Навчальний тиждень №26: час перевіряти здобуті знання
Ваша дитина презентуватиме проєкти, виконуватиме вихідні тематичні селфі-аудити й писатиме діагностувальні роботи. Читайте подробиці в новому огляді тижня!
За календарним планом, це мав би бути останній тиждень чверті. Чи так це буде для вашої дитини — залежить від того, чи були в неї осінні канікули, і від тривалості зимових канікул.
У будь-якому разі, варто звернути увагу на таке: 8 березня, хоч і досі святковий день, є звичайним буднем для дорослих — у зв’язку з воєнним станом. А от у школі, для дітей 8 березня, як і раніше, має бути ВИХІДНИМ днем. Отож уточніть у вчителя це питання просто зараз! Інакше доведеться шукати у вівторок 7 березня, кому доручити нагляд за дитиною 8-го…
1 клас
Класовод запропонує першокласникам новий соціокультурний тижневий проєкт «Посвята в читачі». Вашому школярику знадобиться допомога в доборі віршів, прислів’їв, загадок, скоромовок, казок та інших фольклорних і літературних творів про книжки й користь читання. Упродовж тижня дітей навчатимуть дбайливого ставлення до книжок, пробуджуватимуть їхній інтерес до художньої літератури й до читання загалом.
Головне, що мають знати батьки:
На уроках української мови діти виконають навчальний проєкт, присвячений улюбленій книжці, підготувавши коротку усну розповідь про неї. За умови очного навчання вчитель організує тимчасовий обмін улюбленими книжками між однокласниками. Крім того, цього тижня відбудеться вихідний тематичний селфі-аудит!
На уроках математики діти навчаться дізнаватися час за аналоговим і цифровим годинниками. Презентують результати роботи над проєктом «Математика у віршах». А ще виконають вихідний тематичний селфі-аудит.
Під час занять з усесвіту першачки презентуватимуть результати трьох навчальних проєктів («Город на підвіконні», «Мій домашній улюбленець» і «Професії моїх батьків»). На них також чекає вихідний селфі-аудит навчальних досягнень зі щойно вивченої теми.
За змогою вчитель організує екскурсію до шкільної або місцевої дитячої бібліотеки. Якщо офлайн-екскурсія неможлива, дітям можуть запропонувати одну з віртуальних подорожей найцікавішими бібліотеками України й світу.
2 клас
Другокласники теж упродовж цього тижня працюватимуть і розважатимуться під час втілення соціокультурного тижневого проєкту, покликаного формувати в них інтерес до читання і книжок, розвивати допитливість. Дітям можуть запропонувати створити виставку книжок у класі, тимчасово обмінятися улюбленими книжками, примірниками дитячих газет або журналів, дібрати інформацію про історію виникнення книжок, скласти пам’ятку про те, як писати відгук про книжку, тощо.
Головне, що мають знати батьки:
Під час уроків української мови другокласники презентують готовий навчальний проєкт — весняний випуск саморобної дитячої газети. Затим на них чекає вихідний тематичний селфі-аудит і діагностувальна робота — диктант.
Вихідний селфі-аудит, презентація готового навчального проєкту заплановані цього тижня на уроках математики. Цього самого тижня школярики мають також написати діагностувальну роботу!
На заняттях із всесвіту діти похваляться результатами проєкту з вирощування кристалів, виконають вихідний тематичний селфі-аудит і діагностувальну роботу.
За змогою класовод улаштує екскурсію до місцевої дитячої бібліотеки або запропонує дітям аналогічну віртуальну подорож.
Учитель запропонує батькам офлайн- або онлайн-консиліум. Під час нього він надасть поради про те, як залучати дитину до книжки й читання.
3 клас
Заохочення читання і розвиток інтересу до художніх і науково-популярних книжок — мета чергового соціокультурного проєкту, запланованого на новий тиждень у 3 класі. Діти зосередять увагу на пошуку цікавої інформації про звичайні, знайомі їм речі.
Головне, що мають знати батьки:
Цього тижня на уроках української мови третьокласники презентують навчальний проєкт («Диспут»), а затим виконають вихідний тематичний селфі-аудит. Пізніше цього ж тижня на дітей чекає діагностувальна робота.
Презентація проєкту про дроби в побуті, вихідний селфі-аудит і діагностувальна робота — ось що заплановано для школяриків на уроках математики.
Під час занять із всесвіту третьокласники презентують результати одразу трьох навчальних проєктів (про Е-добавки, національні українські страви й славетних українців). Затим виконають тематичний селфі-аудит і діагностувальну роботу.
Класовод запропонує батькам зустріч (онлайн або офлайн), темою якої стане обмін досвідом із заохочення дітей до пізнання і навчання.
4 клас
Четвертокласники теж працюватимуть над тижневим соціокультурним проєктом, присвяченим книжці як джерелу знань про все, що може зацікавити дитину. У межах проєкту вони вчитимуться відшукувати потрібні для здобуття певної інформації книжки, добирати інформацію з тієї чи тієї теми, розвиватимуть свій інтерес до читання.
Головне, що мають знати батьки:
Упродовж цього тижня учні четвертого класу пройдуть перевірку знань з усіх предметів! На уроках англійської та української мов, математики й усесвіту заплановано: презентації навчальних проєктів; вихідні тематичні селфі-аудити й, нарешті, діагностувальні роботи. Крім того, на уроці інформатики школярі продемонструють свої знання і вміння, виконавши проєкт зі створення простих моделей за допомогою цифрових пристроїв.
Якщо ваша дитина навчається очно, учитель може запросити в клас психолога. Той проведе тестування для виявлення учнів, які ще можуть бути не готові перейти восени з молодшої школи до середньої. У разі виявлення таких дітей він підготує рекомендації батькам, як за весняну чверть і літні канікули допомогти школярикам подолати наявні труднощі.
Класовод запропонує вам узяти участь у батьківському консиліумі. Під час реальної або онлайн-зустрічі ви зможете обмінятися з класоводом та іншими батьками лайфхаками для заохочення дітей до пізнання і навчання.
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
05.03.2023