Навчальний тиждень №29: розвиваємо екологічний світогляд
Черговий дайджест розповість, які знання опанують окрилені школярики цього тижня і яка допомога батьків їм знадобиться
1 клас
У першому класі стартує соціокультурний тижневий проєкт «Збережемо Землю — наш спільний дім». Діти добиратимуть і вивчатимуть вірші, пісні, прислів’я, загадки, скоромовки, казки тощо. Готуватимуть запитання і відповіді до бесіди, присвяченої залежності здоров’я людини від екологічного стану довкілля.
Головне, що мають знати батьки:
Залежно від безпекової ситуації у вашому регіоні та можливостей школи класовод запропонує учням реальну чи віртуальну екскурсію до заповідника або зустріч із представником місцевої екологічної служби.
Помийте й висушіть заздалегідь коробочку або пластикову пляшку з-під соку / молока. Відріжте верх так, щоб вийшов стаканчик-підставка для олівців і ручок. Син / дочка декоруватиме його на одному з уроків арт-технологій.
2 клас
Другокласники теж, у межах нового соціокультурного проєкту, опрацьовуватимуть тему захисту природи й довкілля. Якщо діти навчаються, відвідуючи школу, підготуйте дитині зручний одяг, який не страшно забруднити: у класі може відбутися акція з висівання насіння квітів на клумби.
Головне, що мають знати батьки:
Цього тижня під час одного з уроків усесвіту діти розпочнуть роботу над навчальним проєктом «Першоцвіт у горщику», а також «Птахи-співаки» або «Тварини минулого» (на вибір).
На уроці інформатики стартує навчальний проєкт із кодування і декодування інформації.
Залежно від безпекової ситуації в регіоні, учитель постарається організувати екскурсію до лісу або парку. У такому разі подбайте про зручні одяг і взуття для дитини!
3 клас
У фокусі уваги третьокласників теж перебуватиме тема охорони природи. Діти збиратимуть різноманітні матеріали на екологічну тематику, обговорять правильне ставлення до рослин і тварин, навіть складуть вірш-хайку.
Головне, що мають знати батьки:
Діти оберуть тему нового навчального проєкту з усесвіту, присвяченого рослинам.
Для занять з арт-технологій школярикам знадобляться кольоровий картон і папір для створення лепбука на екологічну тему. А ще готуйте нитки для макраме — син / донька виготовить кашпо для квітів.
Навчальна програма передбачає екскурсію до лісу. Чи реальною вона буде, чи віртуальною, залежить від безпекової ситуації в регіоні й від форми навчання — очної чи дистанційної.
4 клас
Четвертокласники цього тижня розвиватимуть свій екологічний світогляд, виконуючи різноманітні завдання в межах соціокультурного проєкту на природоохоронну тему. Учитель навчить дітей правильно сортувати сміття і розуміти органічне маркування товарів.
Головне, що мають знати батьки:
На одному з уроків української мови діти виконають діагностувальну роботу. Вони читатимуть із пам’яті прозовий твір і писатимуть переказ.
Якщо діти відвідують школу й безпекова ситуація дає змогу гуляти лісом / парком, учитель організує екскурсію на природу, за підсумками якої діти випустять журнал-звіт.
Підготуйте папір і вторинні матеріали для мозаїки. На одному з уроків арт-технологій школярики створюватимуть панно на екологічну тему. А ще знадобляться матеріали для виконання роботи в техніці «аплікація з ниток».
Порада тижня: 4 аргументи, які можуть використати батьки, щоб заохотити дитину бути уважнішою під час онлайн-уроку
Використовуйте лише один аргумент за раз. Діти не полюбляють довгих і нудних лекцій 😉. А от лаконічне пояснення, чому мама не дозволяє гратися лего під час уроку, спрацює.
1. Слухати вчителя — важливо для успішного навчання. Поясніть дитині, що уважність до слів учителя допоможе їй краще зрозуміти тему, а отже і швидше здобути кращі результати.
2. Учитель розраховує на увагу дітей. Зазначте, що вчитель старанно готувався до уроку й очікує, що діти його слухатимуть. Бути уважним — це вияв чемності й вдячності за працю вчителя!
3. Уважні учні ставлять запитання під час уроку — і краще розуміють матеріал. Наголосіть на тому, що уважне слухання вчителя допоможе дитині поставити вчасно всі запитання, які в неї можуть виникнути, отож робити домашку буде простіше.
4. Уважність під час уроків дарує більше вільного часу після школи. Поясніть дитині, що час — це дорогоцінний ресурс. Якщо використовувати його на уроках із користю, то після школи вивільниться додатковий час для мультиків, хобі й квача на свіжому повітрі.
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
03.04.2023