Навчальний тиждень №5: знайомимося ближче з... власною родиною!
Презентуємо проєкти, пишемо діагностувальні й дізнаємося більше про власну родину — що саме й у якому окриленому класі відбуватиметься
Нагадуємо: подана нижче інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту тижня — «Рід наш красен», мета якого — дати дітям нагоду дізнатися більше про історію власної родини й особистість кожного з близьких людей.
На уроках математики стартує навчальний проєкт «Геометричні фігури в довкіллі», а на заняттях зі всесвіту — «Корисне з некорисного».
Для арт-технологій знадобляться великі паперові серветки — першокласників і першокласниць навчатимуть складати їх. Зауважимо: цього тижня ваш син (ваша донька) навчиться сервірувати стіл!
Учитель (учителька) може запропонувати індивідуальні консультації батькам щодо обладнання робочого місця учня (учениці), а також провести з дітьми бесіду про виконання хатніх обов’язків.
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему родинних традицій і реліквій (речей, які передаються від покоління до покоління).
На уроках математики другокласники і другокласниці презентуватимуть проєкт «Раз задача, два задача», на заняттях із всесвіту — «Сонячний зайчик». Затим відбудуться вихідні селфі-аудити й діагностувальні роботи.
Для арт-технологій підготуйте великі столові серветки (діти вчитимуться їх красиво складати, вивчаючи правила сервірування), а також пластилін чи глину для ліплення.
Учитель (учителька) може влаштувати батькам віртуальну зустріч або телефонну консультацію, а також відвідати кілька родин, щоби дізнатися більше про стосунки дорослих із дітьми в цих сім’ях.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт нового тижня присвячено родині, її звичаям і традиціям, професіям і захопленням батьків, дідусів і бабусь.
Під час занять з англійської та української мови стартуватиме навчальний проєкт «Книжка-саморобка з власними творами (віршами, загадками, казками, коміксами) про осінь».
Чи вивчали ви в школі або виші логіку як предмет? Якщо ні чи вже забули, варто погуглити, що таке множини. Дуже багато задач у третьому і старших класах можна розв’язати лише знаючи основи дій із множинами і їхніми елементами!
На уроках математики відбудуться презентація навчального проєкту «Задачі з бабусиної скриньки» й вихідний селфі-аудит. Діагностувальну роботу заплановано на початок наступного тижня.
Найближчими днями крилатики захищатимуть проєкт «Багатошарові рідини», виконають вихідний тематичний селфі-аудит і діагностувальну роботу.
Учитель (учителька) може влаштувати третьокласникам і третьокласницям тренінг із самоконтролю «Як приборкати себе», а батькам — відеоконференцію або індивідуальні консультації телефоном.
По змозі на одному із занять відбудеться бесіда із психологом про те, як будувати товариські стосунки з однолітками.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено історії, традиціям родини, а також захопленням і талантам рідних. У межах проєкту діти влаштують акцію до Міжнародного дня людей похилого віку.
На уроках англійської мови стартує навчальний проєкт «Лист другові-крилатику», на заняттях з української — «Інтерв’ю з літературним персонажем».
Цього тижня на уроках математики окрилені учні й учениці захищатимуть проєкт «Цікаві обчислення: незвичне множення», виконають вихідний тематичний селфі-аудит, а також напишуть діагностувальну роботу.
Захист проєкту «Мій дослід», вихідний селфі-аудит і діагностувальна робота чекають на дітей і на уроках усесвіту.
Школярикам запропонують долучитися до тренінгу зі шкільним психологом і/або бесіди із соціальним психологом.
По змозі вчитель (вчителька) організує індивідуальні телефонні бесіди або зустрічі з батьками, під час яких вивчатиме особливості взаємин дорослих і дітей у родинах, а також надасть консультації з виховання.
Порада тижня: Чому дітям варто вивчати логіку й дії з множинами
Основи логіки й дії зі множинами — це навички, дуже важливі в житті не лише школяра, а й дорослої людини. Вивчаючи цю науку, діти розвивають мислення, вчаться аналізувати, робити логічні висновки й розв’язувати складні проблеми.
Одним із головних умінь, яких навчає логіка, є класифікування різних об’єктів і дії з групами об’єктів. Коли діти працюють із множинами, вони вчаться розбивати об’єкти на групи за різними ознаками. Це допомагає дітям зрозуміти, як найрізноманітніші об’єкти можуть бути схожими, і розвиває їх здатність узагальнювати.
Вивчення основ логіки також допомагає дітям опановувати навички критичного мислення. Вони навчаються аналізувати й робити висновки на підставі доступної інформації. Наприклад, коли діти вчаться розв’язувати завдання на логіку, вони тренуються знаходити залежності, упорядковувати об’єкти (розташовувати за певними правилами чи критеріями, розподіляти за послідовністю або ієрархією) й ухвалювати рішення на підставі логічних аргументів.
До того ж вивчення логіки й дій із множинами сприяє розвитку уяви й креативності. Діти навчаються працювати з абстрактними поняттями, а також шукати нові способи розв’язування задач. Це дає їм змогу збагачувати світогляд, дивитися на проблеми з різних боків і знаходити нестандартні рішення.
Словом, вивчення логіки й дій зі множинами є необхідним етапом у розвитку мислення дитини. Це дає їм засоби, що полегшують опанування точних наук, а також вдосконалює вміння аналізувати інформацію і доходити правильних висновків. Такий інструментарій надаватиме значну перевагу в усіх сферах життя!
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
02.10.2023