориться. Часом, щоб зняти напруження, дитині достатньо «виплакатися в жилетку» і відчути, що її розуміють. Відчуваючи вашу увагу й співчуття, дитина заспокоїться.
Лише після цього запитайте, що дитина вже зробила, готуючись до випробування. Це допоможе перенаправити увагу з тривоги на активне розв’язання проблеми (якщо вона взагалі є). Часом хвилювання безпідставне — як правило, за результат найбільше переживають найстаранніші учні. Звітувавши вам про свою працю, школярик зрозуміє: він вже зробив усе, що потрібно!
2. Зверніть увагу дитини на її сильні сторони й минулі досягнення. Нагадування про вже здобуті перемоги є потужним антистресовим прийомом! Наприклад, скажіть: «Пам’ятаєш, як ти легко впорався з останнім тестом? Ти показав, на що здатний! І домашні завдання ти щоразу старанно виконуєш». Це нагадає дочці (сину), що він (вона) має всі знання, уміння й здібності, необхідні для подолання цього випробування.
3. Навчіть школярика ефективної техніки психологічної самодопомоги — дихання 4х4: вдихаємо, рахуючи від одного до чотирьох; затримуємо дихання на такий самий час; видихаємо на рахунок від одного до чотирьох і знову затримуємо дихання на стільки ж. Кілька циклів дихання 4х4 заспокоюють і дорослих, і дітей менш як за хвилину, знімаючи напруження й тривогу.
4. Допоможіть дитині повірити, що вона впорається. Знаєте, що спільного в усіх олімпійських чемпіонів? Кожен непохитно вірив, що переможе! І навпаки, сумнів у власних силах і знаннях — рецепт гарантованої поразки. Отож, щоразу, коли дитина, на вашу думку, дарма непокоїться за результат, пропонуйте таке: «Уяви собі, ніби дивися відео про себе. І в цьому кліпі ти впевнено й швидко розв’язуєш усі задачки!» А ще нагадуйте школярику, що всі завдання в діагностувальній роботі — типові, тобто його весь цей час навчали розв’язувати такі самі типи виразів і задач. Нічого незнайомого там не буде.
Основне, пам’ятайте самі, що мірилом майбутнього успіху вашої дитини є не оцінка за окрему діагностувальну роботу, а її унікальні таланти й потенціал, які поступово проявлятимуться впродовж її життя!
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
15.10.2023