Незвичайні свята січня 2021 (частина II)
Продовжуємо знайомити педагогів і батьків з оригінальними нагодами здивувати дітей, навчити їх чогось корисного і просто повеселитися разом із ними
14 січня — День чарівного одягу для домашнього улюбленця, Свято віслючка, День домашнього затишку
Цього дня є чудовий привід придумати своєму котику, песику, папужці чи хом’ячку казкове вбрання і викласти фото чи відео в соцмережі. Хто заснував День чарівного одягу для домашніх улюбленців, достеменно невідомо. Головне, ініціатива сподобалася людям в усіх куточках світу — і ми щороку маємо свіжу серію кумедних фото і відео.
А от Свято віслюка відзначають з XI століття на честь осла, на чиїй спині Йосип довіз Марію та маленького Ісуса в Єгипет. Ім’я віслючка в Євангеліях не згадується, однак добросовісність «ваговоза», який безпечно й без вибриків доставив святе сімейство до мети, шанують в усіх католицьких країнах.
Якщо у вас нема охоти придумувати своєму коту екзотичне вбрання чи шанувати віслючка, можете зайнятися доброустроєм власної оселі. Цього дня на заході відзначають День організації домашнього затишку. Це означає не стільки прибирання, як упорядкування речей. Викинути непотрібне, скласти потрібне так, щоби було зручно користуватися і зберігати лад, а ще — прикрасити свій дім, — ось що пропонують ініціатори свята.
15 січня — День головного убору (День капелюха)
Вшануймо сьогодні предмети одягу, які зберігають наші вуха й потилиці в теплі. День вибрано не випадково — це якраз середина зими! Тож вшануймо наші шапки, хустини, капелюхи, берети, картузи та інші головні убори. Можна просто сфотографуватися в головному уборі для соцмереж, а можна з друзями створити власний оригінальний — і влаштувати конкурс!
17 січня — Всесвітній день снігу, День дітей-винахідників
За рішенням Міжнародної федерації лижного спорту з 2012 року в третю неділю січня професійні спортсмени й аматори 123 країнах світу щороку святкують День снігу. Його постійною темою є популяризація всіх зимових видів спорту серед молоді, а ще — залучення родин із дітьми до активного відпочинку взимку. Отож берімо санки, лижі, ковзани чи сноуборд — і на гірку! Чи ковзани — і на каток. Або просто надвір — і влаштуйте снігову баталію.
Ви знали, що «фруктовий лід» винайшов 11-річний Френк Епперсон? А батут — 16-річний Джон Ніссен? А один з американських президентів Бенджамін Франклін винайшов ласти у 12-річному віці (щоправда, вони призначалися для рук, а не для ніг), а також (теж ще в дитячому віці) отримав патенти на крісло-гойдалку та маленьку піч для будинку, яку пізніше називали просто «піч Франкліна»?
17 січня вшановують усіх дітей-винахідників — минулого й теперішнього. Цього дня вчителі розповідають учням про таких дітей і заохочують мислити творчо й надихати до винахідництва.
20 січня — День пінгвінів
День обізнаності про пінгвінів приурочено до початку міграції пінгвінів Аделі з берегів Антарктиди на північ. Пункту призначення, як у перелітних птахів, у пінгвінів немає. Вони просто плавають в океані, полюючи на криль (крихітних креветок), а відпочивають на айсбергах. Саме так пінгвіни поселилися в Австралії, Патагонії та на Галапагоських островах.
21 січня — Міжнародний день обіймів
Зародилося це неофіційне свято у 70-х роках XX століття. Започаткували його студенти західних вишів — у світі зростала напруженість через гонку озброєнь. Молодь знайшла спосіб протидіяти агресивним настроям у простий і надзвичайно толерантний спосіб — пропонувати дружні обійми на знак моральної підтримки і просто так — при зустрічі.
Люди в багатьох країнах світу сьогодні користуються нагодою «скоротити дистанцію» та обійнятися. Щоправда, під час пандемії обіймати рекомендується лише найближчих родичів і людей, з ким контактуєте щодня.
23 січня — День каліграфії
Започаткували його в США виробники канцтоварів. А датою святкування став день народження першого підписанта Декларації про незалежність США Джона Хенкока.
У XX столітті мистецтво каліграфії було занепало. Однак новітні дослідження мозку виявили, що люди, які розвивають у себе каліграфічний почерк, мають краще розвинені деякі важливі для мовлення й мислення ділянки мозку, ніж ті, хто вручну пише абияк.
Ініціатори свята закликають людей виробляти красивий почерк та якомога частіше писати: вітальні листівки друзям, записки-нагадування, та хоча б списки покупок. Почерк, запевняють вони, відбиває людський характер і так само неповторний, як візерунки на подушечках пальців.
24 січня — День ескімо
24 січня 1922 року американець Крістіан Нельсон, власник кондитерської крамниці, отримав патент на «пиріжок ескімоса» — морозиво, виготовлене з вершків і вкрите шоколадом.
Згодом назва ласощів скоротилася до слова «ескімо» (від французської назви дитячого комбінезончика — адже морозиво справді «одягнуте» в такий собі комбінезончик із глазурі). А в 1934 році ескімо «посадили» на дерев’яну паличку. Святкують цей день, природно, частуючись цим літнім смаколиком.
25 січня — День студентів (Тетянин день)
Це неофіційне свято для студентів вишів в Україні та ще кількох державах, які були частиною території колишнього СРСР. Воно «родом» із часів Російської імперії. Покровителькою студентства стала свята Тетяна, тож її день спудеї відзначали гучним святом, сповненим веселощів і жартів.
Нині в усіх студентів світу є офіційне «професійне» свято. Однак воно надто серйозне (17 листопада — це день пам’яті студентів, загиблих у Другій світовій). Отож студенти України зберегли традицію весело святкувати День студента саме в Тетянин день.
26 січня — День Індії, День Австралії
5-тисячолітня країна Індія відзначає свято — День республіки Індія. Як держава вона досить молода — конституція незалежної Індії набрала чинності саме цього дня в 1950 році.
У цей самий день святкує свій день народження й Австралія. 1788 року на її берегах висадився британець Артур Філіп і заснував першу колонію європейців на цьому континенті: Південний Уельс.
Обидві ці держави спочатку були колоніями Британської імперії. Нині Індія й Австралія входять у британську Співдружність націй. Це міжурядова організація незалежних держав, які раніше входили до складу імперії.
28 січня — День відкриття Антарктиди
Шостий материк Землі, який досі не належить жодній країні світу, відкрили саме цього дня 1820 року. Її клімат нагадує Марс: найнижча температура на нашій планеті — 91 градус морозу — була зафіксована саме в Антарктиді.
Наземних диких тварин в Антарктиці немає — лише пінгвіни. Зате ростуть два види квіткових рослин — антарктичний луговик і колобантускіто — на схилах двох діючих вулканів.
Читайте продовження у статті
31.12.2020